Не се страхувайте СЕПТЕМВРИйски момичета, скоро ще загугукат нашите птичета!

  • 12 251
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 203
Здравейте и от мен... Hug....и аз си харесах подобна ваничка пак от Джъмбото и долу-горе с тези размери..поне си спомням че беше от по-малките. Нещо обаче ме разколеба да не е прекалено малка и не я купих тогава...аз като гледам колко много неща сте си купили направо не ми се мисли какво ме очаква...нещо все отлагам само ходя и разглеждам.. но времето си минава и почти не остана.

# 16
  • Мнения: 49
Хайде и аз в новата тема! Simple Smile
Диде, много благодарности за отделенето време. И аз разгледах някои от твоите албуми. Манекенските снимки не, но сватбените в детайл Simple Smile Много романтична и оригинална сватба и си личи, че всичко е избирано и правено с мерак! А......... и много хубав кум имаш  smile3521
Аз ваничка си мисля да си взема със стойка, въпреки че не съм виждала. Просто си я представям като.... ваничка в/у дъска за гладене Simple Smile Някой, ако има такава моля да пусне снимка, да се светнем ние в тъмнината Simple Smile

# 17
  • Мнения: 79
Дидка благодаря за новата темичка   bouquet !

Бях на Рожден Ден... cook ях, пих и се веселих и накрая плеснах Мари, а в колата тя ми вика "нарисувах на стъклото едно разплакано момиченце дето мама му го плеснала".
Аз и викам "нарисувай, че мама му ще го гушне та да се успокои" и тя се засмя душицата и през целия път към дома си рисуваше усмихнати и гушнати момиченца, а преди малко се глезихме и заспа спокойна Heart Eyes.
 
Мона, забравих да ти кажа, че изглеждаш чудесно с готиния бански  Hug .
И с тази убава пупааа.... и с този усмихнат мъж до теб... чудесно сте си прекарали на моренце май  Peace.
Лекинка момичета.

# 18
  • Мнения: 49
Еее, Мариам, мерси много! Simple Smile Аз чаках, чаках да го забележите този бански. С толкова мерак си го купих от американския ибей и специално тръпнех да пристигне преди морето. 
Деси, мори, как го носиш този корем на тези клечки, дето ги имаш за крака ? Simple Smile   love001
Аз днес сутринта преживях МАЙ първите си контракции. Тъй като си нямам идея какво всъщност представляват...мисля,че беше това, тъй като ме болеше доста като "силна предменструална болка". Досега предполагам съм имала много подготвителни (едно такова странно стягане, но не е болезнено), но днес си ме заболя. И то траеше доста време...към 30-40 мин. и после само да станех да се пораздвижа и пак ме погваше. И така цяла сутрин, до обяд. Аз после и не съм се движеле кой знае колко, за да проверя дали няма пак да ме почне. Ееей, много ми беше странно. Хич не обичам да не знам какво се случва с тялото ми, а и хич не обичам да се втелясвам и да търча при чичо д-р за най-малкото. И не мога да преценя трябва ли да ида да ме видят или е нормално, както се случва и при други мами? А ? Какво ще кажете вие ?

# 19
  • Мнения: 166
Добър вечер и то мен в новата темичка.
Дидка мерси, че се потруди за нас  Hug
Ние днес цял ден по разни магазини и задачи търчим, ама не за бебка да купуваме, ами ядене и пиене. Утре следобед организираме с мъжа ми за бившите колеги Бг грилпарти, че нали се местим в друг град. Ние двамата работихме до сега в една и съща фирма, а аз нали съм вече в майчинство, а той напуска и да не останат немците на сухо. Предната година им правихме по случай сватбата ни и много доволни останаха и сега като разбраха, че се махаме само подпитваха кога ще е празненството. За немците щом е нещо без пари и за ядене първи са  Whistling
Иначе днес и количката ни дойде, обаче нещо не съм доволна. Б магазина като я гледах имаше на седалката пълно легнало положение. Ние обаче не успяхме да я смъкнем до долу. Не беше кой знае колко наклонена сигурно 10 градуса, но като се сложи чантата за новородено и понеже е с твърдо дъно и седи наклонена. Хич не останах доволна Close. Утре ще ходя да видя в магазина дали и те така остават малко наклонени, или нашата има дефект. Но както се очертава, ще я връщаме #Crazy. А за нова доставка ще трябва да чакаме 8 седмици   ooooh!, а ние нямаме толкова много до края.  Cry
Ох исках нещо да кажа към предната тема но забравих  newsm78. Ако се сетя ще пиша пак.

# 20
  • Мнения: 2 658
Мдаа,Мона,аz да кажа,отдавна видях снимките,но си помислих,че си с туника,не раzбрах,че е бански Rolling Eyes .Иначе морски снимки просто не ми се коментират,момичета иzвинете ме,ама...направо ме боли като ги гледам,наистина  newsm45 Но сте много сладки с мъжът ти  bowuu
А иначе корема трудно го нося,права си,аz zатова само си се моля да иzкарам до термин,много ми се вижда голям и това е.Ма това с краката,нидейти така,моля,че почвам да се срамувам  Embarassed ,честно.Сериоzно,нещо не е читава тая снимка,или е от високите чехли..Не са ми толкоz слаби,наистина,тъй ви се струва.
За контракциите не zнам,до сега не ме е боляло  Praynig ,та и аz бих се притеснила..Но пък виж,че повечето бременни и болеzнени си имат,така че явно е нормално.Споко,щом мнават..
Петка,как тъй бе,ти нали Хартан поръча,или?Те са толкова качествени,дано не е точно твойта дефектна..И да не се преуморяваш при местенето  Peace

# 21
  • Мнения: 3 926
Копирах поста от предната тема, че не видях, че има новичка вече Hug
Започвам с водата - освен това, което вече сте обяснили има още две неща - първото е, че водата се предлага с биберон и може да обърка бебето, защото от гърдата се суче по един начин, а от шише се смуче - при това техниката е коренно различна. И второто, което хич не е маловажно е, че бъбреците на бебето още не са готови да преработват твърдите съставки на водата и може да се получи "водна интоксикация". Т.е. натравяне с вода. Затова се препоръчва до около 6-тата седмица вода да не се дава, а ако разбиранията на майката и роднините го позволяват - поне до 6-тия месец Peace
За кафето - Елси - може, душа Hug Кърмиш сутринта и прасваш едно здраво еспресо. До следващото кърмене и помен няма да има от него Peace
И още нещо имаше за кърменето - ама ми изветря от главата кой и какво беше питал Embarassed
Муцоо, лимони с мед, сода с мед... а ако много те дразни и едно локално пръскало... онова дето го рекламираха... Абе не му помня името, ама някой го беше ползвал - едно билково Rolling Eyes Малеее, много съм зле с мозъка.
Между другото вижте колко е часът - сега се прибираме от гости Crazy
Иринка, хемоглобинът не бива да пада много под 10. Т.е. 100 за бременна жена Peace 110 е вече 11, което е чудесно. Тук много плашат с тоз хемоглобин, а всъщност рядко пада толкова рязко, колкото е било при Мариам Peace

# 22
  • Мнения: 1 226
Дидка , Муциииииии  Hug Hug Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 7 673
Асе,  Hug, даже е 116 моят. Но си почнах чинно Малтофер-а, надявам се, че няма да навреди  Wink
За ваничките - за мен също най-удобният вариат е ваничка със стойка. Относно това, че ви изглеждат тесни. Вие не слагате бебето на дъното все пак. Има си специални анатомични стойки, които застават на дъното и са под ъгъл за гръбчето. Предполагам, че така се предвидени и ваничките. Не съм мерила моята, но никак не беше май голяма  newsm78 и не ни умаля въобще. За изхвърлянето на водата. Моята имаше една дупка и на нея - закачен маркуч. Маркучът се маха а и водата си изтича сама. Само я плакнех после и готово. В банята я държах и я пълнех директно от душа.
Стелче, Уанде,  Heart Eyes Heart Eyes
Мариам, много са мили и невинни, наистина  Heart Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 1 357
Добро утро момичета!
Вчера като четах темата за масажите на перинеума ме побиха тръпки-аз не мога да направя такова нещо,та то това си е половин секс???...да не говорим ,че за мъжа ми е абсурд да ми прави такива масажи:naughty:
Аз от вчера започнах голямото пране на бебешките дрешки и днес почвам да гладя.Може да е малко рано,но сега е хладно и искам да знам,че всичко ми е готово.
Моля Ви, да ми пратите пост на тема за имената,че не мога да я намеря къде сте я обсъждали-предварително благодаря.
Поздрави и лек ден.

# 25
Добро утро момичета
аз да се похваля от вчера съм на работа и времето е с мен и бебчо просто прекрасно хладничко даже тази сутрин за първи път ми беше малко студенко. Казват че ще е така до края на седмицата дано да имаме този късмет.
Виждам че ще обсъждали ванички и стойките към тях да ви кажа аз преди 15 години нямах стойка нито плот за повиване и беше кошмар болки в гърба в кръста и така доста дълго време моля ви ако имате възможност не си причинявайте това. Сега си имаме и стойка за ваничката и плот за повиване даже не съм си помисляла да гледам бебето без тях.

# 26
  • Мнения: 1 666
Ей, отгога не ми се беше случвало да се наспя така добре, да се събудя НЕизпотена.... дано хладинката се задържи още няколко дни!

Дидка, нашата ваничка е архивирана в един килер у дома и сега не ми се вади да я снимам, но я намерих в нета - това е. Стойката беше от друга марка, но пасваше идеално. Мога да ти покажа и как се къпехме - първото къпане вкъщи, естествено в стаята, защото бях новобранец, но веднага се усетих, че е достатъчно да се затопли банята и няма проблем да се къпе и там;
- тук Стени вече е на 2 месеца и хем ваничката, както казах, е от големите, а виж как я изпълва;
- 8-месечен вече се къпе седнал;
- на 1 година къпането вече е повече игра, в която всичко и всички са покрити с пяна.
Като цяло моето дете много обичаше, а и още обича, да се къпе!


Асе, хубаво и ти се присъединяваш към мнението, че едно кафе не е нищо, ама виж на каква тема попаднах вчера. Особено ме стреснаха постингите:
Кофеинът подтиска разтежа на ембриона, след това на плода, пусни си търсачка, но не по българските сайтове и ще прочетеш.
аз не пиех с първото бебе, защото четох някъде, че /пази Боже/ било предпоставка за епилептични припадъци у детето един ден
сега с втората бременност пък четох и то в бг-мама, че не е добре за нервната система на бебето, която през месеците постоянно се оформя и пак не пия разбира се  Peace
И аз съм една от мамите на които хич не им отарваше този факт, но да, вредно е (за мое огромно съжаление). По-добре потърси инфо от достоверни източници а не от мами като мен на които им се пие. Тук в този форум сме срещали инфо че и алкохолът "по малко"не е вреден но...

http://parenting.ivillage.com/pregnancy/psafe/0,,midwife_47ml,00.html

http://www.webmd.com/content/Article/41/3606_696.htm

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/7195500.stm

# 27
  • Мнения: 262
Добро утро, мили дами! Много обичам като дойда на работа и да ви отворя и да започна да ви чета. Веднага ми се оправя настроението и ми става спокойно и топличко на душицата Simple Smile
Диди, месри за новата темичка, а на Муцито БРАВО за чудното заглавие!
А за ваничките и аз си мисля нашата задължително да има стойка, но още нищо конкретно не сме си избрали, а време не остана.
Иначе снощи ме боля коремчето. Цялото се втвърди след вечеря и бая се уплаших. Пих си магнезия и ношпа-то и пак нищо. Остана си твърдо като диня, а бебето вътре се мяташе постоянно. Най странното беше, че имах силна мускулна болка в горната част на корема - точно под гърдите и не можех да се надигам от леглото без да ме заболи. Кошмарна нощ беше и доста съм уплашена. Досега не съм имала никакви проблеми и болки и смятам днес да си запиша час при частния гинеколог, за да ме види на видеозон и да каже какво става, тъй като от Здравната каса не ми се полагат повече видеозони и лекаря от Поликлиниката не ме е гледал  Cry

# 28
  • Мнения: 16
Добро утро коремчета  Hug
Виждам, че почти всички имаме от време на време подготвителни контракции..аз по някога не мога да разбера дали е контракция или бебчо застава само от едната страна и ми повдига корема - изглежда като недопечен кекс в който бакплувера не се е разпределил равномерно  Laughing Като застане така може би притиска всичко повече и аз го бъркам с контракция  newsm78
Каквото и да е , трябва да мислим положително- почти накрая сме, всичко ще е наред
Хубав и прохладен ден на всички  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 622
Аз  пък настинах и сега съм с кашлица,  ама сериозна, като дишам имам хрипове и като изкашлям има храчки  Sad Чудя се какво да пия. За сега само витамин Ц пия  слагам капки за нос и смуча ментови бомбони за гърло ама за дробовете не знам какво да правя, дайте акъл. Мисля чай с мед и лимон да пия днес.

Общи условия

Активация на акаунт