В 8 г.с. с кървене и кафеникаво зацапване моля помогнете

  • 23 124
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 991
Дръж се! Има голям шанс всичко да е наред. Иди на лекар да види дали бебето е наред и да те успокои, вместо да се терзаеш.

# 16
  • Мнения: 1 949
Привет!
И аз имах кафеникаво зацапване и леко кървене без болка в 7 г.с.
При мен се оказа, че плода не може да се закрепи добре, заради недостига на прогестерон! Това е хормона, който играе съществена роля при образуване на плацентата. Доки веднага ми изписа Утрогестан и ми 10 дни лежане вкъщи. Какато тя се изрази: "Ще ставаш само до хладилника и банята! Сега плода се закрепва!"
Така че, миличка, отивай на лекар да видят фетусчето.

И аз бях така. Пих Дуфастон (мисля че е препарат с утрогестан) и Папаверин (против евентуални контракции) и ми биеха прегнил в дъ-то веднъж седмично до 16г.с. После имах най-леката бременност  Hug

# 17
  • Мнения: 645
На мен се появи кафяво зацапване в 10г.с и отидох веднага на лекар оказа се че няма ни6то стра6но ,40%от бременните жени в ранна бременност прокървяват,полежах 5дни в болницата и  ми исписаха  папаверин,утрогестан и след седмица зацапването отшумя

# 18
Аз получих кафеникаво течение в 8 г.с. за няколко дена. Отидох само да видят грахчето, че си е на мястото. Не взех нищо, всичко си отмина благополучно. Не се тревожи, страхът е доста лош съветник. Опитай се да си спокойна, така шансът от усложнения се намалява. Желая ти успех, всичко ще е наред.

# 19
Цитат
Zdraveite milichki momicheta!
Ot vse surce vi blagodaria za otgovorite suvetite i podkrepata Hug
V subota biah na lekar i vidia bebcho na ekograf i daje mu chuhme surchiceto s ljubimia za purvi put Simple Smile) strahotno neopisuemo prejiviavane.
Kaza mi che ima leko otlepvane ot ednata strana, no che ne e nisto strashno i che vsichko ste vurvi dobre Grinning Samoche triabva da vodia mnoooogo spokoen jivot, nikakvi polovi kontakti i daje i na besin ne moga da hodia no razbirase tova ne bolka za umirane Laughing Ne mi dade bolnichni takche si hodia na rabota i sega se boria s gadeneto koeto e pochti prez celia den i s umorata Laughing Na 4 avgust sum pak na lekar ste vi pisha pak kak protichat nestata. Inache sum i az na 200mg progesteron vsiaka vecher vaginalno. Blagodariavi oste vednuj milichki mnogo, mnogo kusmet vi jelaia na vsichki vas i leko bremeneene   love001  love001  love001

Здравейте милички момичета!
От все сърце ви благодаря за отговорите съветите и подкрепата :хуг:
В събота бях на лекар и видя бебчо на екограф и даже му чухме сърчицето с любимия за първи път Simple Smile) страхотно неописуемо преживяване.
Каза ми че има леко отлепване от едната страна, но че не е нищо страшно и че всичко сте върви добре :Д Самоче трябва да водя мноооого спокоен живот, никакви полови контакти и даже и на бесин не мога да ходя но разбирасе това не болка за умиране :лол: Не ми даде болнични такче си ходя на работа и сега се боря с гаденето което е почти през целия ден и с умората :лол: На 4 август съм пак на лекар ще ви пиша пак как протичат нещата. Иначе съм и аз на 200мг прожестерон всяка вечер вагинално. Благодаряви още веднъж милички много, много късмет ви желая на всички вас и леко бременеене


----------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 14:12 от Доня Туфиня

# 20
  • Мнения: 9 776
Мила авторке, аз мноооого спокойния живот не го свързвам с ходене на работа. Доктора хем ти е казал много да почиваш, пък не ти е дал болничен. Много странно! Аз на твое място бих настоявала, колкото и да не ми е напрегната работата. Иначе е хубаво, че си се успокоила и дано всичко е ок за напред Hug! И ако имаш възможност пиши на кирилица, че трудно се чете така, а и такива са правилата на форума.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Поискай болничен и си почивай много

# 22
  • Мнения: 6 713
И аз имах зацапване точно около 8г.с. - за около седмица. Взех си болничен и въобще не ме интересуваше работата. Плюс това четох във форума, че трябва да се лежи, не просто да си стоиш вкъщи и прекарах с лаптопа няколко дена на дивана.
 LaughingПриемах и утрогестан вагинално Peace

Лека бременност! И пиши след прегледа как са нещата! Hug

# 23
  • Мнения: 2 660
В 7-8 гс яйцеклетката вече е имплантирана, така че кървенето едва ли е от това (освен ако бременността не е започнала по-късно от пресметнатото). В 8 гс и аз получих кафеникаво зацапване. Оказа се, че е започнало отлепване на ембриона. Отидох много бързо на лекар, биха ми лекарство за успокояване на матката, за да не контрахира и ми изписаха утрогестан. В началото го вземах орално, след това вагинално. И лежах доста време - ставане само за тоалетна.

# 24
  • Мнения: 678
Не знма колко от вас видяха едни важни подробности
1. Момичето живее в Испания - явно там болнични не се дават толкова лесно  Rolling Eyes
2. Казали са й, че има отлепване на плацентата - според мен в този случай е задължително лежането, докато отлепването изчезне, но това все пак си зависи от лекаря.
След като са ти предписали лекарства, аз мога само да те посъветвам да си вземеш отпуска, ако е възможно, след като нямаш възможност за болничен. Пожелавам ти леко бременеене   bouquet

# 25
  • Мнения: 645
аз нямах отлепване на плацентата,полежах си малко в  болницата пих утрогестан и папаверин,а колкото до кафеникавото зацапване лекарите ми казаха 4е то4но в тия седмици бебето най добре се захваща притиска малки кръвоносни съдчета  и те се пукат и истичат,също така може да бъде причина запек,колит,полово сношение или раничка на шийката

# 26
  • Мнения: 169
И моят съвет е да лежиш (намери начин), без секс и стрес, без филми с ужаси и кръв, само хубави и цветни мисли. Щом сте чули сърчице и бебчето е добре, всичко ще е наред   Hug

# 27
  • Мнения: 2 447
Получих такова кървене в 7г.с.,което се дължеше на леко отлепване.Лежах 3 дена в болница биеха ми но-шпа и пех магнерот.след като ме изписаха Магнерот-а го пих още 5 дена за всеки случай.Като спрях лекарството вечерта получих пак същото зацапване,което на сутринта вече го нямаше.Резултата е в подписа ми Grinning.Успех и леко бременее оттук нататък.Едно здраво и хубаво бебче да гушнеш на финала. Hug

# 28
  • Мнения: 58
аз,също получих зацапване,но лежах близо месец в болницата.пиех утрогестан и ми биехе но-шпа.бях с отлепване на плодния сак.трябва много пазене и лежане.вече съм в 15г.с.,но продължавам да внимавам и да не се натоварвам.успех на всички  и лека бременност.

# 29
  • Мнения: 1 674
И аз имах такова кървене към 7ма и към 10та седмица, но с Прегнил спираше на момента. След това съм нямала проблеми.
и аз така

Общи условия

Активация на акаунт