Сертификат за произход на дрехи?

  • 8 047
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 291
1."сертификат ATR и "Декларация на доставчика""от кой да ги поискам-от каргото или от производителя
2."на база на тези два документа ще ти издадат сертификат, в който ще пише че стоката е с турски произход" кой ми го издава

# 16
  • София
  • Мнения: 2 006
Сертификат за произход се взема от производителя. Ако клиентката ви иска да купи неща на 20 фирми, то вие трябва да имате 20 сертификата от различните производители. Пиеш един валериан и почваш да звъниш и да пращаш мейли. Междувременно стискаш палци да попаднеш на някой, който знае английски. Наши клиенти турци имаха преводач, който явно беше учил английски до трети клас и се разбирахме предимно с жестове.

# 17
  • Мнения: 98
Сега като получаваш стоката нямаш ли АТR? Нали не плащаш мито на стоката внесена от Турция? Декларация на доставчика трябва да поискаш от фирмата която изнася стоката от Турция. Пише ти я в Инвойса и в турската митническа декларация, като продавач/изпращач на стоката

# 18
  • Мнения: 1 291
Аз ползвам карго, за всички документи се грижи то.аз само нося стоката и те ми я доставят до бг.Дори незнам какво е АТR

# 19
  • Мнения: 7 947
Sertificate of origine - изрично издаден от фирмата производител /колкото производители - толкова сертификати ти трябват/, в който се упоменава вида стока и къде е произведена и от кого. С подпис и печат на производителя. Този сертификат за произход няма нищо общо с митническите агенции! Мога да ти пратя един примерен наш на лични ако искаш да видиш какво трябва да съдържа.
За износа - трябва ти фактура и пак лист - нищо повече. Даваш го на някой агент и си готова.

# 20
  • Мнения: 98
И даже незнаеш дали плащаш мито?
изрично издаден от фирмата производител /колкото производители
Абсурд! Това не може да стане, поне не в Турция, още по-малко пък с карго.

# 21
  • Мнения: 7 947
Аз казвам какво значи сертификат за произход - а вече дали производителя ще си направи труда да издаде е друг въпрос!
П.П. Каква е връзката с картого   #Crazy
http://www.nautico-bg.com/uslugi/main.htm#form_A и http://pcci.bg/Sert/index.html - прочети малко

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 17:17 от viliko

# 22
  • Мнения: 98
Попрочела съм туй-онуй. По простата причина, че с това си вадя хляба.
Ако знаеш какво представлява т.нар. "карго" ("картого" не знам какво  Wink) ще  разбереш каква е връзката.

# 23
  • Мнения: 7 947
Значи според теб този документ не се дава от производителя, така ли...странно, но нашите са издадени именно от производителите ни.

# 24
  • Мнения: 98
По принцип да, но тук ситуацията е по-различна става въпрос за трета страна и за още един получател на стоката там. Тогава освен производителя се налага да се използва и Декларация от доставчика. Не винаги можеш да стигнеш точно до този който е произвел стоката. Но в случая "momicheto" е доста далеч от митническите формалности, а ситуацията е заплетена. Колкото и да искаме да помогнем няма да се получи нищо от нашите съвети, докато не се свърже с агент, който да и обясни как стоят нещата.

# 25
  • Мнения: 1 291
хора , ходих в турция и успях да взема от двама производители такива сертификати.
Но възникнаха още въпроси
1. Зареждам от склад които не са производители , а прекупвачи-съответно предполагам техните стоки които взимам няма да мога да продам на Швейцарката защото те не са производител
2.И двата сертификата които взех са на руски
3.В единия пише че се издава за да послужи за руския стандарт
4.Може ли покрай стоките със сертификат да й продам и малко от други фирми или ги проверяват всяка дреха и може да ги конфискуват

# 26
  • Мнения: 7 947
Попрочела съм туй-онуй. По простата причина, че с това си вадя хляба.
Ако знаеш какво представлява т.нар. "карго" ("картого" не знам какво  Wink) ще  разбереш каква е връзката.
Така и не разбрах каква е връзката между сертификата за произход/от производителя!/ и каргото. Можеш ли да ми разяшниш...един ден може да срещна и този проблем.
Момиче, щом жената иска сертификат - значи тези без наличен такъв не става да й пробуташ, защото разбере ли се - ще имаш ядове  Wink За руския - не ти ли е удобно да питаш самата клиентка дали е проблем това за нея...

# 27
  • Мнения: 1 291
о не не сте ме разбрали, нямам намерение да пробутвам на никого нищо и затова се интересувам за да го направя както трябва, но на жената много и харесват дрешките и така вместо да си зареди целия магазин може да вземе само някои неща..

# 28
  • Мнения: 7 947
Ами говори тогава с нея и й сподели, че понеже сте прекупвачи за определени неща не би могла да й дадеш сертификата. Въжможно е тя самата да измисли вариянт или пък да стигнете до някакво решение...има и друг вариянт - отиди на една консултация при някои митнически и те е възможно да ти помогнат да се оправиш откъм бумащината. Успех!

# 29
  • Мнения: 34
тази тема е много актуална,вече всеки магазин,особено детски,трябва да притежава такъв сертификат,клиента има право да го изиска винаги,за да е сигурен за какво си дава парите

Общи условия

Активация на акаунт