Класация на лекарите в Майчин Дом-София

  • 250 277
  • 688
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 6 293
Кой от гинеколозите в ДКЦ препоръчвате?

За сериозно наблюдение никой.

# 616
  • София
  • Мнения: 1 919
Момичета, отзиви за проф. Николов?
да споделя мнение за проф. д-р Асен Николов - наскоро бях на преглед при него, направи ми впечатление, че доста набързо и повърхностно ме прегледа, може би най- повърхностния преглед на който съм ходила, от години насам! Освен това ми назначи изследвания, които могат да се направят принципно във всяка лаборатория, но на мен лично не ми каза да ида в която лаборатория си избера, а ми написа тел., на който да се обадя на някакъв човек и с него да се уговорим за изследванията!? Не съм доволна и не бих отишла повече при него, нищо че титлата му вече е "професор"! Иначе е много любезен и възпитан, но какво от това!

# 617
  • Мнения: 381
Не ходете при доц .Тюфекчиева лятото ми направи хистероскопия при която извърши аблация на ендуметриума .Тази маниполация се прави на жени в приди критическа възрас аз съм едва на 38 и най вероятно ще се наложи да ми махнат матката заради тази аблация .

# 618
  • София
  • Мнения: 1 919
DIMITRINA2004 това, което ти се е случило е доста неприятно. А дали действително се налага да се махне, консултира ли се с опитен специалист?

# 619
  • Мнения: 381
Най - лошото е че лекарите с които се консултирах ми казаха , че незнаят как ще се развият нещата .Тъй като  това не се прави при млади жени . В България не се практикува аблацията и най - малко аз не съм подходяща за тази процедура .Портоколо това е снимка при хистероскопията който и ликар да го видя ми каза че има полип и лико одебелена лигавица която с кюртаж повторен всичко можело да се увладее . От както ми е направено това нямам спокойствие ,страха от операция ме убива . Чуствам се осакътена ,никой не ми обясни какво причинява тази аблация . В ЛЯЗОХ В ЧЕЖДИ ФОРУМИ ЖЕНИТЕ ПИШАТ ,ЧЕ НАСТЪПВАТ БОЛКИ И САМИ СЕ МОЛЯТ НА ЛЕКАРИТЕ ДА ГИ ОПЕРИРАТ .Аз съм едва на 38 г . Просто живота ми свърши не се усмихвам , няма живот в мен а съм се превърнала в призрак .Аз отидох и си доверих на Доц Тюфекчиева и докато съм жива ще съжалявам!

# 620
  • София
  • Мнения: 6 293
Доц. Тюфекчиева е изключителен лекар и не мога да повярвам и на 10% от написаното (и то толкова неграмотно) мнение на DIMITRINA2004.

# 621
  • Мнения: 381
Една операция на ендометриума аблация предлага на жените , които изпитват тежко , месечен менструален кръвоизлив алтернатива на хистеректомия хирургия. Процедурата ендометриума аблация се различава от хистеректомия с това, че матката и яйчниците остават непокътнати, има по-кратко време за възстановяване и има не болничен престой за една нощ е необходимо. Жените, които са били подложени на операция на ендометриума аблация често отбелязват, че тяхната маточно кървене е значително намалена или стане несъществуваща след процедурата , но има няколко жени, които са докладвали усложнения и неблагоприятни реакции към операцията. Какво е ендометриална аблация ?

Ендометриума операция аблация унищожава една тънка част от външния слой на матката, които могат да имат значително въздействие върху менструалния цикъл . Според Американското общество за репродуктивна медицина съществуват няколко начина за извършване на ендометриална аблация , като най -често срещани са радиочестотната , гореща течност , микровълнова енергия , замразяване и електрохирургия ( Rollerball ) . Лекуващият лекар ще прецени кой метод е най-подходящ за всеки отделен пациент и някои процедури могат да бъдат извършени точно в кабинета на гинеколога си .
Продажба, покупка, първите 24 часа в
Newton - Уелсли болница съобщава, че за първите 24 часа след ендометриума жените експлоатация аблация може да се чувстват малко гроги заради упойката , която се прилага . Поради тази причина е необходимо да имате приятел или член от семейството ви закара вкъщи от болницата или операция съоръжението . За повечето жени , спазми ще започне в рамките на първите 24 часа след операцията и продължава в продължение на няколко дни, но ибупрофен могат да бъдат използвани , за да притъпи болката . A кървав секрет , че е водниста обикновено представя себе си в първите 24 часа и продължава в продължение на няколко седмици. Продажба и Наем на две до четири седмици след аблация

Повечето гинеколози да поиска своите пациенти да се върнат за посещение за проследяване в рамките на първите една до две седмици след операция на ендометриума аблация . През това време , Meriter Health Services обяснява, че това е нормално за жените да изпитват по-тежко от нормалното количество от кървене като изгорялата тъкан на матката е експулсиран . Препоръчително е също така, че жените да не участват в полов акт или при използването на тампони или промивки през това време , поради повишен риск от инфекция. Също така, на душ не се препоръчва за период до четири седмици след аблация , за да се намали рискът от инфекция. Ето защо, бани и се накисва в гореща вана са вън от въпроса .
Продажба, покупка, месеца след ендометриална аблация

През месеците след ендометриума аблация Boston Scientific доклади че някои жени могат все още изпитват тежки цикъла кървене . Въпреки това , това е обикновено само временно . В действителност , след като лечебния процес е за период може да спре напълно . За съжаление, за някои жени , на ендометриума, на работа аблация не успее да контролира тежки периоди. Когато това се случи , гинеколог често ще обсъдят други възможности за лечение, които са на разположение , за да помогне за решаването на проблема. Също така е важно да се отбележи , че са налице симптоми, да гледате по време на месеците , които следват аблация хирургия , които изискват лекарска помощ. Ако свинете се развива или ако настъпи тежка коремна болка или кръвоизлив лекар трябва да бъде уведомен възможно най-скоро . Наем Усложнения

Medicinenet.com обяснява, че има някои усложнения, свързани с ендометриален операция аблация , която може да бъде причина за загриженост за жените, които ги изпитват . Повреда на шийката на матката е докладвано при някои жени , както и перфорация или разкъсване на стената на матката . Някои жени също са имали инфекция , вътрешни кръвоизливи и изгаряния на матката и околните органи. Белодробен оток също може да доведе, ако излишната течност от процедурата по отстраняването навлиза в кръвообращението .

# 622
  • София
  • Мнения: 6 293
DIMITRINA2004, не крещи, не пиши пост след пост. Няма да ме убедиш с това, както и с неграмотното си писане и с автоматичния превод на някакви си текстове. След като си толкова пострадала, има си начини да потърсиш наказание за нечия вина и те не са тук и по този начин.

# 623
  • София
  • Мнения: 1 919
а пък аз смятам, че и един супер добър лекар може да сгреши и вярвам на DIMITRINA. Тази доц. Тюфекчиева не я познавам, не съм ходила при нея, но е напълно възможно да е така, както е описала съфорумката. И все пак не разбрах защо при полип е правена аблация, след като полип се премахва или с кюртаж, или с хистероскопия??

# 624
  • София
  • Мнения: 6 293
Естествено, че всеки лекар може да сгреши. НО не мога да повярвам на някой, влязал тук, за да оплюе един наистина добър лекар. Най-малкото заради факта, че пише адски неграмотно, което пък ме навеждана мисълта, че едва ли е и медицински специалист и т.н. Както и да е. Има си начини да се търси справедливост и те не са във форума.

Весели празници ви желая.

# 625
  • Мнения: 381
Не оплювам просто казвам какво ми е направила . Направи ми хистероскопия и по време на хиктероскопията извърши аблация . Твоето мнение че е добра  ,не го оспорвам . Аз самата отидох при нея  с вярата ,че е добра . Но ,че  полипа се  премахва и , че не е нужна аблация го потвърдиха 3 лекари . Моли се и казвай пази боже да не ми се случва ,защото осъден лекар няма . Сега ще чакам с времето каква ще се случи за да търся разрешение . И в крайна смедка  каквото и да разрешението за мен е фатално ,защото имам здрав изхабен орган . Нямам намерение да споря  с никой !

Последна редакция: ср, 24 дек 2014, 18:12 от DIMITRINA2004

# 626
  • Мнения: 39
Не успях да прочета цялата тема, но не видях д-р Сузана Нашар.
Изключителен специалист и човек. Много мила и внимателна. Много ясно обясняваща и силно ангажирана с всеки един пациент. Гласувам с две ръце за нея

# 627
  • Мнения: 324
Здравейте момичета изчетох почти цялата тема ,но имам въпроси ,които не знам къде да задам?!Ще бъда много благодарна ,ако някой ми отговори.
Бременна съм в 10 седмица и имам проблеми.В началото към 7г.с имах кафеникаво зацапване и като отидох  на лекар да ме видят ми казаха ,че имам отлепване на плодният сак.Изписаха ми лекарства ,които още пия .Проблема ми е следният вчера вечерта имах леки болки,които отминаха след около 1час и 1 нош па.Днес отидох при личната да взема направление и да ме види някой който и да е било ,защото много се притесних и 2 ма различни доктори ми отказаха да ме видят и да ме прегледат,защото обяснението беше че те се занимават с бременни след 12г.с и те обръщали внимание единствено и само на здрави бебета. #2gunfireСтава въпрос за ДКЦ.
Въпроса ми е дали някой знае ако отида с направление в Майчин дом ,дали ще ми обърнат внимание и дали трябва записване предварително на час.

# 628
  • София
  • Мнения: 1 919
нямаш ли лекар, който ти наблюдава бременността? при така описаните симптоми мисля, че всеки сериозен гинеколог би те приел за преглед, може да идеш в Майчин дом, а може и в Шейново- лично аз ти препоръчвам Шейново Peace

# 629
  • Мнения: 324
нямаш ли лекар, който ти наблюдава бременността? при така описаните симптоми мисля, че всеки сериозен гинеколог би те приел за преглед, може да идеш в Майчин дом, а може и в Шейново- лично аз ти препоръчвам Шейново Peace

Лекарката при която исках да се запиша да ми води и следи бременността днес ми каза ,да отида при нея само ако съм 100% сигурна ,че бебето е ок и тя не се занимавала с жени ,които може да направят аборт. Weary Не зная при кой доктор да отида,нямам впечатление от никого.В Шейново родих първото си дете,с което нямах никакви проблеми с бременността  и повече никога не бих стъпила там.Казаха ми за Майчин дом.

Общи условия

Активация на акаунт