Пилешки пържоли от бяло месо

  • 20 358
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 72
Бялото месо или филето на пилето овалвам в брашно, пържа до златисто и когато го извадя от тигана мажа с масло. Запазва се сочно Peace

# 16
  • Мнения: 3 621
Осолявам със сол и бял пипер /може и черен/ , поръсвам  с лимонов сок /най-добре от истински лимон, но съм ги правила и с тези лимонови сокове които продават в малки зелени шишенца/омазвам ги обилно с горчица, оставям пържолите така да престоят поне час, в леко намазнена тава нареждам месото, слагам малко бира/да не покрива месото/ и мноого малко вода завивам с фолио и пека във фурната, последните 5-10 минути махам фолиото да се запекат

# 17
  • Попово
  • Мнения: 687
бяло филе и контра филе- слагам го м/и два найлона и го начуквам леко с чука, осолявам със сол,чер пипер,и поръсвам леко с цеден лимон и бяло вино... след около 30мин се пекат на скара, тиган скара,тостер скара леко като се обръщат поне 2 пъти.
пържола горно долно бутче- по същия начин, като преди това се махт тънките сухожилия или се разрязват напречно за да не се свива при топлинната обработка.
а по желание може да се сложи и прясно изстискан чесън за вкус

# 18
  • Мнения: 515
На мен най-сочни ми стават пържолките, когато ги мариновам с майонеза (повечко) и после пека на грил тигана. Стават страхотно и изобщо не са сухи  Peace

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
"Бухам" ги в тавата, заливам с марината от вино, лук и подправки и пека във фурната!  Peace

# 20
  • Мнения: 247
Не мога да ги режа и това е!

# 21
# 22
  • Мнения: 2 005
Аз ги приготвям така : нареждам ги в тенджерка  и ги заливам със следната марина : осолявам ги , черно пиперче , счукан чесън , вино, а ако нямате винце става и с биричка , олио  Hug Така престояват 24 ч. , след което ги овалвам в брашно и пържа в тиган   chef Стават страхотни  bowuu Опитай те  Joy

# 23
  • Мнения: 2 804
Аз правя следната марината  лимон -сок , черен пипер , сол , магданоз , малко вода , чесън , куриандър на зърна  , зафран .
Оставам поне 30 минути и след това пържа , задушавам , пека или просто добавям месото в някоя вкусна манджичка .
За мен пилешкото месо без лимон или оцет и много неприятно на вкус и мирис .

Общи условия

Активация на акаунт