Бременност въпреки орална контрацепция

  • 5 070
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 949
Ами аз си пия хапчета, ама ако вземе, че стане бебе, ще си го родя, стига да не увреждат плода в първите седмици след зачеването де...

Ако става дума за надеждността и пр., аз съм чела теми и на момичета, забременели със спирала  Rolling Eyes Ама тогава вече май не може да се износи бременността  newsm78
Така че ... 100% гаранция дава само липсата на секс  Crazy

# 31
  • София
  • Мнения: 44 120
Е, то така погледнато и презервативите не дават 100% гаранция...май при тях беше 97%, та има възможността, да имаш ултра, мега, невероятния късмет и двете да "поддадът" в един и същи момент Simple Smile)))

Аз не познавам лично някое момиче забременяло докато пие противозачатъчни. Мен обаче такава параноя ме гонеше, че пиех противозачатъчни и ползвахме презерватив. Ами като производителите не дават 100% гаранция бях решила да се презастраховам Joy

# 32
  • София
  • Мнения: 44 120
Ами аз си пия хапчета, ама ако вземе, че стане бебе, ще си го родя, стига да не увреждат плода в първите седмици след зачеването де...

Ако става дума за надеждността и пр., аз съм чела теми и на момичета, забременели със спирала  Rolling Eyes Ама тогава вече май не може да се износи бременността  newsm78
Така че ... 100% гаранция дава само липсата на секс  Crazy

Мен лично заради увреждания ме е страх именно...и много се надявам да не стане такъв фал......след като пише при установяване да се спрат моментално, риск явно си има....

# 33
  • Мнения: 1 949
Ами аз си пия хапчета, ама ако вземе, че стане бебе, ще си го родя, стига да не увреждат плода в първите седмици след зачеването де...

Ако става дума за надеждността и пр., аз съм чела теми и на момичета, забременели със спирала  Rolling Eyes Ама тогава вече май не може да се износи бременността  newsm78
Така че ... 100% гаранция дава само липсата на секс  Crazy

Мен лично заради увреждания ме е страх именно...и много се надявам да не стане такъв фал......след като пише при установяване да се спрат моментално, риск явно си има....

Да, може би защото ако се продължи с приема им може да настъпят увреждания. Все пак нали като забременеем и докато няма закъснение и положителен тест, повечето майки си пушат, пийват алкохол и правят ред други вредни неща... Може би тези 2 седмици не са толкова пагубни  newsm78 Или поне се надявам де  Rolling Eyes Аз за това и по-напред в темата питах дали има майки, които са родили бебета, заченати по време на прием на ОК и дали са здрави дечицата (дай боже да са им живи и здрави  Hug)

# 34
  • Мнения: 3 034

Ако става дума за надеждността и пр., аз съм чела теми и на момичета, забременели със спирала  Rolling Eyes Ама тогава вече май не може да се износи бременността  newsm78
 

нищо подобно. банковата ни брокерка ни се похвали, че родила момиченце през януари (не сме я виждали отдавна), на 40 години, ползва спирала от 35-тата си година, тъй като имаше 3 деца. тоест, това й е четвърто  Laughing още изглежда зашеметена от факта  Laughing

за бременност с презерватив има много случки, даже гинеколозите имат един лаф "колко капута съм изродил", извинете, но те така си говорят  Grinning по принцип производителите на презервативи дават 3% фабричен дефект като възможен. това са 3 на всеки 100, което никак не е малко.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 588
Не познавам жени, забременели при прием на ОК, но знам, че има такива случаи. То има и забременели с презерватив, със спирала...100% гаранция няма.

По отношение на приема на ОК при настъпила бременност - аз бях така. Embarassed Направих 1 месец почивка, през която съм забременяла  Heart Eyes. След закъснение и един отрицателен тест, получих кървене, което помислих за цикъл, и започнах пак хапчетата. След като свърших опаковката и мина 7-дневният ден, цикълът ми не дойде. Притесних се, защото си помислих какво ли не. Изобщо не предполагах, че толкова лесно ще забременея с моите поликистозни яйчници пък и веднага след спирането на ОК. Направих си тест и се изненадах приятно. Heart Eyes Детето ми е живо и здраво и нищо му няма, слава богу. Praynig

# 36
  • София
  • Мнения: 44 120
Уф, да тези почивка...моя док, всеки път ме предупреждава, ако не искаме бебе мн да се пазим през почивките, защото се забременявало от поглед тогава Simple Smile))

А всъщност така като се замисля може би опасността не е точно в увреждане на плода, ако се пият, може би самите хормони, ако се приемат може да доведат до спонтанен аборт и за това се спират...знам ли.....другия път като видя лекаря си, ще го питам, ако не забравя...или някой ако знае да сподели...

# 37
  • Мнения: 1 949
simplyaven, не знаех, че може да се износи бременност със спирала. А къде се развива плода? Не пречи ли тази пластмаса в матката? Маха ли се по някакъв начин? (Не се заяждам, питам, тъй като не знам)

# 38
  • Мнения: 1 454
Хм...аз пуснах тема за ОК...то се оказа, че хората дори от спирала забременяват...  hahaha unbelievable

Реших да пусна темата провокирана точно от едно момиче за което прочетох във форума...
Исках да проверя колко и чести ли са такива случай...

Аз си пия ОК от няколко месеца...мислех си вчера...да ги прекъсвам ли ...как да се пазим и още различни неща, но...в крайна сметка след като прочитам и за спиралата...хихи...не знам кое момиче се беше изказало по този начин , но наистина 'бебоците си намират път' Wink

Страх ме е само да не е късен момента в който ще разбера за бременността...Аз нямам сериозни отношения, така че бебето въобще не е опция...По какво се разбира...Липса на цикъл след третия ден...и всъщност при все, че при мен си е оскъден по принцип...хмм...изходът е чести тестове за бременност?

# 39
  • Мнения: 2 142
...
 П.С. Мишел+ съжалявам за момиченцето ти Sad.

Молим се всеки ден всичко да отиде в миналото и вече никога да не ни се налага да изживяваме на ново това Praynig Тя е най-живото, жизнерадостно, усмихнато и много палаво момиченце. Всъщност е и много здрава, дори може би повече от много други деца, но имунната и система не реагира адекватно, както казват лекарите грешка в софтуеъра. Тя е добре. Приключихме последното лечение преди 10-тина дни. В ремисия е от 1година. Сега вече не ни остава нищо друго, освен да се молим болестта да не се върне никога! Praynig Praynig Praynig
Аз вярвам, че сме успели....

а за спиралата спомням си преди време, че danisport разказваше, че третото и детенце е плод на спирала, но е здраво и прекрасно

# 40
  • Мнения: 3 034
simplyaven, не знаех, че може да се износи бременност със спирала. А къде се развива плода? Не пречи ли тази пластмаса в матката? Маха ли се по някакъв начин? (Не се заяждам, питам, тъй като не знам)

наистина нямам представа, тя само ни каза, че е разбралла веднага че нещо е станало, все пак не й е първа бременност, а докторката не искала дори да я прегледа, защото е със спирала и не й се вярвало  Laughing но жената не ни е близка и нямаше как да я разпитвам, предполагам че веднага са махнали спиралата.

# 41
  • Мнения: 1 949
Мишел+, стискам палци, мила! Дай Боже да е здравичка вече  Praynig

simplyaven, в подфорума на д-р Мазнейкова, четох за някакво момиче, забременяло със спирала след като е пила някакви хапчета за отслабване. Тя питаше дали лекарството ХХХ може да е навредило на плода. А Мазнейкова й отговаря, че не толкова проблем, че е пила хапчета, а по-скоро наличието на спирала в матката  newsm78
Иначе моят АГ ми беше казал, че със спирала бременностите били повечето извънматочни.  newsm78

# 42
  • Мнения: 2 142
simba21, благодаря ти, мила! Тя е едно много силно момиченце! Hug

извинявам се, че спамих темата Embarassed

# 43
  • Мнения: 3 034
simba21 , може и така да е. аз само за това момиченце знам - то си е ОК, съвсем здравичко и доносено бебе  Grinning

# 44
  • Попово
  • Мнения: 687
моята кума забременя със спирала, но бебнцето си е ок и е вече на 7 месеца  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт