6% комисионна!

  • 4 085
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 518
Джиджа, а какво ще кажеш за това  Mr. Green
Днес се обажда се частно лице да обяви няколко апартамента в новострояща се сграда. Отива наш човек на оглед и се оказва колега Crazy ако някой вижда някаква логика, моля, да ми я каже  Laughing

И друга: уж собственик, звъни да каже, че спира да работи с агенцията, понеже на служебните телефони се изписва номера, проверяваме и се оказва номерът на конкурентна фирма, която също го предлага ...

Роман мога да напиша  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 140
Извинете ,че се намесвам във темата,но искам да питам нормално ли е да ти искат пари за оглед - аз поне знам ,че не трябва,но днес една агентка си поиска и даже се възмути от моето нахалство.Аз мисля да питам шефа на агенцията така ли трябва.

# 47
  • Мнения: 5 178
Aз пък да питам, когато си пусна обявата за продажба и се появят 100 агенции мераклии да го продават ей така за да вземат комисион от купувача. Как така накрая се явява и продавача длъжен да плати комисионна, за коя точно услуга.
 Считам че след като не съм търсила брокер да ми продава имота, аз му правя услуга да продаде един имот и да вземе % от купувачса

Ухаа времето с платените огледи пак настана, ми така е все от нейде требва да изкарат заплати като няма продажби

# 48
  • Мнения: 917
Извинете ,че се намесвам във темата,но искам да питам нормално ли е да ти искат пари за оглед - аз поне знам ,че не трябва,но днес една агентка си поиска и даже се възмути от моето нахалство.Аз мисля да питам шефа на агенцията така ли трябва.
еми ако си плащаш за оглед, кажи и че няма проблем, но ако ти хареса имота, няма да и плащаш комисиона, при сделката  Laughing

# 49
  • Мнения: 46 518
Извинете ,че се намесвам във темата,но искам да питам нормално ли е да ти искат пари за оглед - аз поне знам ,че не трябва,но днес една агентка си поиска и даже се възмути от моето нахалство.Аз мисля да питам шефа на агенцията така ли трябва.

Не. Не е нормално. Не плащайте за оглед.

... за коя точно услуга ...

Услугата е намиране на купувач. Всъщност това е основното, останалото е лесно  Simple Smile
Твой е изборът дали ще я приемеш или откажеш, т.е. дали ще се съгласиш да седнеш да пишеш Предварителен договор с осигуреният от тях Купувач или не Peace

# 50
  • Мнения: 3 621
... за коя точно услуга ...
Услугата е намиране на купувач. Всъщност това е основното, останалото е лесно  Simple Smile
Твой е изборът дали ще я приемеш или откажеш, т.е. дали ще се съгласиш да седнеш да пишеш Предварителен договор с осигуреният от тях Купувач или не Peace

Никол от думите ти оставам с впечатление, че се занимаваш с недвижими имоти. Аз лично, не смятам че е много коректно, ако продавача не си е обявил имота в съответната агенция, а тя без дори предварително да го пита дали е съгласен го предлага, не би трябвало да иска % и от него, но ако той отиде в агенцията и каже "продавам еди какво си , моля предлагайте го на ваши клиенти, естествено че трябва да си плати %. Обаче това си е само мое мнение

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Никол от думите ти оставам с впечатление, че се занимаваш с недвижими имоти. Аз лично, не смятам че е много коректно, ако продавача не си е обявил имота в съответната агенция, а тя без дори предварително да го пита дали е съгласен го предлага, не би трябвало да иска % и от него, но ако той отиде в агенцията и каже "продавам еди какво си , моля предлагайте го на ваши клиенти, естествено че трябва да си плати %. Обаче това си е само мое мнение
Не, това не е само твое мнение, друг е въпросът, че реалността е друга и всички агенции процедират по посочения начин!

# 52
  • Мнения: 63
Aз пък да питам, когато си пусна обявата за продажба и се появят 100 агенции мераклии да го продават ей така за да вземат комисион от купувача. Как така накрая се явява и продавача длъжен да плати комисионна, за коя точно услуга.
 Считам че след като не съм търсила брокер да ми продава имота, аз му правя услуга да продаде един имот и да вземе % от купувачса
Peace

Ами и аз да кажа при нас как стана. Пуснахме си обяви както в интернет, така и във вестниците. Обадиха ни се от агенция и започнаха да продават с уговорката, че ще вземат комисионна само от купувача. Намериха такъв, но се оказа че са завишили цената ни с 3000 Е, които естествено ще вземат пак от него. А стига, бе! Значи само от нашата продажба ще приберат ок. 6000 Е  Shocked Ами че аз за тези пари ще работя две години! Е, развалихме сделката. Междувременно се обадиха още над 25 агенции и започнаха да продават с изричната уговорка, че няма да променят цената ни и няма да има комисионна от нас. Някои се съгласиха, някои - не. Така или иначе стана на нашата. Но това затвърди мнението ми че всички брокери са хиени и трябва да си отваряш очите на 4. Най-вече като подписваш.

# 53
  • Мнения: 46 518
Nefertity, аз също не смятам, че трябва да се работи така, но и не смятам, че продавачът трябва да приема услугата, ако не иска да плати за нея Peace

silky, такива двойни сделки стават веднъж в годината, обикновено другата страна е клиент на др. агенция, т.е. всеки дрокер си взима от неговата страна по 3000 евро, освен това брокерът получава % от парите (20-25%), да не говорим, че може да не е правил сделка от 2-3 месеца Laughing в крайна сметка не мисля, че някой трябва да се оправдава за това, което получава, но и трябва нещата да са ясни от самото начало, с Комисионен договор, в който двете страни са съгласни с условията.

# 54
  • Мнения: 3 621
в крайна сметка не мисля, че някой трябва да се оправдава за това, което получава, но и трябва нещата да са ясни от самото начало, с Комисионен договор, в който двете страни са съгласни с условията.

Ето с това съм 100 % съгласна, аз смятам , че няма нормален човек който ако в началото от агенцията му кажат - Вие сте обявили ето тази цена, ние сме я вдигнали с примерно 3 % което ще бъде нашия % от ваша страна . А той да не се съгласи. Защото все пак агенцията е направила разходи за предлагането на дадения имот, а и нали  всички работим , за да получим пари.
Не приемам обаче опитите на определени агенции да заблуждават и продавачи и купувачи - от вас пари не взимаме ... кой ли им вярва изобщо.
Както казах , скоро търсих апартамент за мои близки , които не живеят в Бургас и се запознах с метода на работа на голяма част от агенциите в Бургас, ами мога да кажа че едва 20-30 % от тях работят както трябва , то и затова хората масово отказват да работят с агенции
Да не ви казвам , че сега в Бургас са се появили едни особи, които наричат себе си "личен брокер" и навсякъде рекламират че работят без %-ти  newsm78 newsm78 newsm78 е как да им  повярвам че работят за слава а .....
П.П. Никол, това което е описала Силки е масов метод на работа в Бургас

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 15:46 от Nefertity

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 1 132

Да не ви казвам , че сега в Бургас са се появили едни особи, които наричат себе си "личен брокер" и навсякъде рекламират че работят без %-ти  newsm78 newsm78 newsm78 е как да им  повярвам че работят за слава а .....
П.П. Никол, това което е описала силки е масов метод на работа в Бургас

И аз това имах предвид!  Peace

# 56
  • Мнения: 5 178
Услугата е намиране на купувач. Всъщност това е основното, останалото е лесно  Simple Smile
Твой е изборът дали ще я приемеш или откажеш, т.е. дали ще се съгласиш да седнеш да пишеш Предварителен договор с осигуреният от тях Купувач или не Peace
ми никой не им я е искал таз услуга, уговорката е че го правят за 3% от купувача и естествено в последния момент се пробват и за другите 3%

# 57
  • Мнения: 917
П.П. Никол, това което е описала Силки е масов метод на работа в Бургас [/color]
За Бургаска област аз лично мога да напиша трилогия. Имам опит и от двете страни. Жалко е, че наистина са малко агенциите, в които брокерите са опитни и си разбират от работата.
Политиката на агенцията е също ключов фактор - за Бургас има само една такава агенция,което е жалко.
Пак поддържам мнението си, че за услуга се заплаща, а за неизползването на такава - не!
Завишаването на цената на имота, без знанието на продавача, също е много непрофесионално!
Заплащането за оглед - без коментар, смешно е просто.

по-късно ще напиша някои случаи

п.п. Nefertity , ако ти трябва нещо в Бургас, мога да ти помогна  Hug

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Ох, и на мен скоро ще ми се налага да продавам и да купувам жилище и направо не ми се мисли... Boncuk, пиши ми, моля те, на лични коя е тази единствена коректна агенция в Бургас  Thinking

# 59
  • Мнения: 3 621
п.п. Nefertity , ако ти трябва нещо в Бургас, мога да ти помогна  Hug
Нашите приятели засега приключиха с търсенето, но ако си променят намеренията си запазвам правото да те потърся   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт