Как се изложихме в Европа... Дайте по един подпис...

  • 13 139
  • 353
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 0
Рися по -малка съм била ,но и аз кипях от ентусиазъм митинги песни ................
Сега не съм ентусиазирана сега съм бясна.Ти не спориш ти повтаряш едно и също ,съвсем ясно те разбрах какво искаш да кажеш ,но то няма как да стане докато това правителство не си отиде.

Защо, бе хора??? Обяснете ми разликата между това правителство и всяко друго от 17 години насам??? Обяснете ми, моля ви! Убедете ме, за да ви подкрепя! Освен лозунги досега нищо друго от вас не чувам! Моля ви, убедете ме!

Всички правителства са еднакви защото никой не им търси отговорност. Като излиза народа на улицата да протестира за всичко от което е недоволен тогава ще има промяна. Тия борби дето ги разправяш са пълна утопия. Кой кого да контролира и да приеме тези закони които ти се иска? Същите тия дето крадът ли? Все едно да оставиш гладен циганин да пази камион с пържоли.

# 76
  • Мнения: 2 018
Ами на първо четене - най-елементарно и чисто счетоводно - по-малки заплати, по-строг контрол на изхарчените от тях средства. Тук няма да разяснявам - всички знаем как си гласуват заплатите, надбавките за комисии, за командировки, за новите коли и тънъ.

После. По-сериозен контрол върху държавните поръчки...

...трябва да се изслушват всички и да се съобразяват с мнението на всички засегнати.

Относно заплатите - те и сега не мисля, че са големи! Парите им идват, не от заплати!

Не ти пука кой взима държавните поръчки, защото не кандидатсваш за тях!

А за референдумите - баба Гица ли мислиш, че трябва да решава за АЕЦ?

О поста ти не ми става ясно, как точно мислиш да стане това! Празни приказки може много да се говорят!
Кой според теб трябва да промени правомощията на властта?

# 77
  • Мнения: 3 036
-VR-р
Защо не ми се отваря нито темата от първата страница,нито подписката?

# 78
  • Мнения: 0
Цялата страница с всички петиции е изчезнала. Незнам поради каква причина. Надявам се да се оправи скоро.

# 79
  • пак там
  • Мнения: 2 885

Аз не съм юрист за да водя такава борба. Новия парламент ще си оправи законите и пълномощията. Моето задължение е да покажа недоволството си от това правителство. 3 години все по критични доклади получаваме, което означава, че има деградация. Тези партии са изградени от закърнели в мислите си хора и няма как да се бориш с тях по интелигентен начин. Трябва да има скандал, да ги изложиш публично и тогава може би ще се замислят за малко. Тези дебили трябва да си ходят, не да се променят.

Ок, аз си показвах недоволството от поредното правителство при всеки поредни избори. Всички кандидати обещаваха да си оправят законите и пълномощията. Ефектът беше нулев. Кое точно те кара да мислиш, че тези, които ще сменят сегашните, ще си свършат работата? И кой по-точно? Аз продължавам да питам и да не получавам отговор - с кого предлагате да сменим старите? Моля те, най-накрая да ми кажеш за кого агитираш? А времето на скандалите и публичното излагане отдавна мина, приятелю. Поне се надявам да е така. Омръзна ми от това публично излагане на мръсните гащи на тоя или оня политик.

# 80
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Рися по -малка съм била ,но и аз кипях от ентусиазъм митинги песни ................
Сега не съм ентусиазирана сега съм бясна.Ти не спориш ти повтаряш едно и също ,съвсем ясно те разбрах какво искаш да кажеш ,но то няма как да стане докато това правителство не си отиде.

Защо, бе хора??? Обяснете ми разликата между това правителство и всяко друго от 17 години насам??? Обяснете ми, моля ви! Убедете ме, за да ви подкрепя! Освен лозунги досега нищо друго от вас не чувам! Моля ви, убедете ме!

Всички правителства са еднакви защото никой не им търси отговорност. Като излиза народа на улицата да протестира за всичко от което е недоволен тогава ще има промяна. Тия борби дето ги разправяш са пълна утопия. Кой кого да контролира и да приеме тези закони които ти се иска? Същите тия дето крадът ли? Все едно да оставиш гладен циганин да пази камион с пържоли.

О, господи! За 17 години не се ли нагледахте на публични протести и свалени от улицата правителства?!!! Пак питам - с кого предлагаш да ги сменим? Защо смяташ, че законовата власт е по-силна от уличната? В края на краищата, осъзнайте, че ние СМЕ цивилизована държава, и докато само си викаме отпред, никой няма да ни обърне внимание. Промяната трябва да е на съвсем различно ниво!

И пак питам: с кого предлагаш да заменим тези? За кого агитираш? Хайде, убеди ме за кого да гласувам! Защото свалянето на правителството не е толкова трудна работа. А после? Кой ще застане отпред?

# 81
  • Мнения: 3 036
Рися,
Върни се назад 19 години и кажи кое правителство е направило най много за подобряване на живота на българина?
За момента премахни скандалите и мръсните ризи на тоя и оная-
отчети само работа и благосъстояние на българина.
Не може да се каже че няма поне и минимален напредък за 19 години.
Въпроса според теб за кое правителство става въпрос?

# 82
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами на първо четене - най-елементарно и чисто счетоводно - по-малки заплати, по-строг контрол на изхарчените от тях средства. Тук няма да разяснявам - всички знаем как си гласуват заплатите, надбавките за комисии, за командировки, за новите коли и тънъ.

После. По-сериозен контрол върху държавните поръчки...

...трябва да се изслушват всички и да се съобразяват с мнението на всички засегнати.

Относно заплатите - те и сега не мисля, че са големи! Парите им идват, не от заплати!

Не ти пука кой взима държавните поръчки, защото не кандидатсваш за тях!

А за референдумите - баба Гица ли мислиш, че трябва да решава за АЕЦ?

О поста ти не ми става ясно, как точно мислиш да стане това! Празни приказки може много да се говорят!
Кой според теб трябва да промени правомощията на властта?

Относно заплатите - ти чуваш цифрата, която казват, когато я гласуват. А знаеш ли още колко бонуси и бонусчета им идват от всяка комисия например? Че вече сигурно ще направят и комисия да обсъжда защо червеният пипер не е зелен например. Относно държавните поръчки - да, не ми пука, защото не се занимавам с това. Ако ти можеш да докажеш, че ще се справиш по-добре от шурея - действай! Обаче дали? Това е въпросът. Така че не ми говори празни приказки. Досега в публичното пространство не съм чула някой шурей да не е изпълнил поръчката, която е поел. Ако имаш подобни примери - ок, дай ги, ще ги проуча и може да си променя мнението. Ако не - просто замълчи.

Относно АЕЦ. Първо. Решението за спирането на блоковете на централата беше взето под такъв силен политически натиск от ЕС, че си беше чисто изнудване. При това паралелно един куп ЕВРОПЕЙСКИ учени - еколози и физици - убеждаваха, че няма опасност от нашите блокове. Просто продавахме евтина енергия и им подбивахме цените. Обаче не! Ние им подлизахме г...те и ги спряхме, лишавайки се така от един много добър приход за държавата.
Второ. Не се хващай за думите. Споменах - референдум или друга форма. Защо се хвана точно за референдума? И защо точно баба Гица? Според теб в тази страна няма ли достатъчно начетени, разумни и мислещи хора, които биха се справили с подобно не толкова сложно, в края на краищата, решение?

Относно това - кой трябва да промени тези правомощия. Както вече писах - ако господинът от форума на рейсърите от БМВ иска - нека пусне такава петиция. Според мен, тя би имала много повече смисъл от това постоянно сменяне на правителства. Оттам нататък си има законови механизми, които могат да доведат до подобни промени. Не знам как по-ясно да ти го обясня, за да ме чуеш.

Относно празните приказки - направило ми е впечатление, че когато човек няма с какво да обори противника си - подхвърля репликата за празните приказки.

Приятен ден!

# 83
  • Мнения: 6 648
Рися  май наистина пишеш от скука newsm78
На колко свалени правителства си се нагледала през тези 17год. на колко публични протеста?
 За всичко което си писала ,че искаш да се промени /правомощия и т.н./ си има закони проблема ,че спазването им не се контролира и нарушаването им не се наказва адекватно.
И да те питам ти протестите в цивилизованите държави гледала ли си как протичат?Ако не си ще ти кажа -нецивилизовано!

# 84
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Рися,
Върни се назад 19 години и кажи кое правителство е направило най много за подобряване на живота на българина?
За момента премахни скандалите и мръсните ризи на тоя и оная-
отчети само работа и благосъстояние на българина.
Не може да се каже че няма поне и минимален напредък за 19 години.
Въпроса според теб за кое правителство става въпрос?

Никое не е направило най-много. Разбираш ли? Нямаше начин да не се постигне този минимален напредък, за който ти говориш и който наистина е факт. Не го отричам.

Но като погледна назад - виждам единствено, че всичките са се справили за ... да кажем Среден 3. Грубо казано е така. По-скоро бих казала, че въпреки техните усилия има напредък, а не благодарение на тях.

Та сегашното правителство е ни повече, ни по-малко същото. По малко оправя нещата, по малко си покрадва, по малко изпуска тук-там по някой скандал. Всичко си върви по един и същ тертип. Аз не казвам, че то е по-добро или по-лошо от предишните. Цял ден се опитвам да обясня моята гледна точка, че проблемът не е в правителствата, а в това, колко власт сме им дали.

# 85
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Рися  май наистина пишеш от скука newsm78
На колко свалени правителства си се нагледала през тези 17год. на колко публични протеста?
 За всичко което си писала ,че искаш да се промени /правомощия и т.н./ си има закони проблема ,че спазването им не се контролира и нарушаването им не се наказва адекватно.
И да те питам ти протестите в цивилизованите държави гледала ли си как протичат?Ако не си ще ти кажа -нецивилизовано!

Хайде най-накрая ми отговори, като свалим това правителство, кого да изберем след това, а? Искам поне един конкретен отговор, защото вече ми писна от лозунгите ти.

# 86
  • Мнения: 335
Пак  се изложихме ,еми то навик  ни стана да се излагаме!Европа ни дава  ,ама до кога?


Подписвам само за генно инженерство - да му изрежат на българина гена за слугинско мислене.

Подписвам също:
Против превръщането на България в клозет на Европа и казарма на САЩ.
За съд на всички, които все пак го направиха, без референдум.

# 87
  • Мнения: 0
Рися, демокрацията е точно това да можеш да покажеш когато не си доволен. Има гласност и свобода на словото. Аз не агитирам за никой и не искам да давам посоки за решение на проблемите защото за това си има специалисти. Аз като гражданин мога само да покажа дали съм доволен или не. Протеста е демократична мярка за показване на несъгласие. Другото на изборите ще се решава. Ако следващите са мишки като тия ще ги свалиме пак и така докато смениме дебилите и се появят отговорни и интелигентни хора. Така е в цивилизованите страни.

# 88
  • Мнения: 1 233
подписах но ще подкрепям инициативата, само при положение, че не бъде употребена от някоя политическа партия!

 Peace

# 89
  • Мнения: 6 648
Рися  май наистина пишеш от скука newsm78
На колко свалени правителства си се нагледала през тези 17год. на колко публични протеста?
 За всичко което си писала ,че искаш да се промени /правомощия и т.н./ си има закони проблема ,че спазването им не се контролира и нарушаването им не се наказва адекватно.
И да те питам ти протестите в цивилизованите държави гледала ли си как протичат?Ако не си ще ти кажа -нецивилизовано!

Хайде най-накрая ми отговори, като свалим това правителство, кого да изберем след това, а? Искам поне един конкретен отговор, защото вече ми писна от лозунгите ти.
Искаш аз да ти кажа кое ще е следващото правителство не съм гадател , но най-вероятно ще е на ГЕРБ .
На мен ми писна от празните ти  думи -пишеш пишеш ,но нищо не казваш .Нищо конкретно .Важното е да си в спора май  newsm78 Ама за какво спориш какво предлагаш  newsm78 За тебе всички са маскари и затова не трябва нищо да се прави да си караме ей тъй като стадо ....................
п.п. аз лично няма да гласувам за ГЕРБ нито пък съм решила за кого.Не агитирам за никоя партия.Знам само ,че е крайно време някое правителство да бъде наказано за провалите си.
Колкото и "аргумента " да извадиш това и на Жан Виденов правителството са най-калпавите .
Та лозунгите ми са за това ,че ако сега /щеше да е хубаво и по- рано/  управницете разберат ,че ние не сме им слуги , а те на нас може би следващото правителство ще се старае повече.

Общи условия

Активация на акаунт