За или против Евростар

  • 29 737
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 487
Ами правилно - защо е нужно да се допготвят децата за елитни гимназии, като си има гимназия Иванов?? Той човека си ги подготвя за там! Ако това е вярно, наистина много от родителите трябва да го имат предвид, когато записват децата си при него!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 634
Ще кажа няколко думи от еднодневния ни престой в "Иванови"!

Завършвахме 5-ти клас и се оглеждах за школа още от 6-ти клас. Доста бях слушала за Иванови и реших да разгледам на място.

Първо: на края на София са - за нас безкрайно далеч! И за закъснение след 8,30 една учителка стоеше на влизане в училището и записваше имената на закъснелите ученици. После Иванов гордо ни съобщи, че има глоба за родителите ако закъснеят децата им  Shocked

Второ: Отношението към учителите - учителката по БЕЛ беше на висок глас помолена от Иванов: "Г-жо,.... !Кажете на всички ясно да чуят - какво трябва да знаят нашите ученици в края на този ден по БЕЛ?"
Видимо притеснената учителка започна:"В края на днешния ден...."
"И какво ОЩЕ г-жо...??" - проехтя гласът на Иванов...
Учителката беше принудена да допълни докато той не остана доволен от отговора й Shocked

Трето: Отношението към учениците му. След като свърши с учителката, погна учениците - "Кажи ми....., какво трябва да знаете в края на дена?"
Детето, явно още сънено и неадекватно, гузно мъчеше пред пълния училищен двор,..
"Етооо!!! Ти си толкова мързеливааа! Ако брат ти беше такъв, нямаше да е сега в Риииим!" - провикна се гордо и назидателно Иванов... Twisted Evil

Ние, новите се спогледахме, а някои напуснаха тутакси училищния двор,.. Shocked

Децата влязоха в класните стаи. Ние - на родителска! Три часа с ръкомахания и на доста висок тон, ни беше обяснявано какъв ред и дисциплина има тук! Как децата се наказвали като чистели тоалетните  #Crazy и "разни лигли се обаждали на родителите си да си ги вземат"!
Как претърсвал чантата на едно момиче и намерил вибратор! Shocked #Crazy

Ние направо онемяхме!,....

Накрая обобщи: "Мен курсовете са ми ей така,.. Училището ми е по-важно! Това е!" Close

Децата стоят до късно след обяд - моя син ми се обади в 17часа да го взема,.. Каза, че по всичко ги изпитвали и щели да се занимават с всички предмети, вкл. езиците,  не само БЕЛ и МАТ. Беше разочарован, уморен и каза, че няма да спъти повече тук, да търся друга школа,..!

Бях прочела преди това на сайта на Иванови, че гарантират 5,50 на изпитите след 7-ми клас /не знам дали това още стои на стр им/.  Преди години, когато не са имали школа, наплива е бил огромен! Но през Януари след щателно отсяване на децата по успех, на много им била показвана вратата - под предлог, че са слаби ученици и няма да могат да изкарат изпита,.. Та това е била рецептата за 5,50! И представете си по средата на уч година коя школа ще вземе децата,..

Видях се една приятелка и тя ми разказа патилата си от преди години,..  Записала сина си именно заради тази реклама. Детето се скъсвало от учене, но на всеки тест бил местен в различна група според оценката му. Не смеел нищо да попита в час и бил доста изнервен няколко месеца преди изпитите. Майка му го спира за 10-те дни Априлска ваканция , за да си почине, въпреки заниманията в школата и през този период. След като отива на 11.04, детето ужасено рзбира, че "служебно" е преместено в най, най-слабата група, заради отсъствията,.. Което съвсем го срива,..  Едва изкарва изпитите,..!  

Може би за някои този режим е подходящ - за моето дете - категорично не беше!

И избрахме друга школа! Crossing Arms

Резултатът е налице - приеха го на 1-во класиране, по1-во желание, с бал, достатъчен за което  пожелае училище в София Hug

# 17
  • Мнения: 19 487
На мен ми направи впечатление отношението - преди около 4-5 години, когато на моя приятелка детето беше в тази школа - глобяваха родителите при слаб успех на детето....Ми аз пък смятам, че е редно Родителят да има претенции, включително и финансови към обучаващите при слаб успех....Не зная дали съм права, но тогава това ми се видя върхът на нахалството. И как няма да гарантира 5,50, като още през годината по-слабите ученици биват пресявани и отстранявани, остават една шепа мотивирани и очевидно доста добре справящи се с натоварването, стреса и с учебния материал деца. Всеки си преценява сам за себе си разбира се, но моето дете не бих го дала в такава обстановка на никаква цена

# 18
  • Мнения: 316
Лейди, потресена съм от това, което прочетох в поста ти! Как е възможно такова отношение към деца и родители? Когато дъщеря ми беше в 6 клас, й подхвърлих за тази школа, но тя категорично отказа да се готви там( неин съученик беше записан в Евростар и тя явно имаше инфо какво се случва). Добре, че не настоявах повече( нямам излишни нерви за късане). На мои познати момчето се подготвя в 7 клас за изпитите при Иванов, но нито в Американския колеж успя, а на самите изпити изкара 4 - ки и едва се "закачи" в "Джон Атанасов".

# 19
  • София
  • Мнения: 1 634
Deniya , добре че не си изпратила детето в този АД!

Учителката на сина ми по БЕЛ ми казваше: "Не ходете там - не е за вас тази школа, имам приятелка, която издържа да преподава само 2 месеца.."

Ама аз - да видя и да се убедя сама!

Та изгубихме един ден, ама не съжелявам, защото така видях с очите си какво се случва!
И го разказвам, за да имат информация родителите и нека всеки прецени според детето си. Някои родители казват, че "здравата ръка" била за тяхното дете  #Crazy  

предпочетохме ВЕДИ и съм безкрайно доволна
но,.. да не вкарвам спам


Между другото преди години въпросния Г-н Иванов е имал достъп до задачите /когато бяха само три такива/ и някъде в нета четох  от други родители как продавал тестовете срещу солидна сума и така си осигурявал високия успех на децата от школата си. Това дали е вярно - не знам, ...
Мога да разказвам за това, което съм видяла и чула лично!

# 20
Не се колебайте да запишете детето си при Иванови. Голямата ми беше в Школата - тогава нямаше училище. Сега е студентка в Германия. От нейния випуск на времето около 30 деца от Иванови влязоха в немската. Влизането е най-малкото. Иванов ги научи да учат. През цялото време в немската , школовката при Иванови се оказа решаваща за нейния успех. Дойде ред на сина - записах го в Евростар. Той не е като кака си - разсеян, разхвърлян, мързелив... Разбира се при Иванови го сложиха в ред. Приеха го на първо класиране в Испанската. При кака си в Германия се оправя идеално с немския, а преди да иде в Евростар, не беше и помирисвал немски. Помага ми в работата с английския. В края на  7-ми клас този мързелан успя да вземе ниво В1 по немски и английски и то пред комисии на Гьоте институт и Британския съвет.  В Евростар всичко е "на куп", но без учене в събота и неделя, както в школата и ми излезе по-евтино. Децата от школата им също имат големи успехи - приятелката ми остана там и приеха дъщеря и в немската още на първо класиране, но на тях им е по-трудно, защото ходят в събота и неделя. Тези от Вас,  които отишли за един ден и им стигало - си е за тяхна сметка. Чистели тоалетни - игра на роли. Какво да ги прави нашите непрокопсаници, като не учат и не си пишат домашните? - Оставя ги след училище - не ги пуска да си тръгнат докато лично не се увери, че планирането за научаване е влязло в главите им. Ами аз за това съм му много благодарна. За доучването не иска допълнително пари. Ако искате обаче да успеете  без труд - не става. Иванов Ви държи в течение на нещата през цялата година. В края на седмицата в електронния бележник на сина ми имаше точен отчет за неговата успеваемост. Беше ми забранил да му помагам съдържателно. Изискваше само да помагам при организиране на писането на домашните. Ако  детето  е без опит за решаване на всяка задача от домашната, чрез глобите ме принуди да не допускам това. Много се ядосва на родители, които не се интересуват от децата си и му мрънкат как детето им ще се побърка. Децата не само издържат, но се сплотяват, имат си своите забавления. Кога аз ще го заведа на дискотека? - а той им ги организара и сте спокойни, че няма там хулигани. И има още много такива "закачки". Но трябва да се учи. Не е вярно това, че държи децата да остават в Евростар. На мен ясно ми препоръча да го запиша в испанската, за да направи и третия език. Каза ми , че ще е глупаво да ходя в немската или в английската при положение, че детето успя да получи такива солидни знания по двата езика.Иванов действително е най добрия на този етап. Ако имам трето дете и него ще запиша при Иванови.

****Нали това не е реклама на Евростар?!!!*******

Прочетете правилата, защото сериозно се съмнявам да сте ги чели.

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 18:47 от Vache

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Следя внимателно обмена на мнения защото ми предстои да взема решение. Много съм озадачена обаче от факта, че едно мнение на  дете от Евростар опровергаващо становището на krisinka стоя само няколко часа във форума и бе свалено. ??!!  Аз подобно на schreier исках да вляза в дебат  , но явно форума не търпи различни становища. Ученичката на Евростар категорично заяви, че krisinka не  се е махнала по свое желание, а Иванови са я отстранили за  да не пречи на останалите. Сподели също много  други факти, които представляват интерес за такива непредобени като мен.

А аз пък много внимателно следя изявата на гостите по темата!!!! И съвсем скоро ще им бъде прекратен достъпът до форума. Засега само ще изтрия това-онова  Wink

# 22
 Какво ще правиш с постигнатото по немски и английски, което все пак е началото?

# 23
Една година ще уча в подгответо на френската. В събота и неделя ще подържам нивото по немски и английски при Иванов. Целта е средното си образование да завърша с трите езика писмено и говоримо

Уважаема госпожо, мнението ми пак беше изтрито! Свържете се лично с хора, които са били при Иванови и разговаряйте лично с тях.
Явно в този форум не се търсят обективни мнения... смятам да споделя това не само с моите родители!

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Една година ще уча в подгответо на френската. В събота и неделя ще подържам нивото по немски и английски при Иванов. Целта е средното си образование да завърша с трите езика писмено и говоримо

Уважаема госпожо, мнението ми пак беше изтрито! Свържете се лично с хора, които са били при Иванови и разговаряйте лично с тях.
Явно в този форум не се търсят обективни мнения... смятам да споделя това не само с моите родители!
Уважаема fl3op, в този форум също така се спазват правилата!!!! Обърнете специално внимание на това! Аз изтрих мнението Ви  Wink. Не забравяйте все пак, че модераторът вижда доста повече за всеки потребител от останалите. Оставям на Вас да помислите върху това!

# 25
  • Мнения: 3 200
Гостите, по-леко с рекламите и с тона, който държите!
Тук носим глави на раменете си и нескопосаните и неграмотни постове няма да ни убедят какъв "светец" е др. Иванов.

Няма ли най-накрая да се ограничи възможността на нерегистрирани да пишат в този подфорум!  ooooh!

# 26
  • Мнения: 2
Включвам се в дебата с надеждата  да помогна . Аз съм една от тези майки,  които Иванов нарича Неновици. Обичам си много сина и ми се къса сърцето, когато видях как му се карат пред всички на рекапитулацията. Реших да го махна от Евростар, но се учудих, че той въпреки всички овиквания на Иванов, се затръшка и отказа да се мести. Не знам как ги обработва Иванов, но след няколко месеца не можах да си позная детето. Включи се в обучението по карате, започна сам да си готви домашните. Стана това, което аз години не успях да направя. Стегнат, организиран. Продължава да е сприхав, но само пред мен. При Иванов си кротува, явно от страх да не го изложи пред всички. Не знам дали ще успее да влезе в елитно училище, но  съм много благодарна на Иванови, че за кртако време формираха в него борбеност, устойчиво внимание и неподозирано желание на всяка цена да успява. Усилено учи немски и английски. В момента сме на море, но с домашното за лятната ваканция. Вече сам си гони задачите.  Иванов действително е находка, но е безпардонен с родителите,  които както той се изразява , израждат любовта си към децата в състрадание. Фактите във сайта на учишлището най-добре ще ви информират. Успех !

# 27
cool_witch
Потребител


 Offline

Пол:
Публикации: 994

Местожителство:
София


  Re: За или против Евростар
« #25 Сряда, 12 Август 2009, 19:47 »   

--------------------------------------------------------------------------------


Няма ли най-накрая да се ограничи възможността на нерегистрирани да пишат в този подфорум!   


Ами вижте какво: 1во от 3-4 месеца се опитвам да се регистрирам, но не получавам нито един мейл с потвърждение , 2ро не съм тук, за да рекламирам или  критикувам Иванов,а изказвам мнение ,което според мен би било полезно на родителите и 3то предполагам тук има възрастни хора които могат да мислят и да избират сами какво ще правя,а не да се водят по така наречените "реклами"
 Peace

# 28
Иванов ме е отстранил Joy поредната долна лъжа,която беше разпространил сред децата и родителите ,за да не си мислят ,че съм го направила по собствено желание ааа да и междудругото се преместиха още двама души... опасявам се,че няма да мога повече да споря повече.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами вижте какво: 1во от 3-4 месеца се опитвам да се регистрирам, но не получавам нито един мейл с потвърждение , 2ро не съм тук, за да рекламирам или  критикувам Иванов,а изказвам мнение ,което според мен би било полезно на родителите и 3то предполагам тук има възрастни хора които могат да мислят и да избират сами какво ще правя,а не да се водят по така наречените "реклами"
 Peace

А мейлът, който посочвате активен ли е? при добро желание човек може да се свърже и с админите и модераторите  Wink

Общи условия

Активация на акаунт