Изправя се на решетките на леглото.....

  • 2 619
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 38
Здравейте,

Имам спешна нужда от съвет - синът ми от 1 седмица се научи да се изпавя на решетките на леглото и по никакъв начин не мога да го накарам да легне да спи. Буквално за седмица доброто ми дете, което спеше 2 пъти на ден по 2 часа и вечер от 8 до 8 без да се буди се превърна в неспящо и неядящо мрънкало. Поради липсата на сън все е крив, все мрънка, просто не се издържа.
Изчетох една камара литература по въпроса и пробвах всичко - пея му като го слагам, чета, оставям да реве, уча го да слиза сам...Нищо не помага. Спи му се и заспива на решетката, но като го сваля лекичко долу се събужда и хоп пак горе! От няколко нощи вече и нощем полу-насън го прави....
Моля, посъветвайте ме нещо...

# 1
  • Мнения: 2 111
Ние сме с подобен проблем,само че не се изправя все още,а като я сложа  в леглото тя веднага се обръща по корем и почва да пълзи и не иска да спи.Това е от няколко месеца-откакто се научи да стои по коремче.Купихме люлка и в нея я приспивам през деня-люлеем се около 30-50минути докато заспи и после я прехвърлям в количката.Вечер се приспиваме в количката и после я прехвърлям в леглото.Друг начин няма.Някой път през нощта като се размърда и пак се обръща по корем да пълзи,но след 5-10 минути си заспива като види че и ние спим и никой не й обръща внимание.Моят съвет е да не го мъчиш да спи в леглото.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Еми то сега му е интересно на детето  Laughing , научило се е да прави нещо ново. Моята дъщеря пък заспива седнала  Mr. Green (още не се изправя на леглото). Предполагам, че като свикне с това "упражнение" няма да му прави впечатление и ще отмине всичко  Peace

# 3
  • Мнения: 525
Хехе, радвай се де.
Нашата мързелана е почти на годинка и още не може да се изправя.
Не че от половин година знае къде й е кошарата...
Но когато я сложа хич и не иска да се помръдне. Mr. Green
Така че все ще има по нещо да се вълнуваме. Wink

Иначе да, от чудесно детенце стана и тя мрънкало. Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 44 242
Освен да пробваш да го сложиш в преносима кошара...там няма къде да се хване и да се изправя...другия вариант е нормално легло отстрани с малка преградка (продават ги отделно универсални са) да не пада.....

# 5
  • Мнения: 750
Смени мястото, може да подейства!  Peace

# 6
  • Мнения: 1 085
Смени мястото, може да подейства!  Peace
Peace

# 7
  • Мнения: 38
Слагам го в преносима кошарка през деня да си играе - и там си се изправя без проблем. Пробвах да го приспивам на нашето легло или в количката - няма ефект... Той си спи в неговото легло от както се е родил, не съм имала никакви проблеми до сега....

# 8
  • Мнения: 5 940
Синът ми до преди половин месец отказваше въобще да спи през деня в кошара. Спеше само в количката, взехме си една специално за вътре. Спеше само в полулегнало положение, за да ме вижда от време на време.
Не знам какво е това бебе да заспи само в леглото. Приспивам го на ръце, с люлеене в количката или легнал до мен, за да ми рови в косата и да ми държи ръката. Свикнала съм и не го възприемам като мрънкало, той просто иска да ме усеща, гальовен е, привързан е.
Някои бебета просто се раждат по-самостоятелни и са такива винаги, други са много привързани, а трети по-късно развиват привързаност към майката, когато се поосъзнаят. Възможно е твоето дете просто да иска да е близо до теб, предложи му близост преди заспиване, да те усеща, че си до него.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Смени мястото

# 10
  • Мнения: 38
Моето бебе си е заспивало винаги само. В момента, в който има някой до него или в стаята въобще и той се разсейва и иска да си играе. Ако легна до него няма заспиване - катери се по мен, пее ми...Може и 2 часа да минат, но той няма да заспи. Просто така е свикнал от самото начало и не е това проблема в момента. Просто е научил нещо ново и иска нон стоп да го прави... Това ми е ясно. Исках просто да видя дали има някой друг с такъв проблем и как го е разрешил, ако въобще е успял.

# 11
  • Мнения: 9 973
заради този проблем купих люлка

# 12
  • Мнения: 153
Скарлет и ние имаме същия проблем. От 10-тина дни дъщеря ми се научи да се изправя сама в леглото и сега не мога да я накарам да спи през деня. Като я сложа в леглото започва да се върти и до една минута е права, държи се за решетките и ми се смее. За съжаление започна да се изправя и през нощта в полусънно състояние. Тази нощ три пъти се изправя Sad

Иначе през деня спеше и в преносимата кошара, която е в хола, но откакто я смъкнахме на долното ниво не успява да се изправи в нея и като я сложа вътре започва един ужасен рев.. Аз още не съм намерила решение на проблема. Честно казано надявам се да е просто период.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Кошмарен беше този период и при нас...  ooooh!
Хубавото е, че отминава. След време ще се накефи  Mr. Green на това, че може да стои прав и ще се откаже да прави всичко в тази поза... Peace

# 14
  • Мнения: 2 069
аз си реших пророблема с много разходки  Wink
всяка вечер излизаме на вън и се разхождеме ......и така докато не започне да търка очите и да иска да сяда на земята  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 8 247
Спокойно, истерията ще е 2-3 седмици. И с моят син беше така като се научи да се изправя. Беше готов часове наред да обикаля креватчето - докато остане съвсем без сили. Само че той беше по-малък (на 7м) и решихме проблема като го поставях следобед в преносимата кошара. Горният ръб му идваше доста високо и в нея поне за известно време не можеше да се изправи. Няма как - трябва да се въоръжиш с търпение. Скоро ще разбере, че е и долу може да е интересно. Пробвай да му дадеш някои нови играчки. В момента обаче е много въодушевен от новото си умение и ще му се радва колкото може повече.

# 16
  • Мнения: X
Нормален период, всички деца го минават. Каката я сложих в кошара и се изправи в нея по-късно, когато се научи как махнах всякакви прегради и спеше на дървеното си легло, като на нормално, само отпред баща и сложи преграда, колкото да не изпадне, но да може да си слиза и да си се качва сама. Ставаше, като я сложа около една седмица, аз пак я връщах и така.

# 17
  • Мнения: 124
Марти като разбра,че може да се изравя и да обикаля леглото нямаше спиране,камо ли заспиване,това става с друсане на ръчички и песнички.Толкова е въодушевен,че в полусънно състояние става,изправя се и започва да обикаля креватчето.По няколко пъти на нощ го заварвам изправен.Надявам се скоро да се нарадва на новото умение и да спре защото снощи падна и се удари в таблата,обаче пака не се спря.

# 18
  • Мнения: 6 443
Може да пробваш да заспива в количката  Peace Иначе е нормално-все пак е нещо ново.Друго си е да е седнал,а съвсем различно прав  Grinning Явно толкова,че е по-интересно от сън.

# 19
# 20
  • Мнения: 172
И аз щях да питам нещо подобно.Моята калпазанка не може още да се изправя,но сигурно скоро ще стане и това.Сега се научи да сяда от легнало положение и като се събуди през нощта винаги сяда.А искам да ви питам децата ви като станат толкова мобилни отказват ли да си лягат вечер ?Моята си лягаше към 7:30 преди а сега до 9 си играе и няма намерение да спи.

# 21
  • Мнения: 191
И ние минахме през такъв период, когато беше на 8 месеца. То беше изправяне, сваляне, изправяне, сваляне, докато ти писне и няма заспиване. После дойде периода на изправяне и пускане на ръчичките, за да види колко време ще се задържи права, падане по дупе и отново. Ужас. Спрях да я слагам в кошарата преди да се е уморила достатъчно и оттогава все я приспивам на люлката. Засега вариантът работи, но да видим какво ще правим след някой друг месец, защото люлката не може да се ползва от деца над 9 кила......

# 22
  • София
  • Мнения: 7 209
При моята дъщеря този период отмина за 1-2 седмици. Явно се успокои, че вече си го може упражнението.
Но беше ужасно смешно - намирахме я заспала - свлечено-седнала до решетките.
Може просто да оставяте детето да заспива на друго място, и после да го пренасяте.

# 23
  • Мнения: 1 195
Марти като разбра,че може да се изравя и да обикаля леглото нямаше спиране,камо ли заспиване,това става с друсане на ръчички и песнички.Толкова е въодушевен,че в полусънно състояние става,изправя се и започва да обикаля креватчето.По няколко пъти на нощ го заварвам изправен.Надявам се скоро да се нарадва на новото умение и да спре защото снощи падна и се удари в таблата,обаче пака не се спря.

ох и при нас е същото от около месец ooooh!
заспиването е мисията невъзможна в кошарата
 ooooh!

# 24
  • Мнения: 168
И ние сме така.
С тази разлика, че моята Ева винаги си е била шаваща, буйна, капризна и палава и аз не съм си помисляла, че може да слуша или стои мирна.
 Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 367
Моят син вече се катери по решетките на кошарката,когато по случайност се окаже там LaughingНадвесва се и може да падне.Реших си проблема,като сложих обиколници от вътрешната страна на кошарката. Така не може да се качи на решетките.Защо не опиташ,като няма къде да се хване,може бързичко да му омръзне на детето.

# 26
  • Мнения: 2 069
И аз го пробвах това с обиколника и след един ден пак си намери начин да стане  Wink

# 27
  • Мнения: 22 475
дъщеря ми го прави същият номер от известно време
вече я приспивам на спалнята с мен и после я премествам в леглото
иначе не може да заспи по 1-2часа, защото постоянно се изправя, обикаля и т.н.

# 28
  • Мнения: 9 814
Честито!
Нашето висене по решетките започна към края на 8-мия продължи до година и няколко месеца.

# 29
  • Мнения: 38
Леле, дано при нас отмине по-бързо! Аз вече си решавам проблема като влизам няколко пъти да му покажа как да се смъкне долу. И така докато заспи - сутринта ми отне 20 мин, следобеда пак горе-долу толкова. Дано бързо премине, че е просто ужас!
Няма как да го приспиам на друго място, защото той е свикнал да си спи в леглото и по никакъв начин не заспива на друго място - нито в количка, нито на нашата спалня, никъде.
Обиколници имахме, катереше се през тях и ги махнах....

# 30
  • Мнения: 422
оле, аз с нетърпение очаквам този момент, ама като чета за какво става въпрос  newsm78  #Crazy

# 31
  • София
  • Мнения: 1 262
а аз си мислех, че само ние сме с този проблем  Wink
засега спим в количката...

Общи условия

Активация на акаунт