Цветя- 31

  • 50 559
  • 590
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 607
Не че има кой знае каква полза от мен в тази тема.....ама не мога да се лиша при нужда от вашите съвети.......

L 0 V E сложи линк към предната тема само......

# 16
  • Мнения: 3 622
Таша, все се каня да те питам кога наслагаха тези огромни палми из Варна #Crazy

Преди около месец започнаха да ги слагат из града. На доста места има. Само се чудя къде ще ги приберат през зимата те са толкова много  newsm78

# 17
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Айде и аз да цъфна на първата страница  Flutter

# 18
  • Мнения: 3 219
Таша, все се каня да те питам кога наслагаха тези огромни палми из Варна #Crazy

Преди около месец започнаха да ги слагат из града. На доста места има. Само се чудя къде ще ги приберат през зимата те са толкова много  newsm78

Да, при това са направо огромни, може човек да си помисли, че сме южна страна Crazy Crazy Crazy

# 19
  • Мнения: 6 017


L 0 V E сложи линк към предната тема само......
Благодаря, че ме подсети,  Hug Heart Eyes  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 092
.........тук съм....... Party Crazy

# 21
  • Мнения: 289
Честити придобивки орхидея не смея да вземе мисля че няма да се справя с нея но Аглаонемата на Дими направо ме удари по болното място  отдавна искам да си взема но съм чувала че е отровна вярно ли е че пинчерката ми от време на време си похапва листенца  Laughing
Искам да ви питам имам цикас който е за пресаждане естествено ще чакам до есента но да питам в каква почва да го пресадя в обикновенна или има специална почва .

# 22
  • Мнения: 3 036
Това намерих за цикас и за пресаждане и вида пръст,
в която да го засадиш.
Пресаждане: Трябва да се прави много внимателно, тъй като корените са много нежни. Младите се пресаждат всяка година. По - възрастните, според растежа и запълването на саксията. Почва - 2 части листовка, 1 част прегорял оборски тор, 1 част чимовка, 1 част торф, 1 част пясък и към всичко добавете дървени въглища. На дъното поставете камъчета или натрошени глинени саксии.

# 23
  • Мнения: 265
Ей,уж съм запалена цветарка, а чак на втората страница да се запиша в новата тема. Утре ще ходя до 'Била', така че от сега подготвям мъжа за ново цвете.Ами ако нещо ми хареса Wink

# 24
  • Мнения: 289
Деси благодаря за информацията много ме е страх да не го повредя нещо като прочетох какво пише .Една приятелка ми го подари и си беше пресаден още тогава но ще се наложи да рискувам .

# 25
  • Мнения: 3 036
Галче,
Няма проблем.
Знам,че цикаса е капризно цвете.
Много ми харесва,но бавно расте.
А  и грижите,които изисква,не са малко.
Успех с гледането му и с присаждането.
albenap ,
Къде се губиш?
Пак за ново цвете се гласиш.
Виж дали има ананаси и дали са свежи.
Пак ще се опитам да си отгледам.

# 26
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Леле от обяд до сега 2 страници ,а аз в старата тема се мъдря ooooh!
сега ще я прегледам  Mr. Green

Чародейка това на аватара ти, ти ли си? newsm78
Да  Flutter

# 27
  • Мнения: 6 461
Честити придобивки орхидея не смея да вземе мисля че няма да се справя с нея но Аглаонемата на Дими направо ме удари по болното място  отдавна искам да си взема но съм чувала че е отровна вярно ли е че пинчерката ми от време на време си похапва листенца  Laughing
Искам да ви питам имам цикас който е за пресаждане естествено ще чакам до есента но да питам в каква почва да го пресадя в обикновенна или има специална почва .
Ако знаеш само как си я придобих Laughing
Преди време бях помолила съседката ми да ми захване,понеже тя я отглежда.
И един ден като гледам пред вратата им доста цветя изкарани и обещаната китка ми хвана окото веднага Shocked
Гледам аз две саксийки и си викам  newsm78....едната сигурно е моята Grinning
Попитах я  и тя ми вика ..Димеее направо съм те забравила Embarassed  ама избери си леля едната саксийка ,и без това ми е излишна ,другата си оставям за мен ,а майката я изхвърлих,че не ми трябваше Laughing .И аз и казвам ...как тъй ще я изхвърлиш ,нали знаеш че аз всичко прибирам Crazy....та другия път като разсажда цветята ще седя при нея като куче пазач да не би да изхвърли някое цвете

# 28
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Дими ех и аз да имах такава съседка Mr. Green
А Варненки няма ли да се похвалят със снимков матерял на тези огромни палми  Hug

А елхата на баба е уау направо гигантска  Shocked украсявате ли я за Коледа  newsm78

# 29
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Да се запиша, че ви изтървах  Mr. Green

L 0 V E браво за темата  Hug

albenap ако идваш до Габрово до обед мини през пазара в събота там идват продавачи на цветя и празна няма да си отидеш  Mr. Green нали мъжа ти не чете тука Sunglasses .

Теди задръж ги цветенцата днеска като си визитирах моите видях, че мушкатото (единичната бройка) има добра издънка и ще отделя за Таша. Ако искаш съвет кое как се засажда свиркай  Whistling . Сетих се докато сте тука в Австрия кой се грижи за цветята ти  Thinking .
А за обаждането на работа когато решиш,  да пием кафеце  Wink . Цветята като цяло в Севлиево (ако от там си купила цикаса) са по скъпи.  На мене такова впечатление ми е направило, но е нормално като се има предвид стандарта на живот в града.

В предната тема Таша попита на кои цветя са ни любими.
Като цяло на мене с шарени листа ми привличат вниманието. Имам големи предпочитания към различните от стандартните мушката. От стайните трандексенциите, пиперомонии, хипоестеси и монсерите (макар, че растат много бавно).

   

Общи условия

Активация на акаунт