Дайте съвет - да избера ли екип за раждането????

  • 6 994
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Една от основните причини да се колебая е това, че лекарката, която ми следеше цялата бременност по ЖК за съжаление няма да може да присъства на раждането Cry И поради това, който и екип да избера ще бъде при друг лекар и няма да имам тая сигурност и подкрепата от познат човек. Не че се съмнявам в препоръчания ми екип, напротив, но просто за мен беше важно именно това да съм при познат лекар, на който имам доверие и който да знае какво се е случвало с мен от началото до края.

# 16
  • Мнения: 289
принципно в хода на раждането лекарят трябва да те преглежда през 2ч. а през останалото време си чакаш  Mr. Green 

Абсолютно  Peace Дори и да избереш лекар, не очаквай да стои при теб през цялото време.
Аз раждах в Шейново, с избор на лекар - обадих му се посред нощ, веднага дойде в болницата, но не е стоял при мен цяла нощ - акушерката също не беше до леглото ми през цялото време.. то и няма смисъл.
Аз лично предпочитам да се избере лекар, въпреки че от дежурният екип, който ме прие, всички бяха много мили.

# 17
  • Мнения: 2 960
Препоръчвам ти да си избереш екип.Какво ти пречи да се подсигуриш и да се чувстваш максимално спокойна.Успешно раждане и гушкане на прекрасна рожбичка.

# 18
  • Мнения: 222
Здравей!

Моето мнение е да си избереш екип. В противен случай не се знае при кого можеш да попаднеш, а и в повечето случаи като зная как не обръщат особено внимание. Имаш ли си екип -първо ще си бъдеш спокойна, второ раждането ще мине по-бързо и няма да усетиш нищо. Хубаво е да има на кого да разчиташ.
Това е моето мнение!

# 19
  • Мнения: 419
Здравейте.
Малко е дълго, но се надявам да се разбере какво имам предвид.

С първата си бременност имах уговорка с лекар и дата за секцио. Но ден преди "голямата среща" започнаха контракциите, обадих й се, оказа се че жената не може да дойде тъй като е на стотици км от София и е на сватба, на която е кума. Каза ми да отида в болницата при дежурния екип, щяла да ги предупреди за мен. Стоях около 30 мин пред кабинет, влязах, започнаха със запис на тонове и изведнъж загасна тока, генератор не се включи...така ок 20-30 мин, имах 2 см разкритие, сложиха ми "коктейла" на бременните в дупето и ме пуснаха. Болката премина, но след 2 часа започва наново. Бях 100% сигурна че в болница, където загасна ей така тока няма да се върна. Отидох в друга, където срещтнах най-милите лекари, сестри и акушерки. Където се завърнах преди 6 месеца и родих пак там, но този път с предварителен избор за онзи лекар, който не ме познаваше дори, а просто си вършеше работата по начин, който трябва навсякъде и всеки да го прави...с любов...

Искам да кажа, че всичко е съдба. Аз ти пожелавам каквото и да решиш да бъдеш спокойна и уверена, че си взела правилното решение. И нека имаш здраво и сладко бебенце.

# 20
  • Мнения: 953
Без избор на екип не бих тръгнала да раждам.

# 21
  • Мнения: 2 334
Аз също съм на мнение че е много по добре да си избереш екип.Аз го направих и съм страшно доволна от избора си  Peace

# 22
  • Мнения: 242
и аз там раждах нито екип си избирах нито уговорки имах нито на някои давах каквото и да било после,е като изключим на изписването на акушерката подадохме една чанта да се почерпт,ма това е нормално.ДАЖЕ докато раждах вкараха едно момиче което беше си запазила акушерка и докато при мен бяха всички които бяха на смяна,доктори,акушерки и тн,тя роди млако след мен,но освен нейната акушерка и още една никой не и обърна капка внимание,заобикаляха я,за какво ти е да плащаш,за уважение ли или да доиде да те пита как си после,че те това и другите го правят.мое мнение.  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз родих нормално с избор на екип! Момичетата в моята стая бяха изумени, че съм платила за нормално раждане, но аз не съжалявам. Нямам намерение да раждам 100 пъти и мисля, че за сигурността на мен и бебето си заслужава малко парички да дадем!

# 24
  • Мнения: 741
И аз си избрах екип и въобще не съм съжалила за това,отношението е съвсем различно

# 25
  • София
  • Мнения: 388
И аз през цялата бременност се чудех да избирам ли екип или не-накрая се отказах. Родих в Шейново при дежурния екип преди 25 дни. Много съм доволна- бях със зелени води и всички действаха много бързо и професионално. Пристигнахме пред болницата в 11ч., в 1,30 родих. Отгоре на всичко в момента нямаше други родилки и целия наличен персонал (който хич не беше малко) ми висеше на главата.

# 26
  • Мнения: 4 335
Аз си бях избрала екип,наложи ми се секцио по спешност,бебо беше се омотал около пьпната врьв и се задушаваше,а аз полу4их масивен крьвоизлив.Така,4е добре бях направила,4е бях си избрала екип,защото незнам дали вси4ко щеше да свьрши така добре,ако бях слу4ила на дежурния.Нищо лошо не казвам за дежурните екипи,но мисля,4е с уговорка ти се обрьща по голямо внимание Peace

# 27
  • Мнения: 3 069
Не съм избирала екип, но секциото ми беше при приятел на свекърва ми и всички много се стараеха
На твое място бих си избрала екип.

# 28
  • Мнения: 592
И двата пъти раждах с избор на екип и съм много доволна.Особено втория път(бях в др.болница)си бях избрала страхотен лекар,който се грижеше за мен все едно сме първи приятели от години.
Така,че и моят съвет е да си избереш екип за този важен момент и за теб и за бебчо.
Успех

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Първият път бях без всякакви уговорки, ми мъчиха ме доста време преди да ме оперират, а те си знаеха, че бебето е доста едро и няма да може да излезе  Crossing Arms Сега вторият път се уговорих с лекар Peace

Общи условия

Активация на акаунт