Юлски бебчета '08 (тема 83)

  • 11 381
  • 301
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 371
Алиса, първите дни нищо ми нямаше. След това започнах да чувствам болка като контракция, която започваше от влагалището(там дето са напъхали катетъра, не знам как се казва) и стигаше до някъде навътре - най-вероятно до самия мехур. Първо беше по-рядко, след това зачести. Започнах и много трудно да ходя до тоалетната, а в същото време трябваше да го правя често. От болка не можех да се отпусна. Вдигнах и температура. Все още ходя трудно, но поне нямам Т, нито пък онази болка долу. Дано не е това при теб. Много хора усещат дискомфорт от тия скапани катетри, аз също чувствах първия път, но определено беше далеч от това сега. И отшумя бързо тогава...



Забравих да ви се похваля, че снощи направихме първата разходка. Тамън излезнахме и заплющя един дъжд, но го изчакахме и два час отвисяхме навън, с почивки естествено. Около един километър ходихме, мъжът ми искаше да бута бебешора, ама не можа да се докопа, защото аз я ползвах да се подпирам hahaha

А иначе чак сега разбирам приказката за "моето гардже". Еми няма по хубаво бебе от моето Mr. Green Ще си го изям Heart Eyes
Преди да родя Пепи много се радвах на чужди деца и бебета, само като видех някое и се разтапях. След това обаче нещо се пречупи и не можех да се зарадвам от сърце на никое Embarassed Даже малко ме е срам като го пиша Blush Но след време нещата се оправиха. Сега още не знам как е Laughing

# 91
  • София
  • Мнения: 114
но ми се отпушиха  каналите и за първи път видях какво е кърмата да излиза на струя Peace


Май и аз трябва да се възползвам от вълшебните капсули, щото още не съм виждала какво е кърмата да ти излиза на струя  newsm78 Дори и с помпата едва-едва капе, за час успявам да изцедя около 30-40 мл.

# 92
  • Мнения: 2 171
Алиса, по-добре съм, мерси че попита Hug. Използвам случая да благодаря на Агата, че ме свърза с нейния хомеопат и съм много доволна Hug. Оправям се благодарение на нея, а алтернативата беше антибиотик Аугментин. Много се радвам, че ми се размина АБ и съм решена да опитам да се лекуваме цялото семейство по този начин Peace.

А за "моето гардже" аз явно съм някакво изключение Rolling Eyes. Харесвам си децата, разбира се, но изобщо не ги намирам за "по-по-най-красивите". Е, Алекс ми се струва хубав, пък и други хора са ми го казвали, но от Илия има още какво да се желае Wink. Имам надежда, че ще се разхубави де, брат му също не беше хубаво бебе. Но пък си ги обичам толкова безкрайно много, че мога да ги съзерцавам с часове и да не искам да правя нищо друго Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.

но ми се отпушиха  каналите и за първи път видях какво е кърмата да излиза на струя Peace

Докато кърмих Илия тази сутрин той се задави и се дръпна от гърдата ми. Като погледнах видях как кърмата тече под налягане право в нослето му и то известно време след като се беше отдръпнал. Все едно бях развъртяла кранчето, ужас  ooooh!.

# 93
  • Мнения: 223
ОЩЕ ЕДНА ЩЪРКЕЛОВА ВЕСТ Simple Smile

ТАЗИ СУТРИН ИЗНЕНАДВАЩО НАШАТА ОБИЧАНА МАМА ТИТИ Е РОДИЛА БЕБЕ ЯСЕН ТОЧНО КАТО БАТКО МУ: В 10:05 ч., СЪС СЪЩИТЕ МЕРКИ 3600 гр., 52 см.!!!

ДА НИ Е ЧЕСТИТО НОВОТО БЕБЕ!


Каза да предам на Белинда, че е в нейна чест, искала е да я изпревари  Mr. Green

# 94
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте момичета !

Кажете с по 2 думи как кърмите вашите деца - ние първите два дни в родилното бяхме на смесено хранене, но последните три дни там бяхме само на кърма - и в двата случая под час през 3 часа, защото се оказа, че на 7-мия етаж в МД, където бяхме, децата са отделно от мамите. Все исках по-бързо да се прибираме, за да не гледам часове и детето само да ми покаже какво иска, но се оказа така, че плачеше след кърмене и по съвет на педиатърката, почнах да и подготвям и добавка след кърмене и да чакам колко тя ще си изпие, но тя в повечето случаи го изпива цялото. Тази сутрин повърна, защото имах кърма и й дойде много. Иначе спи много - боя се даже да не обърне деня с нощта, въпреки, че тази нощ си спа след яденето в 1 чак до 7 часа. Почнах да сменям с различна гърда при всяко кърмене и да цедя след това, но помпата нещо не е в ред и не мога.Отделно си купихме помпа на АВЕНТ, но не ми създава никакъв вакум. Пуснах специално тема в кърмаческия - вашите помпи на Авент как действат, има ли някакъв чалъм, който да не знам. Дайте някакъв съвет моля.

# 95
  • Мнения: 690
Честито ТИТИ   bouquet Май семейството се събра и бебо е решил, че му е време! Да е живо и здраво новото попълнение на семейството!!

# 96
  • Мнения: 2 171
Ей това се казва новина Party! Както щеше да е последна, Тити взела че родила Laughing. Честито на щастливото семейство  bouquet! Да им е жив и здрав малкия Ясен и същия чаровник като батко си Деян!

# 97
  • София
  • Мнения: 545
Честито на тити, Са и Крейзиуърк! Да са живи и здрави и много да радват мама и тати!

..ама не можа да се докопа, защото аз я ползвах да се подпирам hahaha

И аз така в началото  Laughing

Сега физически се чувствам много добре, някой пита за тежкото след секцио, първия път на втората седмица вдигах количката, сега вдигам Марти, рядко, но понякога се налага. Психически също се пооправям. Малко ми беше стресирано първите дни, бях забравила какво е да има бебе вкъщи. Да се буди през нощта и да плаче и да иска да папка  Crazy Тъкмо Марти спря да се буди и сега отново. Но вече свикнах. Като цяло Крисито е по- спокойно бебе. От вчера съм сама с двамата и се опитвам да се организирам, но е трудничко, особено докато кърмя малкия, Марти се сеща, че иска нещо и го иска веднага, а аз като не стана той се сърди и удря бебето  ooooh! Иначе му се радва, целува го, но понякога проявява ревноост, надявам се, че ще мине този период. Пъпчето още не е паднало, но днес ще ходим на консултация и ще питам педито.
Иначе по цял ден сме навън. Ходихме до зоопарка, Криси спа през цялото време, разкош  Heart Eyes
А мамите от Драгалевци, някой ден може да се видим, свекърва ми живее там, близо до Макса.

# 98
  • Мнения: 2 765
Честито на новите мами - да са им живи и здрави слънчицата   bouquet

# 99
  • Мнения: 690
А мамите от Драгалевци, някой ден може да се видим, свекърва ми живее там, близо до Макса.

Peace Heart Eyes И аз съм в близост до там.

Относно помпата на Авент - аз съм много доволна. Не ми правеше вакум в две ситуации - 1) има една тапичка, която от едната страна е гладка, а от другата като звездичка. Трябва гладката част да е към шишето. 2) ако силиконовата част, която се слага на гърдата е мокра, не прави хубав вакум. Трябва да се подсуши преди да се прикрепи към пластмасовата част.

# 100
  • Мнения: 142
Ехааа, честито на Тити! Да са живи и здрави цялото семейство smile3501 newsm51
Нинче, за кърменето педито ми каза да не спазвам часове и режими. Кърмим се на поискване и определено така ми е по-добре отколкото на точно 3 часа като в болницата. Той сам си изгражда режим и гледам че все повече спя през нощта (да чукна на дърво). Кърмя го от едната гърда, ако я изяде предлагам и другата, но винаги хапва по малко от втората и се засища. На следващия път започвам с по-пълната гърда. За вакуума на помпата на Авент - прегледай внимателно упътването. При сглобяването има една мембранка, която трябва да се постави с гладката страна надолу към шишето. Ако е обърната с ребрата надолу не прави вакуум. Peace

# 101
  • Мнения: 64
Честито на Крейзи, Са, Тити!!! Да са живи и здрави и те и бебенцата им!!!    bouquet

В момента пиша с една ръка, а в другата държа Емо. От вчера нещо е откачил, само реве, нищо не го успокоява. Май времето му влияе зле. След вчерашния  горещ ад добре, че малко се разхлади.
Като гледам снимките на Анна да кажа, че и Емо спи така с глава назад. Майка ми каза, че и аз съм спяла така.
Какви са тези "вълшебни" капсули, дето потичала на струя кърмата, СПОДЕЛЕТЕ МОЛЯ Praynig Praynig Praynig. Аз все имам чувството, че бебо не се наяжда, щото си ми е на капки кърмата. Ама пък понякога повръща. newsm78
 Уф, ще откача днес. Оставиха ме сам-сама с него и вече изперквам.
Много се заинтересувах от Бамбино Мио. Донка, можеш ли да пуснеш подробности за тях. От къде се купуват, колко струват, такива работи. ИЗГЛЕЖДАТ МНОГО ДОБРЕ НА СНИМКАТА.
Имам чувството, че Емо почва да проявява някакъв инат. Цяла сутрин реве, мрънка, и аз откачих и го оставих сам в стаята за малко, той като видя, че никой не му обръща внимание и млъкна. На някоя случвало ли се е подобно инатчийско поведение? newsm78
На всичкото отгоре го научих да спи в мойто легло, щото като има колики само така заспива. Т`ВА, ДЕТО СЪМ СЕ КЛЕЛА, ЧЕ НЯМА ДА ПРАВЯ, АМА НА. Като ти дойде до главата и не пита. Не знам как ще го отуча. Ей го ся пича, заспа ми в ръцете, като го сложа в леглото сигурно ще надуе гайдата.
Много сладки бебенца, еййй!Разгледах всички снимки!!!Супер сааа!!!
НБМ, ще споделиш ли как си отпуши каналите, искам и аз да ми е на струя кърмата. Cry

# 102
  • Мнения: 139
Честито бебче на Тити!!! Да й е жив и здрав, много да папка и спинка!!!

NBM ние също от скоро се дохранваме. Лекарката ни беше казала да вземем Фризолак, а моя мъж незнайно по какви причини купи NAN. От вчера обаче не е акал и вече взех да се притеснявам. От първото дете обаче ми се върти нещо, че щом започнат да се дохранват се запичат в началото. Надявам се да се оправи. Иначе първо го кърмя, след това давам изцедената кърма и накрая добавката. Още ни мъчи жълтеницата и заспива като суче и затова не може да изсуче достатъчно мляко. Надявам се като му мине да започне да суче като хората и да махнем добавката. От както го дохранвам много взе да спи това дете. Вече взех да го будя за хранене, че ако го оставя сигурно само три-четири пъти ще яде на ден.

# 103
  • Мнения: 64
Ей го лигльото, оставих го в леглото и ревна. А уж спеше.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 902
Лелееееее и Тити родила,само аз ще си остана знам си Crossing Arms
Да и е живо и здраво бебчето Hug

Общи условия

Активация на акаунт