Коя от двете ви харесва повече ( за тоалетни иде реч :)))

  • 3 215
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 574
http://www.myrzelana.snimka.bg/album.php?album_id=266144
Не мога да взема решение  Confused, затова реших да питам и вас.

# 1
# 2
  • Мнения: 781
цветя-вертикал Peace

# 3
  • Мнения: 995
Хоризонтала ми допада повече.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз съм за цветя-вертикал

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И на мен вертикала ми е по вкуса! При хоризонталния светъл ред имам чувството, че ако се озова в такава тоалетна ще съм все-едно в кутия. Създава чувство на дискомфорт-сякаш тавана е по-ниско от намиращото се!  newsm78

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 6 574
И на мен вертикала ми е по вкуса! При хоризонталния светъл ред имам чувството, че ако се озова в такава тоалетна ще съм все-едно в кутия. Създава чувство на дискомфорт-сякаш тавана е по-ниско от намиращото се!  newsm78
а ако над тънкия фриз е пак светлото ?

п.п. аз клоня към цветята (доста са идейни на живо), колегите са 50/50. на мъжа ми му е все едно вика "егати няма да се снимам с нея, а ще с..а вътре  Embarassed Embarassed ooooh! направо ще се гръмна, какво допитване правя за тази тоалетна, ама бая се напатих с майстори, ремонти и спонтанни мои решения  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 824
Цветя-вертикал.Създава илюзия за по-просторно помещение.Нашата е подобна,дори цветовете са същите.Още не ми е омръзнала за 5 години.

# 9
  • Мнения: 468
 Цветята ми харесват повече Simple Smile, ама и двата варианта са ми малко тъмнички- то аз понеже си падам клаустрофобичка.

# 10
  • Мнения: 1 608
Много са ми мрачни и клаустрофобични.

# 11
  • Мнения: 22 475
Ако цветовете се сменят с по-светли и весели ще е ок.
И в двата случая имам чувството, че съм в някоя дупка, ужасно. За подобно малко помещение толкова тъмни цветове никак не са добре.

Иначе, по-добрият вариант е на цветята, малко по-светло е и бива.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И на мен малко са ми тъмни цветовете.

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 15:07 от РЕД

# 13
  • Мнения: 3 830
Цветя вертикал стои доста стилно. Райето също може да стои много красиво, ако се направи както трябва Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз съм за цветята макар и двете да ми идват малко тъмни.

# 15
  • София
  • Мнения: 6 574
По повод мненията, че е тъмно - и аз се замислям да намаля кафявото или от двете страни с 1 ред по-малко или около вратата да е светлия цвят, а и в действителност кафявото е  леко по-светло, както и цветята са с цвета на светлите плочки просто е релеф. Осветлението съм го замислила да бъде доста силничко - ще бъде тип звездно небе с диодчета 7-8 бр по 20 вата  newsm78 (тези от ЧЕЗ ще ми се зарадват  Mr. Green).

# 16
  • Мнения: 3 830
Да, наистина са доста тъмнички.
Малко по-светли и по-ярки цветове биха били по-добър вариант.
Гледах наскоро една баня цялата в нежно лилаво... Прекрасна беше, като сън. Имаше флорални мотиви във вертикал и беше просто неописуема красота. Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 824
Ако това са размерите на помещението,то наистина тъмния цвят не би бил добро решение.Ако все пак държиш на кафявото,то може да се постави по различен начин и така да дадеш простор.
При нас преобладаващ е белият цвят,а кафявото е разпределено вертикално като колони.Едни от тях падат от тавана,но не стигат пода,а другите тръгват от пода и не стигат тавана.

# 18
  • Мнения: 658
И на мен цветята ми харесват Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 897
На мен ми харесват и двете и дори са подобни решенията на баните у дома.
Обаче вертикалният вариянт ще направи помещението още по-тясно и високо. По-добре е да са хоризонтални линиите и декорациите. Защо не помислиш и за разчупване на линията, декора да не е само в права линия?

# 20
  • Мнения: 4 297
Вертикала ще стои добре на по-широко помещение. Хоризонтала ми харесва повече и създава илюзията за простор (до колкото е възможно).

# 21
  • Мнения: 3 830
Вертикала ще стои добре на по-широко помещение. Хоризонтала ми харесва повече и създава илюзията за простор (до колкото е възможно).

Така си е. Peace Whistling

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
сватя, 'земам ги 'сичките  Hug

Обожавам баня  Heart Eyes и ВеСе в тъмен фаянс. Затова ми е трудно да определя, кое е най-хубавото от това, което си показала. Всичките ми допадат.  Peace

А за баня съм се замислила за черно/тъмно сиво (гранит) + тъмно сиво-огледално + бордо. И едни ден мисля да го осъществя.  Grinning

# 23
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ако може да направиш вертикал райе,ще е най-добре. Wink

# 24
  • Мнения: 1 152
С това тъмно кафяво, добре че е тоалетна, а не баня /много ще си личат капките/. По въпроса коя ми харесва повече - вертикала!

# 25
  • Мнения: 72
С това тъмно кафяво, добре че е тоалетна, а не баня /много ще си личат капките/. По въпроса коя ми харесва повече - вертикала!
Peace

# 26
  • Мнения: 950
Не ми харесаха и двете по простата причина, че са тъмни. Като вляза вътре и някак си мрачно и доскомфортно ми става. Ако бяха светли, щях да си избера тази с цветятя.

# 27
  • Countryside
  • Мнения: 11 641
Малко ми е тъмна и на мен, не стига че е тясно и малко ами и тъмно  Rolling Eyes Вертикалата освежава повече. Аз харесах ето тази:

# 28
  • Мнения: 308
   Харесва ми вертикала (като изключим факта, че не обичам тъмните цветове).

# 29
  • Мнения: 216
Нито едната не ми хареса.

# 30
  • Мнения: 2 867
И в двата случая има голям контраст в цветовете на плочките и това не ми допада. За такова малко помещение хоризонтала ще стои по-добре. Вертикала оптически ще стеснява още повече помещението. Бих променила варианта с хоризонтала като махна единия ред бели плочки (т.е. да останат само един ред).

# 31
  • Мнения: 269
И аз да си кажа:

1. Цветята развеселяват и разчупват; райето е по-скучно. Ако останат тъмните плочки като преобладаващо количество, бих ги разчупила с цветята
2. Абсолютно вярно е, че вертикалът смалява и стеснява, опитайте наистина с цветята, но с игри в хоризонтала. Или смесване на хоризонтал с вертикал (примерно зад WC-то вертикал, отстрани - хоризонтал). Или наистина начупване някакво с фризовете.
3. Принципно аз обичам да ми е по-светло и весело, особено в малки пространства, т.е. съм ЗА повече "светлина" над тънкия фриз (ако остане така)

Ама колкото хора - толкова вкусове, та затова действай според твоя Simple Smile

# 32
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Гласувах за вертикалното разположение на по-светлите плочки, но аз бих направила по-светла визия като цяло, но пак със земни тонове. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 8 287
Аз съм за вертикала, дори и да издължава по-ми харесва Simple Smile, може би още 1 ред светли плочки newsm78
Осветлението ми се струва доста  newsm78, ако дават същата осветеност тези диоди както обикновените крушки ... 40 до 60 W са ОК(при бели стени). ... до колкото си спомням тоалетната(и коридора) е помещението, изискваща най-малка осветеност (срам, забравила съм колко и в какво се измерваше)... няма ли по-маломощни диоди?

малко офф: не съм попадала на снимки от детската ви стая... страхотна е, поздравления. От къде са мебелите?      

# 34
  • Мнения: 3 621
Цветя-вертикал.Създава илюзия за по-просторно помещение.

и аз съм за тази

# 35
  • София
  • Мнения: 6 574
http://www.myrzelana.snimka.bg/album.php?album_id=266144&pid … 6590203&lp=30
последен вариант.
дизайнерът го направи и с оранжеви плочки вместо с кафяви. снимката ми е на служебния мейл, ама и на двамата не ни хареса. ще се хвърля в тъмното пък да видим. като стане готово след месец, ще пусна реални снимки. Peace
Благодаря на всички включили с в темата   bouquet!

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
http://www.myrzelana.snimka.bg/album.php?album_id=266144&pid … 6590203&lp=30
последен вариант.
дизайнерът го направи и с оранжеви плочки вместо с кафяви. снимката ми е на служебния мейл, ама и на двамата не ни хареса. ще се хвърля в тъмното пък да видим. като стане готово след месец, ще пусна реални снимки. Peace
Благодаря на всички включили с в темата   bouquet!

Супер! Успех! И чакаме да видим тоалетната на реални снимки!   bouquet

# 37
  • Мнения: 3 459
Цветя - вертикал.
Само че в по-свежи цветове.
Тези са много мрачни, поне за мен  Peace

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Цветя - вертикал.
Само че в по-свежи цветове.
Тези са много мрачни, поне за мен  Peace
АМИ ТЯ ПИСА ВЕЧЕ:
http://www.myrzelana.snimka.bg/album.php?album_id=266144&pid … 6590203&lp=30
последен вариант.
дизайнерът го направи и с оранжеви плочки вместо с кафяви. снимката ми е на служебния мейл, ама и на двамата не ни хареса. ще се хвърля в тъмното пък да видим. като стане готово след месец, ще пусна реални снимки. Peace
Благодаря на всички включили с в темата   bouquet!

# 39
  • Мнения: 5 393
Цветя- вертикал.

# 40
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
На мен пък повече ми хареса хоризонтала Heart EyesКогато са така подредени се създава илюзия на по широко помещение,отколкото ако са вертикал.....тогава се създава илюзия на тясна и високо помещение PeaceАко все пак авторката мисли ,че ще е тъмно може да увеличи с още 1 ред нагоре светлите плочки......но ако съм аз,  май ще оставя така Peace....незнам ....но определено ще е хоризонтал ако става въпрос за моята тоалетна Wink

# 41
  • Мнения: 2 266
На мен хоризонталната ми допада повече.

# 42
  • Мнения: 824
Авторката отдавна сподели,че е намерила решение!

# 43
  • София
  • Мнения: 6 574
сега има нова разстановка newsm78 newsm78 newsm78 - ще ми търсят фриз с оранжеви цветя и ако паснат с оранжевото ще сменим кафявото с оранжево Peace

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз те съветвам ТИ да избираш цветовете на фриза, плочките и всичко останало. Не позволявай на някой да налага мнение за цветовата гама на жилище, в което ТИ ще живееш! Ако цветовете са тъмни или искрящи, натрапчиви-това натоварва психически. Избери си ТИ в каква обстановка искаш да живееш! Flutter

# 45
  • София
  • Мнения: 6 574
Eстествено, че аз/ние ще ги изберем, даже сме ги избрали, но под "търсят" имах предвид, че нямаха фриза, който подхожда на оранжевото, а оранжевото със съществуващия фриз на проекта не изглежда добре.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266144&pid=6637813 - ПОСЛЕДНО взехме това, но съм снимала без светкавица и цветовете не са баш истинските.

п.с.сега започва драмата с намирането на подходяща тоалетна  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 46
  • Мнения: 5 178
Цветя - вертикал
С тъмните плочки внимавай, че става малко подтискашто

извинявам се, наистина с оранжевото е супер

# 47
  • Мнения: 71
Втората със вертикалния фриз

Общи условия

Активация на акаунт