Да се доверяваме ли безрезервно на лекарите?

  • 2 635
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Тарталета за дозата на течния аналгин съм сигурна защото съм питала поне 5 детски специалиста от различни области , защото този случай много тежно го преживях
естествено че няма половин капка ако детето е напр 10кила и 500 грама се дава  5,6 а не 10 ,11капки

Не твърдя, че съм права. Казвам това, което аз знам от моите източници- също детски лекари.

# 16
  • Мнения: 7 201
Не,не се доверявам току-тъй! Naughty
Случвало се е педиатър да изпише също завишена доза,но на противоал. сироп. ooooh!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На дежурните лекари по спешните кабинети хич им нямам вяра. Затова и много мразя да ходя там, но понякога се налага. От както ми изписаха и на мен доста завишена доза противоалергични капки винаги звъня на личната.

# 18
  • Мнения: 2 700
Левскарката, имали сте късмет Peace
Бяхме с дъщеря ми в аналогична ситуация преди години, но нейното джипи беше в отпуска. Заместващата предписа свъхдоза  Аугментин. Прочетох в листовката, че дозата е прекалено голяма, обадих се отново да питам дали няма грешка, но заместващата каза да давам по предписание. След няма и 24 часа дъщеря ми започна да повръща черен сок и оттогава има алергия към Аугментин. Mr. Green
За почти 10 години майчинство съм се превърнала в половин доктор. Вярвам на лекар само ако мнението му се припокрива с моето. Иначе търся второ мнение, алтернативно лечение и т.н. Как да им вярвам, като когато дъщеря ми беше на 6 месеца ми казаха, че има диабет защото пиела вода Shocked Слава Богу оказа се кьор фишек. Имам и други случаи, но да не разводнявам темата.
Просто четете листовки и НЕ вярвайте безрезервно!!!

Общи условия

Активация на акаунт