Дограмата - дървена или ПВЦ?

  • 9 019
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
................ В резултат на което се появихи невидиви с просто око цепнатинки, през които си подухва през зимата.

.............
Тъкмо леко се проветрявате през зимата........  Peace

# 16
  • Мнения: 1 517
Аз има трислойна дървена дограма, със стъклопакет, прилична изработка, нормална цена.
Само че след 2-3 години мога смело да кажа, че следващият път ще се лиша от уюта на дървото и ще сложа алуминиева дограма.

Първо, естественото дърво се разширява и свива под влияние на атмосферните условия. В резултат на което се появихи невидиви с просто око цепнатинки, през които си подухва през зимата.

След това стъклопакета по незнайни за мен причини след 3 години ползване, изведнъж почна да се запотява между двете стъкла.

Малко по-трудно се почиства и иска ежегодна поддръжка.

Май други забележки нямам.

Тези проблеми на какво ги отдаваш: на не добро качество или...че с дървената дограма положението е такова. Аз мисля, че ако дървото е достатъчно добре изсушено няма да се изметне (но не съм много компетентна по въпроса. Пък и зависи от вида на дървото. От всяко свирка/ дограма не става.

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Мен не ме притеснява подухването от дървената, има си уплътнители. Имала съм и алуминий, ами не се отървах от мухъл покрая. Харесвам дървото заради уюта , който създава и формата на дограмата, особено ако е от онази старата, която вече никой не прави, с външния механизъм за затваряне и красивите дръжки. ПВЦ е без грам улейче, простее ми Naughty Плюсовете й са шумоизолацията и лесната поддръжка. Трислойната със стъклопакет също понякога се измята.

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 17:56 от ljuboznatelna

# 18
  • Мнения: 63
И аз съм на тема дограма и съм събрала доста инфо. За мен най-добра е дървена дограма със стъклопакет. Само че цената й е около 30-40 % по-висока от най-добрата РVС. Така че не опира само до желание, но и до възможности. Имам приятелка с дървена дограма, вярвай ми не можеш да я различиш от пластмасовата. Дървото е изпечено и въобще няма нищо общо с представата за старата дървена дограма. Почиства я само с Пронто. Имат я от 5 г. и не е мръднала. Ще ми се да можех да си позволя такава  Rolling Eyes А, и нямат никакъв конденз и влага, какъвто правят РVС дограмите.

# 19
  • Мнения: 143
Ако се говори само за уют, сега на пазара се предлага това: http://skyline-bg.com/view-product-6.html

Видях го скоро на практика, как изглежда. Добре е. Има доста разяснения в нета за комбинацията алуминий+дърво. Освен това, че изглежда добре, не знам друго, нямам опит.

По въпроса за истинската дървена дограма, там проблема е същия, като паркета и дюшемето: поне 10-15 години съхнене на дървения материал. Такова нещо не съм виждала от доста години. 2001 година трябваше да посетя майстор в гр. Елена, който само това правеше. Той кандидатстваше при нас за кредит. От него знам, че са му достатъчни 3 апартамента изцяло да направи (врати и прозорци) и е осигурен за цяла година. Факт. Което само по-себе си говори за цифрите, които иска за труда си.

Всички сме съгласни с качествата на дървото, но практиката в последните години говори друго.
Ние чакаме да ни сложат дограмата - PVC. Ако имах финансовата възможност щях да поръчам дограмата от линка.
Пожелавам успех с избора!

# 20
  • Мнения: 1 517
Божее, до къде стигнахме  ooooh!
аз: "Разсъждаваш като първично стадно животно. Щото всички слагат, дай и ти - барабар Петко с мъжете" - възмутително
той: "Бе я въри се прегледай! Кукуриго" - пренебрежително

Да взема едно дърво неокастрено, че да го погна...и кат го обухам ще си напрзавя дограма  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 231
Абе не си усложнявай живота с тези дървении,имахме дървен стъклопакет изметна се взе да се люпи,а уж и ние най-добрите майстори бяхме намерили #2gunfire А и да взема да мажа прозорци с лак ЪпсУрт просто ooooh! Решихме си проблема като сложихме PVC "златен дъб" - хем е с цвета на дървото, хем пък няма да го мисля дълги години дали ще му се промени цвете,нЕма люпене,нЕма ядове Laughing (само малко мухълче в единия ъгъл ама пръскам със SAVO и забравям tooth)

# 22
  • Мнения: 1 517
Предпочитам да лакирам дърво, отколкото да ми вони на белина от Саво-то. Не понасям миризма на силни препарати.
  bouquet

# 23
  • На село
  • Мнения: 873
Преди една година сложихме трислойна дървена дограма със стъклопакет - засега съм много доволна. В началото на зимата имаше малко конденз, но след това изчезна - явно все още е имало влага от ремонта, която постепенно изсъхна. В сравнение с миналата зима платих 2 пъти по-малка сума за парно без да имаме външна изолация. От фирмата ми казаха в самото начало, че на 5 години е добре дограмата да се лакира, така че не съм си правила илюзии, че тази дограма не изисква никаква поддръжка. Не знам защо така се стряскате от това лакиране - то определено не е като да боядисваш дървена дограма с блажна боя.
Пак по същото време остъклих единия балкон с ПВЦ дограма - златен дъб (Саламандър при това) - разликата с дървената е огромна - и на вид, и като изолация. 30-40% разлика в цената си заслужва да се преглътнат в полза на дървента дограма  Peace.

# 24
  • Мнения: 65
Друг вариант е:трислойна дървена със стъклопакет. Aко има кой да я изработи качествено обаче...


Има, има - същия майстор направи у майка, сега у нас....и е направо супер !!! Много съм доволна!
Под секрет: мъжа ми е майстора Laughing

# 25
  • Мнения: 1 517
Давай го тука!!!  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 5 178
Мисис, за да ти е мирна главата си направи ПВЦ-то
в момента, който и каквото да те залъгва хубавия материал отива за износ

# 27
  • Мнения: 2 577
Много съм недоволна от ПВЦ  дограма на Вайспрофил. За две години резултатът е: невъзможност да си затворя прозореца ако е стоял отворен повече от седмица.
Предполагам, че проблемът е и във фирмата, защото пантите постоянно се изметват...
Два пъти идват от фирмата да ги стягат - ефект никакъв.
Отчитам като голяма грешка избора си за ПВЦ дограма.

# 28
  • Мнения: 5 178
А като говорим за  ПВЦ дограма имам предвид немските профили .. разликата е огромна
имаме КМЖ слагано от строителя, не че е супер лошо, но АЛУ пласта на терасата е друга работа
Нашите имат КБЕ от ролл пласт и също е ОК

# 29
  • Мнения: 1 517

в момента, който и каквото да те залъгва хубавия материал отива за износ

Знам. Но аз съм малко връзкарка и ще се опитам да си пусна октоподските пипала тук таме. След като убедя "врага", обаче.

Общи условия

Активация на акаунт