Отговори
# 30
  • Мнения: 9 973
и аз бях така до края

# 31
  • Мнения: 2 960
И аз мисля, че не е само от кръвното. Изследвай се за анемия.
Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 142
Едва ли е само от кръвното, както са ти казали. Аз също съм с ниско кръвно, не съм отслабнала, но за 6 месеца съм качила има- няма 1 кг. В крайна сметка се оказа че имам нарушение във вестибуларния апарат, нисък хемоглобин и желязото ми е доста под нормата. Според мен е най-добре вместо да се отчайваш да помолиш лекаря си за по-обстойни изследвания!  bouquet

# 33
  • Мнения: 13 915
Възможно е всичките ти изследвания да са добри и пак да не ти понася бременността, аз бях така всичките си бременности макар и тайно да се надявах всеки път да е различно.
Просто почивай повече, поискай си болничен, идеята за млякото е нес е страхотна - на мен ми помагаше за кратко.
Следи си и пулса, защото през бременността периодите на ниско кръвно, могат да се редуват с учестен пулс от може да бучат ушите. Другото от което глъхнат пък е като ти падне много кръвното, тогава акос танеш рязко припадаш. Купи си валидол и слагай под езика ако ти е учестен пулса защото това също е опасно.
Поздрави

# 34
  • Мнения: 2 807
Бременността предразполага към по-ниско артериално налягане.
Стойностите на моето, и при трите бременности, беше точно като твоето - 90/60, 80/50...
Не съм се чувствала обаче така, както ти описваш (бременеех и си гледах и другите деца)...

Да не би да си с нисък хемоголобин?!  Thinking - моят си беше в нормата, дори в горната граница, без допълнителен прием на желязо и железни препарати (и трите бременности имам предвид).

По-добре ниско, отколкото високо артериално налягане - опасно би било и за теб, и за бебето  Peace

# 35
  • Мнения: 400
И аз изкарах като теб около 2-3 седмици, беше кошмар...само като се сетя:(

То в такова състояние нито ти се яде, нито ти се пие, ама се насилвах-шоколад, сладки плодови сокове, айрян, бира вечер.
Не знам точно от какво се оправих, но ми мина.

Опредлено докато ми беше зле лежането не помагаше,даже обратното. Забелязах, че като започна да правя нещо енергино, чистене с прахосмукачката, клякания, бързо ходене и ми ставаше много по-добре.

Стискам ти палци да отшуми възможно най-скоро-и не се давай, яж насила, движи се насила и ще се оправиш! Погрижи се и за себе си и за бебо!

Ментовия чай много помага за гаденето, както и газираната вода.

# 36
  • Мнения: 1 372
Аз си изкарах така цялата бременност! Е вярно че не е много приятно /даже е доста неприятно/, но се изтрайва някак си. Всъщност аз през целия си живот съм с такова кръвно. Просто се бяхме разбрали с доктора да пия много течности /най-добре е вода/ по едно кафе на ден и ако ситуацията стане нетърпима и по една кока кола. Знам също че бананите и кисело мляко със сол помагат. Ако няма друга причина, от която да е следствие ниското кръвно се иска търпение и повече "спане" /защото постоянно те унася/. А иначе си наддавах нормално и за цялата бременност качих 13 кг.

# 37
  • Мнения: 340
Аз съм горе-долу в същото положение и ще ти дам съвет, пък ти ще си решиш.

Първо, това с неяденето е много лоша идея, нямаш си на представа колко те изтощава. Отделно понеже знам добре какво е усещането ще ти кажа, че ако направиш усилие да хапваш повече, и апетитът ти лееко ще се увеличи. Сега караш в едно състояние на бързо засищане с малко, и сигурно почти нищо не ти е вкусно... насили... Аз съм и със зверски киселини, но те ми се струват по-малкото зло.

И второ, щом лежиш много, това ти създава нереално усещане за силите ти. Всъщност лежането без човек да е много болен, изтощава повече, отколкото отморява. Ставаш, завива ти се свят... и т.н. Намери си работа из къщи, излизай на разходки - намирай най-подходящото време, привечер, никога на слънце.

Кафето е стимулант, който в случая ще ти изиграе лоша шега, тъй като половин час след като го изпиеш, ефекта му е тъкмо обратния на желания. Кофеинът предизвиква пик, но после и рязък спад в тонуса... Приписваните му ползи идват от самонастройката (и навика). Колата също донякъде, но аз не я приемам толкова сериозно, пийвам си по малко като безалкохолно. Можеш да хапваш чист (или поне немлечен шоколад).

И да, хемоглобинът може да се окаже истинския виновник.

# 38
  • Мнения: 344
И преди да забременея кръвното ми беще 90/60.Сега е същата история.Повечко течности , но не газирани напитки /най добре вода/и почивка , но не да легнеш и да не станеш цял ден.Лежането те прави още по - отпуснат.Прави си кратки разходки надвечер/сег апрез деня е много топло/.Споко.Не се нервирай , пази си нервите , защото ще ти трябват занапред. Опитвай се да хапваш плодове и по лека храна , но не гладувай.Моят хемоглобин беше на границата на минимума , а след последните изследвания беше още по - нисък.Доки каза , че   ще продължи да пада. Понякога за кратко ми се завива свят , понякога  ми заглъхват ушите ,и  по предписание на АГ -топия Малтофер фол /желязо/. Лека бременност ти пожелавам и горе главата! preggo

# 39
  • Мнения: 2 807

Ментовия чай много помага за гаденето, както и газираната вода.

По книгите пише, че същото действие имат и препечените филии, както и бисквитите, но сутрин на гладно.
При мен обаче нищо от това не действаше  Tired

Търпение му е майката  Hug

# 40
Здравей майка лесно не се става,почивката е препоръчителна но не се залежавай много колкото до  яденето наблягай на плодове и зеленчуци за кръвното много течности но забрави за газираното не знам какъв е тоя лекар дето ти е казал да пиеш кола има витамини защо не се консултираш с гинеколога си за тях аз съм била бременна два пъти нормалното ми кръвно е 100на 70 а по време на бременностите беше и по ниско  започвай да ядеш така навреждаш не само на себе си а и на бебето ако имаш възможност отиди да на море следобед след 16:00 водата е страхотна и ще се отрази добре на теб и бебенцето малко повече вяра и търпение ще забравиш всичко като видиш малкото си ангелче успех и стискам палци

# 41
  • Мнения: 579
И аз съм си по начало с ниско кръвно 90/60 и с нисък хемоглобин.И през по-голямата част от бременността бях така-дайе кафе пиех.Към края на бременността се нормализира и след раждането си остана 110/70,въпреки,че цял живот е било 90/60...

# 42
  • Мнения: 342
summer beauty, аз също съм с много ниско кръвно. Пробваш ли с шоколадче?
Какво ти каза доки? Моя ми препоръча да се разхождам повече, защото с лежане кръвното само пада още.

# 43
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 240
повече почивка и течности. кото родиш, ще ти мине

# 44
  • Мнения: 123
и аз бях по същия начин като теб-имах анемия....така,че се изследвай
виж нивото на хемоглобина.При мен беше 97,обърнаха ми внимание чак 4-5дена след като родих/секцио/ и лекарката ми се скара защо не съм лекувала анемията по време на бременноста,а аз си нямах понятие от тези ,,нива'',биха ми В12,пих ампули някакви,забравих точно какви и се оправих.Изследвай се за анемия. Hug

Общи условия

Активация на акаунт