79та арабска приказна ,слънчева и гостоприемна тема

  • 29 822
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 927
Дезърт, мила, честито за новата работа  Hug
Момичета, моят албум в снимка.бг е изчезнал, но си направих нов  Grinning И всички сте страхотни  Hug!! Наистина чрез снимките ни е по-лесно да се опознаем  Hug
Ясмин, бебо е прекрасен  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes!!
Деси, и аз съм съгласна да се даде паролата на Олд спорт. А тя от своя страна да почерпи с един фалафел, задължително с туршийка  Laughing- така вкусничко си го описала в разказа си, Олд спорт, че направо забравих ,че темата е Шарм Ал Шейх  Laughing  Laughing.. Ееех, все към папкането ме тегли.. Embarassed  261uu
Сега ви оставям да си разказвате страховити историйки и отивам да спя  smile3524 Кате , и ти  sleepuu   Laughing
Само да ви питам.. не забелязвате ли, че колкото повече се замисляте и говорите за тези джинове, толкова по-близко.. или по-точно казано застрашени се чувствате.. Сякаш им отваряте невидима врата към вас.. Аз лично точно така се чувствам и не обичам да говоря по такива теми, но мъжа ми пък много обича да ми разказва подобни страхотии  newsm34 ... Интересно ми е при вас как е?

# 16
  • Мнения: 1
Desert Princess Благодаря ти! ти родена мюсюлманка ли си?
За жалост с прителя ми не сме били от едно училище или да сме... Той е От Кувейт!   bouquet
Iman права си! и аз така се чуствам! и докато четох на дезърт принцес поста за странното създание което дядо и видял... се сетих какво видях и аз ,но незнам защо по-рано не се сетих!! като толкова много ме изплаши и след 5 мин чак изчезна... пффф
  bouquet
a да ви питам как мога да си направя албум? вие да гледате ако искате ,че много обичам да снимам  Wink  знам че ми е доста ранно за да мога да разглеждам вашите..(но пък ми хрумна да си направя мой  Grinning).   bouquet

# 17
  • Мнения: 2 804
Записвам се и аз .
Браво момичета много хубаво оформление , а мароканската трапеза в събота ще я правя и аз .

# 18
  • Мнения: 333
Иман Мерси  Hug
Разгледах снимките ви.... колко е порастнал Тарик и косата му станала къдравичка.  Heart Eyes Hug

Рафаела Много хубаво семейство сте!   bouquet Синчето ви е мнооого сладко.  Heart Eyes

Найра И аз така се чувствам когато мисля повече за такива неща. Знам, че не е хубаво да се споменават.  Simple Smile
Аз съм родена мюсюлманка алхамдулиллях и съм туркиня.  Flutter

# 19
  • Мнения: 2 804
 
 
Това са ни последните снимки от вчера .

# 20
  • Мнения: 800
Дани, пу-пу, мн сте порастнали!  и малката бузнака   Heart Eyes

Весииии, ше ти дам утре по светло да разбереш  Laughing  аудо билляхи, пак прпуснах тая ве4ер някои части от постовете ви  Embarassed  права си затов,а като мсилиш и ставаш неспокоен, с мен е така поне.

Аз пък още помня историята за мъжа ти и сестричката му и кулклата


Дезърт, поне щше ти мине времето в работа  Peace  все е полезно. Трябва опит и с хора да работиш.   Аз все се свивам, ама не заради черния арабин, ами съм си такава. Е и днеска на обяд с стола, тоя колега ме кани д аседна на масата, друг ме кани на друга, а аз си взех порцията и в стаята си ядох самичка  Embarassed  Като аутист. С колежката като ходим на тържествата и гледаме да седнем в ъгъла, без да мърдаме, а предварително си измисляме как да откажеме, ако някой ни покани на танц  Joy 

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 10:03 от Шилан & Шиар

# 21
  • Мнения: 1
МашаАллах каква сладурана!!!!    bouquet

# 22
  • Мнения: 100
  Nature Sunny

Ха да е честита новата темичка  Party

Шехиииии, не мога да ти се нарадвам Simple Smile Добре завърнала се! Човек като те чете му се приисква да отиде в Шарм и там да си остане завинаги  Party Ех, че хубаво  Flutter

Дани, страхотно бебче, и какви са хубавици само Simple Smile Днес говорих с Марси - имаш много поздрави, и всички тук имате поздрави!! Те са добре, радват се на присъствието на много хора, Линдичка я чух, принцеската, да вика майка си, а тя милата - в ролята на приспивачка на децата...  Party

Kaте мароки, и аз така мисля- супер романтично е това... И именно в това е чара - в сериозните неща да вмъкнеш нещо красиво и лично-романтично...  Flutter Hug

Дала, аз колкото и пъти да се мъча - не става да се намърдам първа... Все някой ме изпреварва. А като правих темата някой публикува в нея без да съм я дала още на всички... как ги откривате така, не знам... newsm78

Лили, относно вирусите аз пак да кажа (защото вече май писах) - слгате си антивирусна програма AVG (включвате и файър-уола) и си инсталирате браузър Мозила. Забравяте за интернет експлоръра (синьото Е) - всички вируси минават от там!! Да не дърпам дявола за опашката - до сега не съм чистила нито моя компютър от вируси, нито на мама Grinning А влизам в какви ли не сайтове!!! Включително и руски торенти.

От мен един поздрав за лека нощ, за всички влюбени и не дотам влюбени гълъбици! - Rudi la Scala - Cuando yo amo  Heart Eyes
  bouquet

# 23
  • Мнения: 800
Дала, луната ти е много съблазнителна, какъе крак само вади  Laughing 


абе , поспаланки такива, къде се изпокрихте, едва 2.40  е  Laughing  рано сгадохте багажа....

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 02:38 от Шилан & Шиар

# 24
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Добро утро! Кафето е за вас, а аз имам среща с възглавницата Grinning.
Лек ден!

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 06:19 от jasmin

# 25
  • Мнения: 110
Добро утро!

това е моят поздрав към нашата Шехерезада и вас, арабелки. Трябва да си кажа, че извън "пикантността" - омъжена за арабин и културните различия, които понякога ни галят, друг път - ни оставят безмълвни, докато проумеем какво става, поне за мен, тази международна връзка - при това с толкова различна култура ми дава възможност да чета, уча и наблюдавам, така много, както и най-тежкият изпит във Философския Факултет не ме е мотивирал. И иншалла и децата ни - на всички нас, четат и учат, понеже между 2 свята - няма как! Лек ден, мили дами!   bouquet

ние днес ще разглеждаме тази концепция: не съм объркала "образователната тема": интересна ми е, споделям я с вас и четящите.

 
Шехерезада отива на Запад

„За мъжете в Западна Европа, самата дума „харем” се асоциира с неконтролирано сексуално желание и разврат и жени, които чакат да бъдат повикани, за да служат за удоволствие на мъжете и знаят, че това е тяхната роля в живота – да бъдат източник на удоволствие.”, казва  Мерниси – социолог, която работи по въпросите на жените в обществото и изследовател на Корана. Противоположно на това, ислямската култура приема харема за канализирана и „манипулативна” сексуална сила, която може да доведе един мъж до издигане или падение. Мистичната Шехерезада измислила толкова приказки, че да спаси живота си, а всъщност да има влияние в продължение на 1001  нощи. В книгата си „Зад воала /булото, забрадката/”, Мерниси изказва тезата, че Шехерезада е олицетворение та женската сила и манипулативност. Влиянието на жената е по-силно, когато е на ментално, а не на сексуално ниво, а съчетаят ли се и двете, един мъж е „оплетен” завинаги. Шехерезада реди приказка след приказка на „своя” султан и по тозиначин прониква в ума му. Т си играе с неговото любопитство и вродената нужда на човек да се вслушва.Тя владее ума му, използвайки точните думи. Толкова е голяма силата на нейните истории, че тази проява на умела женска манипулативност, при това доста префинена и кротка: няма скандали, няма изблици на гняв и неподчинение, напротив: тя, подчинената, държи в подчинение. Та тази проява на женска манипулативност сега е един от шедьоврите на световната класика и сред първите редици на културното наследство. Радикалният ислям все още има намерение на цензурира съдържанието на 1001 нощи: факт, че тя е публикувана на арабски един век след като е издадена на френски. В Мароко има 5 преиздавания. В книгата си „Шехерезада отива на Запад” Мерниси анализира ислямски източници, факти от религиозните закони и порядки, откъси от културната история, за да развие концепцията за сексуалното влияние на жените в исляма. Като съпоставя представянето на Шехерезада в европейски филми, балетни постановки, продукции от Холивуд, тя разкрива Западната тенденция за погрешното разбиране на харема.

Според Мерниси, жените на запад са тероризирани да бъдат слаби, стройни, привлекателни и добри съпруги при това – за съчетават и взривяваща сексуалност и добродетелност на съпруга и майка, така както жените в ислямския свят имат забулването за бариера /някои от тях/. За изследовател като Мерниси е чудно как западният свят не вижда собствените си граници и предразсъдъци като упреква и сочи с пръст „западналия Изток”.За Източния свят, облекло и поведение, което оставя малко за въображението не е така привлекателно както постепенно падащите прегради и воали.
В изследванията си за написване на книгата, Мерниси открива, че разликите между Изтока и Запада не са така еднопластови. В Берлин тя попада на албум със снимки от „жени от харем”, произведен специално, за да подхрани мъжесвтото и желанието на мъжете от Запада. В Париж е развеждана от познат /арабин/, който и показва одалиските от Ингрес до картините на Матис, за са й сподели колко успокояващо му действат изображенията на голите, женствено закръглени и прелъстителни, мълчаливи и подканящи женски тела.
Средновековните калиграфи и учени се възхищават на интелигентността и ерудицията на жените в харемите /ТОВА е Шехерезада/, а западните писатели слагат красотата над всичко. „Бъди красива и мълчи”, казва Волтер. Логична ли е Западната идея за харема и ролята на жената! Това само потомките на Шехерезада знаят.
     

# 26
  • Мнения: 927
akhyal_katya, прекрасен разказ! И толкова точно описва женската душевност. Напълно съм съгласна с написаното. За съжаление наистина повечето жени в западния свят не могат да осъзнаят чара и магията на това да бъдеш Истинска жена...
Катенце, кога спиш!?? Мъж ми и други джински истории ми разказа тези дни ,но особено една така ме ужаси, че дори не мога да я напиша. Просто се моля да е измислица..
Ясмин, благодаря за кафенцето  Hug
лек ден на всички  bouquet


# 27
  • Мнения: 800
Весиии, ми днеска до 4.30 бях на крак, кога съм заспала не знам, но в 7 станах  Mr. Green

Лили, къде се губиш?

Сега на воля да говоиме за джинове  Laughing

Дала, и аз знам, че до всяко скрито съкровище има джин, който го пази. Затова ако намериш, трябва да оставиш една паричка на мястото, да не се разгневи джина.

Дезърт, чичо ми е разказвал, че Йемен е пълно с магьосници и полудели хора на всяка крачка. Много страховито. Според него лудостта се дължала на факта, че се женят близки роднини и се израждат гените. Но йеменците  разказвали, че имало някакъв особен вятър, чийто полъх карал хората да губят разсъдък. 
А наскоро и момчето ми чете от арабски сайтове пак за Йемен, че имало запустели къщи, от който се чували стенания  Sick  изобщо май магията е национално хоби по арабските страни  newsm78 
Той твърди, че е виждал, мислех,че ме подиграва, но после видях, че е наистина изплашен.  През нощта се събуди и видял черно очертание, идващо от коридора, седнало на отсрещното легло и се втренчило в него (настръхвам, като таралеж се наежих). Той нямал сила нито да стане и запалаи лампата, нито да каже молитва. После изчезнало без нищо (слава богу).

А брат му разказвал, че имат в Сирия в къщата джинове, ама знам ли,    шегаджия си пада. И той е нощна птица, докато хората спят, будува. Казвал, че ги чува как тропат, как шепнат, а като става да си прави чай, правел и за тях, за да не ги ядоса.....   знам ли.

 Моя прадядо, преди повече от 110г, едно ранно утро на път за дюкяна си, до една стара къща видял жена, цялата забулена в черно. Приличала на вдовица и държала в ръцете си чиния с жито. Гледала го странно, сякаш иска  да продума (ох, пак настръхнах). Нищо не казала, но с очи го подканила да вземе житото. Той подминал, не знам какво е мислел в този момент.  Споделил с възрастни хора, казали му, че е трябвало да вземе житото от ръцете й и да избяга веднага, защото тя не била жена от плът и кръв, а житото означавало съкровище.  По-късно през деня, се разчуло, че някой се подпрял на тази стара кирепичена къща, станата и рухнала и се изсипали жълтици ......

Значи тази жена не е била лош джин, искала е да помогне, ама човек като си няма късмет така е...

Изобщо златото май винаги е омагьосано. Всички истории за кърджалии, хайдути, разбойници, кървави са тези иманета, прокълнати.

Има комшии, двамата им сина са луди. Хората казват, че това е наказание, защото дядо им навремето откраднал злато от собствения си брат....

Пък и за самия метал злато, казват, че задържа лошата енергия  newsm78  Докато е доказано, че в сребърен съд не се задържат бактерии, затова благородниците се хранели със сребърни прибори, затова в църквата светят вода в сребърен купел...

Абе снощи онова сиво космато дето през деня си мисля,че е мишка, а през нощта, че е ждин, пак пропълзя покрай мен  Confused

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 10:36 от Шилан & Шиар

# 28
  • Мнения: 2 804
Добро утро .
От вчера съм с нормална линия , а не от мобилния и съм много щастлива .
По късно днес ще правя албум и ще пусна още снимки , аз не ставам много за гледане , но ще има и някоя моя снимка .

# 29
  • Мнения: 206
Здравейте момичета, Честита ни нова темичка, да бъде спокойна и свежа, изпълнена с много интересни разкази от арабските страни и от България, а и кой знае откъде още....
Момичета търся преводачка от София с френски език, за превод при директни срещи. Не е за днес или за утре, така че има време. Ако някоя от вас има такива способности или познава такава жена нека ми пише на лични за подробности. Става дума за 4 - 5 часа дневно...

Общи условия

Активация на акаунт