Най- добрият ексфолиант за лице

  • 45 592
  • 170
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 42
Аз съм чувала мн.добри отзиви за Babor i Yon-ka,някой ползвал ги е?

# 46
  • София
  • Мнения: 3 837
и аз сега ползвам Clean&Clear и съм доволна. От време на време леко търкам лицето със сода и после мажа с крем, става много добре  Peace

# 47
  • Мнения: 451
не харесвам този тип продукти /ексфолианти с частички/, за това много бавно ги изразходвам
в момента не мога да се сетя какви съм ползвала преди или по-скоро от какво съм била доволна, но в шкафа имам този на Рефан с 'меки почистващи частици от водорасли" - не върши никаква работа

добро заглаждащо действие на лицето ми /Емпрес, по изключение не съм съгласна с теб  Peace/ имаше почистващата емулсия за лице на Планет Спа /Ейвън/ с исландски минерални води /спряна е вече/ - макар никъде върху него не пише да има ексфолиращи свойства, кожата се изравнява и почиства перфектно
newsm78 Ама за кое по-точно, аз нищо не съм казвала за ексфолиант на Ейвън

# 48
  • София
  • Мнения: 310
В момента ползвам ето това и съм доволна. Частиците са достатъчно големи за добро почистване на кожата.  Peace

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 23:18 от keri

# 49
  • Мнения: 776

най-доволна съм била от St. Ives
И аз ,това е най-хубавия ексфолиант,който съм ползвала.

Още един глас Hug, много добър продукт, незаменим от години. Доволна съм също от ексфолианта на Biotherm от серията Biopur ( синия ) с механични частици ( добре концентрирани), не дразни и става за чувствителна кожа Hug
Не ми допадна Rolling Eyes обсъждания по-нагоре на Ланком. Ужасно ми дразнеше кожата, въпреки че частичките му са разредени, а и уж за мазна кожа е предназначена серията - а след час лъсвах като тиган ( това бе по времето, когато ползвах всички продукти ). Сега съм се спряла на "пемзения" Mr. Green на Рено, чакам го да пристигне, дано ми хареса! Креми Hug, благодарности, че ме "открехна" Crazy за марката!!!  bouquet

# 50
  • Мнения: 36 038
newsm78 Ама за кое по-точно, аз нищо не съм казвала за ексфолиант на Ейвън

не, не беше за Ейвън, за нещо друго беше, но не съм те разбрала правилно първия път, когато го прочетох  Peace
извинявам се за което   bouquet

# 51
  • Мнения: 1 699
Здравейте и от мен.Аз в момента ползвам този на Garnier


Но не мога да преценя все още дали съм доволна.
Освен това искам да ви питам какво е действието на лечебната кал върху лицето,дали действа като ексфолиант newsm78
Понеже сега ходя на кални бани и жените съветват да си мажа и лицето.Аз имах пъпки по челото и сега виждам че са загоряли.Можеби от калта незнам.

# 52
  • Мнения: 1 616
Имам добри впечатления от един ексфолиант на Орифлейм с бадеми (или бадемови черупки, не помня). За съжаление не го виждам в каталозите. В момента съм с Фрийман - с екстракт от кайсия и дива череша, но не ми харесва - твърде нежен, деликатен, а аз искам нещо по-агресивно, по-стържещо!

# 53
  • Мнения: 1 645
От всички, които съм ползвала най ми харесват Idealist Micro-D na Estee Lauder i The Body Shop


Много съм се чудила на Идеалиста,отзивите са мноооого добри.Кажи и ти моля те нещо повече.
Аз ползвам точно такива с микродермобразио-ефект,до сега най доволна съм била от Тотал Търнараунд 15-минутна маска на Клиник:


Много съм доволна,невероятна е,но искам да пробвам и друго...

# 54
# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 423
мими23, Idealist-а е може би това, което мен ме устройва напълно по отношение на почистване. Той е с изключително фини частици, нанася се на мокра кожа и се масажира. Усеща се едно затопляне. Идеята, доколкото знам е не толкова в самото механично ексфолиране, естествено него си го има заради частиците, но и действа в дълбочина. Това затопляне е в резултат на някаква химична реакция и точно това всъщност почиства кожата и отвътре, не работи само на повърхността. Правя го 1 път седмично. На мен ми действа много ободряващо, чувствам си кожата освободена и свежа.

# 56
  • Мнения: 1 645
мими23, Idealist-а е може би това, което мен ме устройва напълно по отношение на почистване. Той е с изключително фини частици, нанася се на мокра кожа и се масажира. Усеща се едно затопляне. Идеята, доколкото знам е не толкова в самото механично ексфолиране, естествено него си го има заради частиците, но и действа в дълбочина. Това затопляне е в резултат на някаква химична реакция и точно това всъщност почиства кожата и отвътре, не работи само на повърхността. Правя го 1 път седмично. На мен ми действа много ободряващо, чувствам си кожата освободена и свежа.

Така по описание ми напомня на термалната маска на Клиник:
http://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=42512&goChar=C
Хубава е за дълбоко почистване,но не изпилва и не заравнява кожата като Търнараунд-маската.
Исками се да я пробвам тази Идеалист,освен да искам мостра първо...но ми се ще нещо с полиращ ефект,да изравнява неравностите и тена на кожата Thinking

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 423
мими23, пробвай с тестер първо, някои хора се шокират първоначално от това загряване, доста е осезаемо. На мен ми полира добре, но пък аз и нямам кой знае какво за изравняване.

# 58
  • Мнения: 776
мими23  bouquet, и аз те съветвам първо да пробваш с мостричка на Idealist-а Peace. При всички случаи това не е обикновен ексфолиант, т.е. не е нещо което се препоръчва да се ползва всяка седмица в продължение на продължителен период от време. Това си е част от микродермабразио система, заедно с кремчето от серията. Частичките са от финно смлени минерали, по спомени. Не забелязах избледняване на петънца или заглаждане на други недостатъци по кожата. За мен е агресивно повърхностно полиране, но не и изглаждане в дълбочина. Ползвах го 1 месец есенно зимния период, заедно със стария вариант на крема. Освен изтъняване ( до степен капиляри ) на кожата друго не получих Naughty, а в този период не съм имала чувствителна кожа. Така че, ако си го вземеш, ползвай го веднъж месечно, а не всяка седмица по 2 пъти, както е указано в опаковката - последното го казвам по съвет от дерматолог! Hug  bouquet

# 59
  • Мнения: 1 645
мими23  bouquet, и аз те съветвам първо да пробваш с мостричка на Idealist-а Peace. При всички случаи това не е обикновен ексфолиант, т.е. не е нещо което се препоръчва да се ползва всяка седмица в продължение на продължителен период от време. Това си е част от микродермабразио система, заедно с кремчето от серията. Частичките са от финно смлени минерали, по спомени. Не забелязах избледняване на петънца или заглаждане на други недостатъци по кожата. За мен е агресивно повърхностно полиране, но не и изглаждане в дълбочина. Ползвах го 1 месец есенно зимния период, заедно със стария вариант на крема. Освен изтъняване ( до степен капиляри ) на кожата друго не получих Naughty, а в този период не съм имала чувствителна кожа. Така че, ако си го вземеш, ползвай го веднъж месечно, а не всяка седмица по 2 пъти, както е указано в опаковката - последното го казвам по съвет от дерматолог! Hug  bouquet

Благодаря  bouquet
Ще си помисля още малко кой ексфолиант да взема...Дано има отзиви и за други до тогава...

Общи условия

Активация на акаунт