Детето ми е с пъпна херния!

  • 18 608
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 683
Аз ве4е сьм разказвала,но да кажа пак LaughingСиньт ми се роди сьс пьпна херния и то4но лепенките ни помогнаха PeaceХодихме на лекар да ни облепят пьп4ето-8 дена с лепенка,2 дена без и така окло 2 месеца.Кожи4ката отстрани лепенката наистина се за4ервяваше,но сериозен обрив не е имал.Мажех с една пасти4ка около лепенката,когато беше с нея и цялото корем4е,когато беше без нея.В момента ве4е пьп4ето ни е изцяло прибрано.В една тема беше много хубаво обяснено за пьпните хернии и там отри4аха операцията като решение до някаква вьзраст.При вси4ки слу4ей се консултирай и с втори лекар.Дано вси4ко се оправи и успех Hug
И на моя син към 2-я месец се появи пъпна херния, много плачеше от силни колики, но именно благодарение на лепенката, пъпчето се прибра. Педиатърката му я сложи и стоя около седмица, после я махнахме и сложихме нова за около седмица и това беше. Кожата леко се зачервяваше, но нищо сериозно, хем синът ми е с много чувствителна кожа. Сега е на 2г. и половина и няма проблем с пъпчето и през ум не ми е минавало да го водя да го оперират!  Peace

# 16
  • Мнения: 222
Благодаря ви момичета!  Hug

# 17
  • Мнения: 4 335
Благодаря ви момичета!  Hug
А консултира ли се с втори лекар и каво става с детенцето ThinkingСкорушно оправяне Hug

# 18
  • Мнения: 58
Вземи си лепенки "Medipore"/Hypoallergenic/.Много съм доволна от тях,нямахме обриви нито зачервяване,на 3-4 дена я сменях.
Децата непрекъснато растът и се променят, дано да се оправи с лепенките. Praynig

# 19
  • Мнения: 1 428
А,какво стана с детенцето?Добре ли е ?

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Някакви новини за детенцето?Дано се оправи Praynig

# 21
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Пиванова, аз личен опит нямам (слава Богу), но по повод лекарите в Пирогов да те успокоя, че не режат на всяка цена. Братовчедка ми от Бургас доведе малката тук(беше на около 9м тогава-преди 5мес.). Нейната педиатърка я беше спешила, че детето е за операция. В Пирогов й бяха казали, че е най-лесно да режат, но не е нужно за момента. Така че, имай им малко доверие, там доколкото знам, са едни от най-добрите ни детски хирурзи.

# 22
  • Мнения: 1 584
Привет и от мен,

Не се бях сетила да погледна тук за този проблем. Както се вижда - имам 2 деца - каката е на 2г, малката на 40 дни ..и двете са с пъпна херния по рождение Sad Педката ме съветва да изчакам до към 5-6г и да ги оперират (точно заради проблеми при бременност) - или ако се налага друга операция междувременно - да се съчетаят. Каза, че хирурзите съветвали да се оперира по-рано (касапи - дай им да режат Mr. Green) , но нямало смисъл да се травмира детето толкова малко.

# 23
  • Мнения: 141
И ние сме с пъпна херния по рождение. Съветвахме се с хирург, каза ни че файда от лепенките няма, като проходели в повечето случаи се прибирало само, инак най-рано на 3 год. за операция може да се мисли. В момента сме на 9 месеца, слагах лепенки, но все си изпъква там. Някои от лекарите с които се консултирахме, като чуят за пъпна херния махат с ръка и ме успокояват че било "бял кахър"

# 24
  • Мнения: 4 335
Как слагате лепенките сами ThinkingНие всеки пьт ходихме на лекар да ни облепя,по някакьв на4ин доки си пьхаше прьста в пьп4ето и все едно го завиваше,след това му застьпваше кожи4ката и отгоре с анкерпласт(едно го обасних ooooh!)Мисьлта ми е,4е това не го правех сама,вие това ли правите в кьщи или просто залепяте така лепенка отгоре Thinking

# 25
  • Мнения: 141
Как слагате лепенките сами ThinkingНие всеки пьт ходихме на лекар да ни облепя,по някакьв на4ин доки си пьхаше прьста в пьп4ето и все едно го завиваше,след това му застьпваше кожи4ката и отгоре с анкерпласт(едно го обасних ooooh!)Мисьлта ми е,4е това не го правех сама,вие това ли правите в кьщи или просто залепяте така лепенка отгоре Thinking
Долу горе добре си го обяснила. Вкарвам хернията на мястото й, притискам кожата отгоре, за да не се върне на старото място, допирам двата края на пъпчето с другата ръка и мъжо бързо слага лепенката. Но преди тази процедура мажа със памук напоен със спирт кожата за да не се инфектира, оставям спирта хубаво да уветря от кожата  и чак тогава правя тази процедура. Дано добре съм ти я обяснила. Купувам от прозрачните лепенки, защото другите които са за пъпче се разтягат и не ми вършат работа.

# 26
  • Мнения: 7 947
Привет и от мен,

Не се бях сетила да погледна тук за този проблем. Както се вижда - имам 2 деца - каката е на 2г, малката на 40 дни ..и двете са с пъпна херния по рождение Sad Педката ме съветва да изчакам до към 5-6г и да ги оперират (точно заради проблеми при бременност) - или ако се налага друга операция междувременно - да се съчетаят. Каза, че хирурзите съветвали да се оперира по-рано (касапи - дай им да режат Mr. Green) , но нямало смисъл да се травмира детето толкова малко.
Колкото по-малко е детето - толкова по-малко се травмира, защото не разбира толкова, колкото големите! Лично мнение!

# 27
  • Мнения: 1 584
Привет и от мен,

Не се бях сетила да погледна тук за този проблем. Както се вижда - имам 2 деца - каката е на 2г, малката на 40 дни ..и двете са с пъпна херния по рождение Sad Педката ме съветва да изчакам до към 5-6г и да ги оперират (точно заради проблеми при бременност) - или ако се налага друга операция междувременно - да се съчетаят. Каза, че хирурзите съветвали да се оперира по-рано (касапи - дай им да режат Mr. Green) , но нямало смисъл да се травмира детето толкова малко.
Колкото по-малко е детето - толкова по-малко се травмира, защото не разбира толкова, колкото големите! Лично мнение!

тя в момента изпада в истерия само като започна да я събличам при педиатърката (дори и като сме само 2те в стаята). На последния преглед се наложи дори и помощничките да излязат и аз да я меря сама - така беше истерясала, че за секунда не искаше да седне на кантара ooooh!

Мисля да се консултирам с хирурзи да видим какво ще кажат - предполагам операцията се прави с пълна упойка?

# 28
  • Мнения: 7 947
Привет и от мен,

Не се бях сетила да погледна тук за този проблем. Както се вижда - имам 2 деца - каката е на 2г, малката на 40 дни ..и двете са с пъпна херния по рождение Sad Педката ме съветва да изчакам до към 5-6г и да ги оперират (точно заради проблеми при бременност) - или ако се налага друга операция междувременно - да се съчетаят. Каза, че хирурзите съветвали да се оперира по-рано (касапи - дай им да режат Mr. Green) , но нямало смисъл да се травмира детето толкова малко.
Колкото по-малко е детето - толкова по-малко се травмира, защото не разбира толкова, колкото големите! Лично мнение!

тя в момента изпада в истерия само като започна да я събличам при педиатърката (дори и като сме само 2те в стаята). На последния преглед се наложи дори и помощничките да излязат и аз да я меря сама - така беше истерясала, че за секунда не искаше да седне на кантара ooooh!

Мисля да се консултирам с хирурзи да видим какво ще кажат - предполагам операцията се прави с пълна упойка?
Ох, това е много неприятно наистина, просто не я мъчи като се запъва на момента според мен. Меренето може да стане и друг път - когато е спокойна, вземи й нещо любимо - играчка и т.н.
Но за операция - наистина ако се налага - определено мнението ми е, че не трябва да се чака само защото детето се травмирало...като стане по-голямо - нали се сещаш колко по-трудно ще приеме подобно нещо. Според мен иди при специалист на още една консултация.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 188
Лепенките помагат (и то не винаги) само когато започнат да се поставят най-рано. След 6 - 8 месечна възраст вече става трудно. Пък и не всяка пъпна херния се затваря. Дразни и кожата, не всеки може да ги поставя правилно.... Въпрос на шанс  Hug.
Все пак ние изчакваме до към 1 годишна възраст при положение че хернията не безпокои детето и родителите. След това операцията е планова. Операцията може да се направи и по-късно, според желанията.
Консултация за това ще получите в кабинета на детска хирургия в "Пирогов" по всяко време. Носете направление за преглед от личния лекар. Аз мога да бъда открит след 20 август на 952 21 37 сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт