Юлски бебчета '08 (тема 84)

  • 12 333
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 222
Йеппе, има, има. аз ще го откарам до към август, ама поне тук като чета за бебета и гледам да попивам всички съвети, че после да не питам като малоумна. аз от време на време получавам болезнени контракции, но не са на определен период, та се чудих дали това е знак за скорошно раждане или мога да откарам така 2-3 седмици.
то не останахме много мамите 2 в1, ама ще дойде и нашто време  Crazy

# 211
  • Мнения: 64
Както обещах пускам съветите на Белинда за кърменето,копирам ги дословно. Ето:
"Първо, успокой се и не се изнервяй, почти всички кърмачки имат трудности в самото начало, нормално е. Това че кърмата ти е дошла късно не е особен проблем или показател за нещо - и аз нямах в родилния дом, чак вкъщи дойде. Това за струята - не е вярно, изобщо  Производството на кърма и потичането й са два различни рефлекса и се регулират от два различни хормона - кърмата от пролактина, а потичането й от окситоцина. Има жени с много високи нива на окситоцин - при тях кърмата шурти, мокрят се нон стоп, подгизват нощем и т.н. Други, като теб, с по-ниски нива, нямат този проблем, но това няма нищо, ама абсолютно нищо общо с количеството кърма в гърдите ти. Цеденето също. Жените от втория тип, с по-затруднен рефлекс на потичане, обикновено трудно цедят кърма, защото мозъкът им подава сигнали на млечните канали да "пуснат" кърмата само ако бебето суче  Повярвай ми, имам позната, която кърми 3 години без никога да е успявала да изцеди повече от 10 мл. от себе си
Пробното кърмене - глупава процедура, която само шашка майките. Кърмените бебета изяждат различно количество кърма на всяко ядене. Сега може да дръпне 30 мл., на следващото 100. Тази глупост се практикува само в България, никъде другаде по света. Децата не са машини, те си вземат само това, което им е нужно в момента
Повръщането - не го бъркай с езофагеалния рефлукс. Последното си е диагноза. Връщането по малко мляко, дори на всяко хранене, не е проблем, наистина много бебета са така. Дължи се на недобре затворен вход от хранопровода към стомаха и с времето се оправя. Следи бебето да не повръща много обилно и на фонтан - тогава вече спира и наддаването, и растежа, и може да се мисли за истински рефлукс.
Акането - започнали са ви коликите, затова се е променило акото  Много гадно нещо са, но се изтърпяват някак си...Важно е да знаеш, че кърмените бебета могат да акат по няколко пъти на ден, така и само веднъж на няколко дни. И двете се приемат за нещо нормално, просто зависи от самото бебе
Сега, какво бих те посъветвала аз, за да станат нещата:
1. Спри да си гледаш часовника и започни да кърмиш на поискване. Ако е ял и след час пак иска - дай му  Ако понякога те ползва за залъгалка и суче по 40 минути- нищо, позволи му засега. Защото колкото повече стимулира гърдите ти със сукане, толкова повече кърма ще имаш  Не се плаши, че само ще си кърмиш няколко дни - скоро нещата ще се нормализират и той самичък ще си направи някакъв режим, дай му мъничко време
2. Цеди само ако усетиш пренапрягане в гърдите. Излишната стимулация не е добра, защото ако ежедневно произвеждаш твърде много мляко, може в крайна сметка да запушиш каналче. Става един омагьосан кръг - кърмене, цедене, още повече кърма, още повече цедене - уморително и излишно!
3. Не давай добавки и сведи бибата до минимум - нека суче, за него това е не само храна, а всичко хубаво в живота
4. Как да протича самото кърмене? Махни си часовника първо  Слагаш го на едната гърда, докато я изпразни - да омекне, дори ако това му отнеме половин час. После предлагаш другата - вероятно ще цокне малко и от нея, ако не иска - ок  Следващото кърмене започваш от тази, втората гърда и пак повтаряш процедурата. До изпразване. Важно е, защото нали знаеш че кърмата е съставена от предно и задно мляко, предното е обилно и по-рядко, богато на въглехидрати и лактаза. Задното е по-гъсто, мазно и калорично. Важно е да изсуква и задното. Ако кърмиш по 10 минути от двете гърди, най-вероятно изсуква само предното мляко от тях и това му усложнява коликите, а твоите гърди не се стимулират достатъчно и кърмата може да намалее. Така че, пак да повторя - изхвърли си часовника и кърми за кеф
Нип, трябва да се успокоиш и да започнеш да възприемаш кърменето не като начин на хранене, а като начин на живот, една връзка с детето, която не може да се сравни с нищо друго. За Емо в момента гърдите ти са целият свят - топлина, мириса на мама, шума на сърцето ти, пълно стомахче. Не бива да очакваш от него да се държи като малък войник и да спазва някакъв сериозен режим на ядене, а през останалото време да спи сладко - тези бебета са само по рекламите  В реалния живот децата искат да бъдат гушкани, глезени, кърмени често, така усещат, че ги обичаме
Ще се справите, ще видиш. Аз съм насреща винаги, а в Библиотеката наистина има отговорите на всичките ти въпроси, само че сега знам, че нямаш време за четене  Нищо, скоро нещата ще се нормализират. Началото винаги е малко трудно, но после ще видиш, че няма нищо по-лесно и естествено."

# 212
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Нип, и теб ще те бия newsm29 Що чак сега ги пускаш тия съвети Crossing Arms
Аз тука като луда меря пробно всеки ден Confused И други работи ми станаха ясни сега Sunglasses
Ще следвам и аз съветите пък да видим докъде ще я докараме Party

# 213
  • Мнения: 682
Здравейте и от мен! Да се отчета, че още не съм родила. Мина една седмица и няма и грам контракцийка. Утре ме приемат сутринта в болницата и ще предизвикват раждането, така че ...стискайте ми палци! Дано скоро се похваля и аз с добри новини!

# 214
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Здравейте и от мен! Да се отчета, че още не съм родила. Мина една седмица и няма и грам контракцийка. Утре ме приемат сутринта в болницата и ще предизвикват раждането, така че ...стискайте ми палци! Дано скоро се похваля и аз с добри новини!

Стискаме Praynig fingerscrossed
Ще чакаме новини, ти само не се притеснявай, всичко ще е наред Hug

И другите мамита 2 в 1 - айде, вече е време да се отчитате, че то месеца свършва Mr. Green

# 215
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз обмислям за понеделник да заминавам в болницата, ако не станат нещата преди това. Не ми се бременее повече, лекарят ми е голям противник на преносването, а и ЖЗ ще мога да си отпразнувам рождения ден на детенцето Rolling Eyes Има и още нещо - голямо ми е разкритието, това значи завишена опасност от инфекции за обвивките на плода Rolling Eyes
Айде бе, Боби, изчака ми се чакалото Heart Eyes Laughing

# 216
  • Мнения: 2 543
mayakub, rapunzel, belinda, малко ми олекна, че не съм сама. Grinning Стискам палци на всички ви! Пожелавам ви скорошно и леко раждане и най-чудесните бебенца! Hug

# 217
  • Мнения: 139
Благодаря ти Nipp   bouquet и на Belinda естествено   bouquet за съветите!!!

Не ми е ясно обаче когато нямаш кърма какво става. Правя всички неща, които знам пия чай за стимулиране на Hipp, ям, уж съм спокойна, цедя се за да стимулирам, пия и течности /май обаче количеството им е малко/ и пак никаква промяна.
Дайте някакъв съвет  Praynig

# 218
  • София
  • Мнения: 18 679
Не ми е ясно обаче когато нямаш кърма какво става.

Първо ми кажи по какво съдиш, че нямаш кърма? Колко пампи ти напишква бебето/ако не даваш вода/ и как наддава? Това са май единствените разумни критерии Thinking

# 219
  • София
  • Мнения: 1 902
mayakub, rapunzel, belinda, малко ми олекна, че не съм сама. Grinning Стискам палци на всички ви! Пожелавам ви скорошно и леко раждане и най-чудесните бебенца! Hug

как ще си сама Hugне си естественно,просто май се включвме по рядко-бременните...щото не сме много актуални,хората колики ги мъчат,нас други работи.... Joy

# 220
  • София
  • Мнения: 53
Искам на концерта на Металикааа! Защо бебка не е малко по-големичка Sad
Страшни концерти изпуснах това лято! Повече ме е яд за този на Manowar в Каварна, продължил е 5 часа #Crazy
Ама Металика ще пеят буквално под прозореца ми!

# 221
  • Мнения: 139
Ами аз го дохранвам вече защото като бяхме на консултация на 20 ден беше наддал 100 гр. /от изписването 07.07 до 23.07/ иначе си пишка, но аз му давам чай от копър на Hipp /за да не го боли коремчето/, така че не е много обективно това. Гърдите си усещам, че не са пълни, а и като цедя не изцеждам кой знае какво, а преди съм имала случаи и по 60 мл. да изцедя. Нещо се случи и изчезна тая кърма, но какво  newsm78

# 222
  • София
  • Мнения: 545
Искам на концерта на Металикааа! Защо бебка не е малко по-големичка Sad
Страшни концерти изпуснах това лято! Повече ме е яд за този на Manowar в Каварна, продължил е 5 часа #Crazy
Ама Металика ще пеят буквално под прозореца ми!

Искааам и аз... Мъжът ми е там Confused

Hristush, и това не е показател, защото е на различен кантар. Моите гърди също са меки, не мога да изцедя нищо, пък си го кърмя Крисито.

# 223
  • Мнения: 2 543
как ще си сама Hugне си естественно,просто май се включвме по рядко-бременните...щото не сме много актуални,хората колики ги мъчат,нас други работи.... Joy

kali-76,  Hug !
Мен вече наистина ме замъчиха много работи, ама поне има файда - шийката ми е изгладена, имам 3 см разкритие и ме наболява редовно, но все още не достатъчно, очевидно.  Laughing
И аз искам на Металика, ама няма... Confused

# 224
  • Мнения: 276
Мен спокойно може да ме прехвърлите при бъдещите майки за август и мойта мацка неще да излиза.Давам и срок от 2 дни и да реши ще излиза или няма. LaughingТо и аз искам на хотел да седя ама няма.По принцип термина ми е на 27.07,но малко ме съмнява да се разбърза за тогава.Много мразя да закъснява този който чакам,а тая госпожица я чакам вече толкова време.Така ще я накажа с целувки като се видим че просто и е бедна фантазията.

Общи условия

Активация на акаунт