Не е много приятно

  • 7 883
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 186
Просто в България майките са научени да мислят за бремеността и раждането като за болест, да не говорим за това, че трябвало конкретен лекар да присъства при раждането...И какво, да не би процента на усложненията да е по-малък? Не е.
Да,хубаво е да присъства конкретен лекар.Процента на усложненията не е голям знаеш ли защо?Защото в АГ има дежурни винаги поне 3-ма гинеколози-един в залата,един-екип за секцио,един-в стационар и 1 на домашно разположение.В залата обикновено работи "заека" и неведнъж се е случвало при тежко раждане някой друг от по-печените лекари да се намеси и да довърши раждането.Винаги екипите се формират така,че ако има един по-посредствен или неопитен лекар в залата,да има и един кадърен лекар дежурен по друга база,който да вземе нещата в свои ръце и да помогне,ако се наложи.Понякога дори и на опитни лекари се случва да търсят помощ от колеги.Ето затова аз смятам,че е добре конкретен и кадърен лекар да присъства на раждането.Друг е въпроса,че едно раждане ако е леко обикновено лекарят изобщо не се намесва,работата я върши акушерката.
Никой не говори за раждането като за болест,говорим за свеждане на рисковете до минимум-затова се следи бременността,затова се измислени ехографите и изследванията,затова е и профилактичния прием на някои медикаменти,затова и раждането се води от квалифициран персонал.

# 61
  • Мнения: 2 292

нямам нищо против - която както иска да си ражда, нали аз не раждам така Mr. Green
аз бях шокната от следните кадри- как мъжа и и подпира ануса с памук, прави и масаж на перинеума и едва ли не мацката нарцистично си показваше всичките прелести на кадрото.
буф, не. може да имам погрешно възпитание - но това ми идва мааааааааалко нанагорно.
раждането ставаше- но за лична консумация. Mr. Green, у дома.
е, все пак - никой не ме кара да гледам насила де, аз просто да си кажа мнението, не виждам нищо красиво в раждаща жена.

Ех Палмира - това според мен няма ннищо срамно и си спада към семейния живот и близкото физическо познаване между двама диши които толкова дълги години ще делят всичко в живота -  ами ако единия е недай си боже инвалид другия няма да го погледне да му избърше ...  ли? ми тогава какви съпрузи са?
Не намирам сцените за гадни, грозни или срамни а за мен са страшни - защото лично мен така ме е шубе за животеца ми  Wink Wink Wink нали ми е единствен, а за детето да не говорим ако има усложнения как ще разбера ?  
Но ако изпадна в подобно положение от съпругът си очаквам именно такова поведение и никак не ме е срам от него точно пък!

 

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Таааакааааааа, понеже аз пуснах тази тема и много гледам се набляга на това НЕПРИЯТНО , та да обясня , да не кажете , че съм пуснала темата и само си тря отстрани .
Та за мен беше :
1. ИНтересно , не съм раждала , не съм присъствала
2. Страшно , не мисля , че е много хубаво мъж ми да е до мен ( ще трябва да спра да раждам и да го свестявам) , не мисля , че е хигиенично , а най- големия ми ужас е , че може да се случи нещо непоправимо.
Всичко това ми мина на кратко през главата докато гледах. Аз не съм раждала , само съм чувала , митове , легенди и доста живо описани раждания в които 90 % са доста трудни , опасни , критични........  Та кажете ми , при все , че съм съгласна , че е красиво само по себе си раждането , като акт на появяване на бял свят ,а не само по себеси като преживяване, как да мисли една жена , която , не е раждала и е чувал всичко това да ме мисли , че това е неприятно и да мисли , че е много красиво и хубаво да раждаш в къщи?

# 63
  • Мнения: 1 014
Разгледах всички снимки. Беше ми много интересно, но сега ми стана малко лошо. Не се шегувам, наистина ми стана лошо.

# 64
  • Мнения: 7 186
Използваш "съжалявам" 2 пъти, ти сериозно ли "съжаляваш", че Jade не е изпитала това?
 ShockedЗвучи малко като грозно пожелание. Доста гадно....
Нямам предвид пожелание и много добре го знаеш.Не е нужно да търсим поводи за заяждане.Казах съжалявам,защото ако на някой му се е случвало нещо такова изобщо няма да говори по този начин и да дава определения на кой за какво му стискало.Не целя да обидя никого,просто си имам собствено виждане и мнение по въпроса.Както казах всеки е свободен да ражда където си иска,но говорим за чужбина,в Б-я практиката за раждане вкъщи още не е достатъчно узряла.Както и да е,раждането вкъщи за мен е излишен "лукс" и както виждам малко жени биха се навили,общо взето везната клони в полза на сигурността.

# 65
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Използваш "съжалявам" 2 пъти, ти сериозно ли "съжаляваш", че Jade не е изпитала това?
 ShockedЗвучи малко като грозно пожелание. Доста гадно....
Нямам предвид пожелание и много добре го знаеш.Не е нужно да търсим поводи за заяждане.Казах съжалявам,защото ако на някой му се е случвало нещо такова изобщо няма да говори по този начин и да дава определения на кой за какво му стискало.Не целя да обидя никого,просто си имам собствено виждане и мнение по въпроса.Както казах всеки е свободен да ражда където си иска,но говорим за чужбина,в Б-я практиката за раждане вкъщи още не е достатъчно узряла.Както и да е,раждането вкъщи за мен е излишен "лукс" и както виждам малко жени биха се навили,общо взето везната клони в полза на сигурността.

не, не търся поводи, просто е грозно, и то 2 пъти "съжаляваш", че Jade не е изпитала това. Щом не целиш да обидиш някого - просто си промени постинга, но това "съжаление" е меко казано грозно.Личната бележка ти я пратих преди да видя, че си отговорила тук.

# 66
  • Мнения: 1 014
О, майко мила  Shocked! Майчета, нека внимаваме какво пишем все пак!

# 67
  • Мнения: 7 186
не, не търся поводи, просто е грозно, и то 2 пъти "съжаляваш", че Jade не е изпитала това. Щом не целиш да обидиш някого - просто си промени постинга, но това "съжаление" е меко казано грозно.Личната бележка ти я пратих преди да видя, че си отговорила тук.
Не мисля да си променям постинга.Аз вече писах какво съм имала предвид с това прословуто "съжалявам" и че не е написано с цел "пожелание",а просто е начин на изразяване.Надявам се и Джейд да разбере какво имам предвид.Ако съм обидила с нещо Джейд или теб,Лиорена,или сте ме разбрали погрешно се извинявам  bouquet

# 68
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
не, не търся поводи, просто е грозно, и то 2 пъти "съжаляваш", че Jade не е изпитала това. Щом не целиш да обидиш някого - просто си промени постинга, но това "съжаление" е меко казано грозно.Личната бележка ти я пратих преди да видя, че си отговорила тук.
Не мисля да си променям постинга.Аз вече писах какво съм имала предвид с това прословуто "съжалявам" и че не е написано с цел "пожелание",а просто е начин на изразяване.Надявам се и Джейд да разбере какво имам предвид.Ако съм обидила с нещо Джейд или теб,Лиорена,или сте ме разбрали погрешно се извинявам  bouquet

Ок, Ок, мир....peace....paix....и т.н.
аз няма как да знам какво си имала предвид с така написаното "съжаление", просто четейки постинга ти ми направи не чак дотам добро впечатление, и то 2 пъти на всичкото отгоре за 10 реда постинг. Прозвуча ми като "пожелание".....
иначе, ти можеш да си пишеш каквото си поискаш, съвсем си си в правото разбира се.
хайде мир, плийз. Peace

# 69
  • Мнения: 2 292
точно това казвам- въпрос на лично пречупване на нещата, през призмата на отделните индивиди.
за мен е неприемливо подобно нещо.
явно аз съм дефектна.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
пс. последното, което бих искала е мъжът ми да ме види в хммм, този вид. още по-малко раждаща.

надявам се да не го възприемеш като заяждане или да не се засегнеш просто явно отношенията ви са различни от нашите и за мен са интересни ... защото аз не мога да разбера на кой друг в този живот бих могла да разчитам безрезервно във всякакви ситуации освен на мъжът ми и  мога да си представя че ако съм резервирана за такава дреболия като външния вид в тежка ситуация ... аз просто ще се чувствам удивително сама и безпомощна - аз не знам но ти наистина ли мислиш че цял живот ще бъдеш във топ форма и ще изглеждаш винаги добре ? ние сме хора - всичко се случва - тогава какво ще стане ако половинките ни не са до нас?

# 70
  • Мнения: 7 186
Ок, Ок, мир....peace....paix....и т.н.
аз няма как да знам какво си имала предвид с така написаното "съжаление", просто четейки постинга ти ми направи не чак дотам добро впечатление, и то 2 пъти на всичкото отгоре за 10 реда постинг. Прозвуча ми като "пожелание".....
иначе, ти можеш да си пишеш каквото си поискаш, съвсем си си в правото разбира се.
хайде мир, плийз. Peace
Аз говорих за кофти случаи с пациенти,с които се сблъсквам в работата си,не че ми се е случвало в личен план.Разбира се,че не пожелавам такива неща да се случат на никого,имах в предвид,че хора,които не  работят в сферата на здравеопазването не винаги знаят за какво става въпрос и не са виждали подобно нещо в своята работа и няма да видят никога.Това исках да кажа със "съжалявам".Естествено,че съм далеч от мисълта да правя кофти пожелания на някого или на неговите близки.Не е в мой стил просто.Още веднъж се извинявам,ако някой ме е разбрал погрешно.И аз викам Пийс вече,че трябва да излизам newsm51    love001

# 71
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Аз говорих за кофти случаи с пациенти,с които се сблъсквам в работата си,не че ми се е случвало в личен план.Разбира се,че не пожелавам такива неща да се случат на никого,имах в предвид,че хора,които не  работят в сферата на здравеопазването не винаги знаят за какво става въпрос и не са виждали подобно нещо в своята работа и няма да видят никога.Това исках да кажа със "съжалявам".Естествено,че съм далеч от мисълта да правя кофти пожелания на някого или на неговите близки.Не е в мой стил просто.Още веднъж се извинявам,ако някой ме е разбрал погрешно.И аз викам Пийс вече,че трябва да излизам newsm51    love001

Да знаеш, че това Rolling Eyesвече звучи по съвсем друг начин. Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 2 032
Нямам намерение да се "разписвам" по тази тема сто пъти като някои горе, ама да се върнем на темата-тези, които намират раждането за грозна гледка, няма да деферинцират дали това става в къщи или болница.
Добра идея е може би за някой, на който му престой раждане, да знае какво да очаква, така че подобни снимки могат да са полезни накрая, когато се настройваш вече за самото раждане.
С малко изкривен поглед, защото близка роднина в България работи в отдел за такива бебета: причинените увреждания при раждане при нея са все от раждания в болница (включително в частна болница, включително с т.нар. уговорки). Затова моля да си спестим мелодраматичните декларации по повод това кой как е решил да си роди детето-не говорим за циганки, не говорим за раждания на къра, а за разумни и интелигентни жени, които са взели осведомено решение. Но както и да е. Не виждам защо в някои от по-горните писания има такава категорична (но все пак смешна) увереност, че собственото мнение е миродавно.

# 73
  • Мнения: 2 292
ок палмира - добре ми обясни явно нашите не са като вашите  Wink и аз просто не го разбирам това с между краката сякаш никога не е стоял там, но както и да е ... няма защо да навлизаме в подробности явно аз наистина имам кофти морал , приемам -  нека не продължаваме  Wink

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Хммм...гледам, че много се е коментирал предния ми постинг, съжалявам Wink че чак сега се прибирам и не съм могла да се намеся в спора с елементи на грубост.
Написала съм точно това, което мисля, колкото и то да се различава от вашето виждане по въпроса  Mr. Green

И се чувствам обидена от този постинг:

Извинявай, ама това изказване граничи с простотията - поредното доказване коя е "по-майка" от типа децата в детската градина - "пък аз мога да стоя на тъмно". Голям праз, че си родила нормално - на мен пък не ми стискаше да рискувам живота на детето си с тесния си таз или моя живот с ниския си ръст, само за да се тупам в гърдите коооооолко съм се мъчила, като че съм първата или последната! Да едно време и ток са нямали, ама не съм видяла някой да стои на свещи в днешно време!
Изобщо не се тупам в гърдите как съм родила, къде прочете такова нещо newsm78
Не ми е приятно да наричат постингите ми просташки, само защото съм си изказала личното си мнение по въпроса.
Да, наистина смятам, че една жена би родила така, ако и стиска и ако разбира се няма други противопоказания. Не разбирам защо се засягаш толкова лично

Мисля, че по-горе бях написала, че не бих се поколебала да родя в къщи, ако имам такава възможност. А под възможност разбирам акушерка до мен, в моя дом и готовност да реагираме при усложнение.

Хайде момичета, това е честа практика по света, ако щете и мода го наричайте, но хората са си прценили риска и това, че тук на вас ви се струва невъзможно, опасно и грозно говори за това, че нашите медици просто нямат готовност и желание да позволят на майките като мен да раждат в къщи.

Моля ви, не ме обиждайте и не съжалявайте заради мен, ще ви бъда благодарна Wink

Общи условия

Активация на акаунт