Фенове на Тери Пратчет- да се преброим

  • 38 773
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 143
 и аз съм тук - сега си препрочитам Петият слон и смятам да си купя на английски останалита книжки, че явно вече няма да има на български - поне от три години не са издавали не знам по каква причина.

# 16
  • Мнения: 1 517
явно вече няма да има на български - поне от три години не са издавали не знам по каква причина.

Пратчет е болен, Алцхаймер, затова сигурно Sad

# 17
  • Мнения: 125
Еейййййй...не знаех, че е болен човека...
Ужас!

В замундата има субс за втората част. В коментарите са. Аз гледах първата част вчера - ами впредвид колко е зор да се филмират такъв тип книги добре са се справили!
Щото още ми държи мокро к`ва тъпня бяха направили от "пътеводител на галактическия стопаджия" Sad

# 18
  • Мнения: 537
Много гадно наистина, най - големите гении комай се разболяват от подобни болести.  Sad Доколкото си спомням и Робърт Джордан почина от нещо подобно. Четох в друг форум за Тери Пратчет, че бил сега по - добре, но докога не се знае, тези коварни болести....
А иначе мисля, че последната издадена книга на български е "Чудовищна команда" /"Thud"/ и  е от 2006 год. http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=19166
 А и както се вижда от статията, Тери продължава да работи над нови книжки. Може би просто да е станало с издателстовото, което го издаваше, знам ли.  newsm78
Дано скоро ни зарадват и с нови книжки и с добри новини за здравословното състояние на автора им.  Praynig

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 17:26 от petti

# 19
  • Мнения: 116
И аз да се запиша с едно любимо цитатче:
- Какво ще кажеш, за хора които правят невероятни деликатеси от свински уши?
- Че са много пестеливи?
- Не, че някой друг е изял месото!

# 20
  • София
  • Мнения: 39 773
Записвам се моменталически Simple Smile И мъж ми е фен. Даже той ме запали по Пратчет като ми даде да прочета "Дядо Праз".
Все още не съм гледала последният филм, който пуснаха. Предпочитам книжките Simple Smile

# 21
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ето и един недовършен превод...
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=terry_pratchett&Numbe … p;part=1&vc=1

# 22
  • Мнения: 405
И аз , и аз  съм тука  Grinning

По-късно ще се включа по-подробно.

# 23
  • Мнения: 537

Firebird, това не е история от света на Диска нали?  newsm78

# 24
  • Мнения: 537
Започва добре, значи ще се чете, особено като прочетох за вещиците  Mr. Green

# 25
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не е от Света на Диска, но ме грабна с написаното за вещиците, за учителите, за Първото зрение и Втория акъл Wink
Харесва ми и как е преведено.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 773
На мен ми бяха харесали "На баба ти парашутните гащи" и "Джони и бомбата".
май имаше и други къси разказчета по нет-а.

# 27
  • Мнения: 1 517
Джони и бомбата май беше от тийнеджърските му творения. Ееех, страшно талантлив човек!

# 28
  • Мнения: 537
"Джони  и бомбата" и "Джони и умрелите" съм чела от тези, наистина са много хубави и са от младите му години. Страшен мозък, как ги измисля....  Mr. Green   Hands Clap

# 29
  • Мнения: 537
http://www.e-bookbg.com/index.php?option=com_docman&task=cat … &limitstart=0

Добро утро, момичета, ето още едно сайтче с книжки на Тери и не само Simple Smile Повечето от тях са на български за тези, които не се справят добре с английския като моя милост.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт