Когато не може да се намери компромисен вариант?

  • 2 402
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
имаш кофти подход към мъжът ти ...

# 16
  • Мнения: 1 897
Да, имаш кофти подход.
Ами подреди приоритетите си, щом въросът е наистина толкова съдбоносен, че различните ви позиции поставят брака ви на карта. Кое е по-важно-да стане така, както ти  искаш или да запазите брака си?
Освен това мисля, че просто всеки от вас се е заинатил да постигне своето и да не отстъпи, а така трудно се постигат компромиси.

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 09:18 от Ulia

# 17
  • Мнения: 40
Благодаря за отговорите. Взех решение. Моите компромиси свършиха, малко по малко целият живот ми се превърна в компромис. Човекът просто не е дорасъл за семейство. И понеже моето решение е в интерес на децата- ще си ги взема.

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Грешка е да поставяш ултиматуми и заявления "АЗ..." но ти си знаеш ....

# 19
  • Мнения: 40
Labrador, така е. Но съм чела твои мнения и дори и ти не би одобрил подобно поведение, дори и само заради мъжката солидарност.

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
коментирам само твоя подход, не решенията и не неговата позиция.

# 21
  • Мнения: 4 841
Благодаря за отговорите. Взех решение. Моите компромиси свършиха, малко по малко целият живот ми се превърна в компромис. Човекът просто не е дорасъл за семейство. И понеже моето решение е в интерес на децата- ще си ги взема.

Тежки думи... Дано имаш основание да ги кажеш, а не е само реакция на нараненото ти самолюбие и "меренето на мускули"  Peace

Иначе какво да ти кажа, докато бях бременна с мъжа ми изяснихме цялата концепция по отглеждането и възпитанието на детето ни. Имахме някои малки противоречия, но ги изгладихме - всеки си каза доводите, дискутирахме и т.н. Впоследствие също се е налагало да правим някои корекции "в движение", но пак така - след спокойно обсъждане и дискусия. Не е имало такива неща като "Аз съм права", защото нещата рядко са черно-бели, винаги има някакви нюанси, които човек може да не забележи на пръв поглед. Освен това отглеждането на децата не става по канонични постулати, то е път, по който всички заедно в семейството вървим, и съответно се налага да се съобразяваме - с пътната настилка, с метеорологичните условия...

Ако обаче имаш предвид нещо сериозно като прилагане на физическо насилие, тежки психически и емоционални манипулации и т.н. - тогава наистина си сбъркала човека и няма място за диалог.
Виж, ако става въпрос за дребни неща като на колко години да му купите gsm или от каква възраст да спи сам в стая  - няма начин да няма начин да постигнете съгласие  Peace

# 22
  • Мнения: 40
Може да се каже, че за емоционална манипулация става въпрос. Крайна съм, защото чашата преля. Сигурна съм, че никой от вас не би търпял ситуацията в която съм. Затова и съм уверена в решението си. Още веднъж- благодаря за отговорите, беше ми от полза да прочета вашите мнения.

# 23
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
кажи сега за какво иде реч направо да видим кой прав кой крив

# 24
  • Мнения: 175
Аз имам същия проблем, но го реших след спорове и убеждения години наред. Просто си взех детето и си тръгнах. Сега го гледам както аз реша за добре и се чувстваме и двамата (с детето) много по-спокойни. Не чувам вече *Ама майка ми мен така не ме е гледала*, или *Майка ми две деца е отгледала и сме живи и здрави, значи така трябва* , на господина обаче сега му дойде друг акъл-*Ти си майката и ти решаваш кое е най-доброто за детето.*Въпроса е докога ще е на това мнение. newsm78 newsm78 newsm78

# 25
  • Мнения: 40
Достатъчно ли е ако кажа, че от мен се очаква да работя на пълен работен ден, изцяло да въртя домакинството (всякаква помощ ми се отказва- дали от негова страна или чужда), както и грижите около децата? Ако е малко мога да продължа.

# 26
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
лоша работа така.... няма нужда от повече.
успех

# 27
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Достатъчно ли е ако кажа, че от мен се очаква да работя на пълен работен ден, изцяло да въртя домакинството (всякаква помощ ми се отказва- дали от негова страна или чужда), както и грижите около децата? Ако е малко мога да продължа.

Значи правино си взела решение, че този мъж не ти трябва  Peace

# 28
  • Мнения: 190
Желая ти успех!!!
Вярвам, че ще се справиш!

# 29
  • София
  • Мнения: 397
Достатъчно ли е ако кажа, че от мен се очаква да работя на пълен работен ден, изцяло да въртя домакинството (всякаква помощ ми се отказва- дали от негова страна или чужда), както и грижите около децата? Ако е малко мога да продължа.
И въпреки това някое от децата е на страната на таткото? newsm78 Я се заслушай малко и в неговите доводи. Не можеш да казваш, че ти си правата- всеки е прав за себе си и не винаги е в сила това:
*Ти си майката и ти решаваш кое е най-доброто за детето.*
Казвам го защото имам колега например, чиято жена се е вманиачила на тема лечебен глад, суровоядство и тн. Лошото е, че го прилага и върху децата и им забранява всичко, освен плодове, зеленчуци и вода и то в ограничени количества, прави им насила клизми, когато са болни не употребява лекарства, а пълен глад и ... пиене на урина. Заплашва го, че ако им дава някакви други "токсини и отрови" ще избяга с тях, за да ги "спаси" и тя също е убедена в правотата си! #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт