В помощ на Ели, Юри и тяхното новородено бебче Себастиан!

  • 11 775
  • 173
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 248
Момичета, говорих отново с нея. Няма да пуши. Тя просто не знаеше, че 1-2-3 цигари ще навредят на кърмата. Shocked
Бях малко ядосана, но Роси ме успокои...тя никога не е била къпана в анатомична ваничка, не е виждала, не е имало кой да й каже и разкаже каквото и да било. Sad
Благодаря ви, че сте толкова отзивчиви, благодаря ви за опората - от името на Ели!
Тя е много ентусиазирана и съм сигурна, че ще направи всичко, което й препоръчаме...за да даде най-доброто от себе си по време на майчинството си! Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 1 134
Веси, казвай, ако трябва ще ходим на дежурства и ще помагаме с каквото трябва (аз тъкмо да си припомня Embarassed).

И кааак да не сте поканени?!? В държавен вестник ли да пиша? Mr. Green

# 32
  • Мнения: 2 471
Аз мога да подаря една хавлийка, но има петънце от риванол. Дали ще е проблем? Ще им трябва и спирт и Тополин или подобна пудра за пъпчето. Мога и термометър за вода да им дам и бебешко олио имат от мен.

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 15:41 от Dencho

# 33
  • София
  • Мнения: 3 648
Не разбрах за ваничката - има ли вече или...?
Хавлийки? Нещо друго? Ще смеят ли да го изкъпят това бебе? То в началото ваничка не им трябва дефакто поне докато падне пъпчето! За пъпчето дали са и обяснили?

# 34
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Веси, първите дни може въобще да не го къпят във ваната, ако не му е паднал пъпа най-удобно е под мивката. То първите месеци са повече за елементарна хигиена и удоволствие, отколкото да го търкат детето с четка  Mr. Green Ерик го къпахме цял месец на мивката и е много по-лесно , бързо и не се налага да мъкнеш кофи с вода, още повече че сега е лято и ако наистина и заприлича на такова, няма да се притесняват толкова, че ще го разболеят. Първите месеци са по-важни заниманията след банята, гимнастика, масажи и игри даже и на голо в топлите дни. И не е задължително да го къпят вечер, акоим е по-удобно може и в друг час от деня. Новородените бебета не се потят толкова много, не се цапат въобще даже, така че къпането е повече ритуал, за да има навици, а и все пак да го поизчистиш малко  Mr. Green Можеш да и препоръчаш примерно да го държи и в топлитее дни и голичкосамо с горна блузка, без памперс, защото памперса запарява и много бебчета се обриват от него.

# 35
  • Мнения: 3 248
Нямат ваничка. Михалко предлагаше... Praynig
Хавлийки и ние сме им подготвили. Така, че засега не трябват. Peace

Зари, ще се оправят...и сестрата на Ели - Дани е там, за да помага. Не, че е по-наясно от мен и Ели, де. Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 471
Luminosa дай ми адрес, ако искаш твоя за да пратя някои неща

# 37
  • Мнения: 1 808
само да допълня, тия дни е малко хладничко, та ако в банята им се струва хладно нека си го къпят в стаята. Иначе наистина е по удобно в банята. Не трябва да мокрят пъпчето ако не е паднало. Бебчето се държи за коремчето (все едно коте ти е легнало на ръката) и леко се облива с водичка няколко пъти. То това е къпането първите дни. Не се ползват никакви шампоанчета и съпунчета.
Термометърчето за водата ще й е от полза, за да направи водата подходяща за бебето. Само че в момента не се сещам колко градуса трябваше да бъде  newsm78
След като го подсуши пъпчето се "обработва" или с пудричка (Тополин, Топоцин), също може и с бивацин има го и на спрей. до няколко дни трябва да падне.
Оф, страшно обяснявам и аз.
Довечера ще изровя тефтерчето и ще напиша каквото се сетя.
А да , друго което се сетих, преди кърмене помня че си миех гърдите.
Това да го държи без памперс ...мммм, не знам, но като се напишка и наака...става мазано.

# 38
  • Мнения: 2 471
Gigi не беше ли около 28 градуса темп. на водата? И аз написах същото по-горе в поста си Mr. Green за топоцина де Hug Аз на първо време ще им купя козметика, ще пратя термометъра и каквото се сетя, което ще им е от полза..... дайте адресчеееееее

# 39
  • Мнения: 1 808
Gigi не беше ли около 28 градуса темп. на водата? И аз написах същото по-горе в поста си Mr. Green за топоцина де Hug Аз на първо време ще им купя козметика, ще пратя термометъра и каквото се сетя, което ще им е от полза..... дайте адресчеееееее

Не знам защо и на мен ми се въртеше този градус (28) в главата, но веднага пуснах търсачката и прочетох че водата трябва да не е повече от 37 градуса. Между 34-37.
Трябва да се води по бебчо, ако му е студено то ще "протестира".

Между другото, дали няма да е по-добре да се сложи един списък на първа страничка от какво ще имат нужда, и по този списък да се водим. И да се задраскват само нещата, за да се вижда че го имат вече, за да не натоварваме темата, а и за улеснение  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 471
Gigi да да да с две ръце съм за списък Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 3 648
Ако потрябват нещата, които имам - пишете!

# 42
  • Мнения: 488
По въпроса за температурата на водата за къпане. Не знам градусите, но си спомням, че аз я правех така, че като си свия ръката в лакътя и потопя в коритцето само лакътя не трябва  да усещам нищо, нито топло, нито студено.

# 43
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Далече съм и няма как да помогна. Включвам се, само за да "кажа", че няма проблем да се мокри пъпчето. Първото си дете раждах в БГ и когато на 2-я ден след раждането на второто тук, една акушерка ми "накисна" бебето в купа (http://family.webshots.com/photo/1358754262060628980yYDDck), изпаднах в истерия. Оказа се, че тук по правило бебето си се къпе цялото и никой не се съобазява с пъпчето - само се подсушава след баня (с обикновена хавлиена кърпичка). Бях много скептично настроена, но... На първата ми дъщеря пъпчето падна на 17-я ден, след ежедневно полагани грижи за него (без да се мокри + спирт и антибиотичен прах), докато при втората падна на 7-я ден, след ежедневно мокрене и подсушаване само с хавлийка.

# 44
  • Мнения: 4 195
кой къде е поканен и кой не?
Роси, мнооооо си лоша ма Close Close Close Close Close Close Close Close Close Close
Весе, все едно не си чела за едната цигара Hug

Общи условия

Активация на акаунт