Цветя- 31

  • 50 669
  • 590
  •   1
Отговори
# 525
  • Пловдив
  • Мнения: 972

Джиджи  Честит рожден ден и от мен! Желая ти здраве и попътни ветрове!!!

# 526
  • Мнения: 226
[quote
джиджи биджи ,благодаря ти за ценните съвети,за отглеждането на Цикаса  Hug.Ще следвам указанията на човек с опит и уморил вече 2  Wink Hug.Уж,имам опит вече в отглеждането на цветя,които не обичат много вода.След,като уморих една Пахира  Flutter,сега много и треперя на втората.Справям се добре,като изключим факта,че комшийката ми набързо  видя сметката на 2  от стеблата и за няма и месец Close.А между другото тук почти във всяка градина виждам Цикас и то облещен директно на слънцето...


[/quote]
 
 Joy Joy Joy Теdi исках да кажа, че съм уморила два от преполиване, за да внимаваш с водичката. Иначе тези 2 които сега гледам в къщи растат добре при условията, които писах. Нали знаеш парен каша духа. Вече знам, че не обичат да са подгизнали. Разбира се, не обичат и да се пресушават. Като засъхне пръстта-давай по малко вода. Моите не са на пряко слънце, но може да се каже, че светлината е почти толкава силна.
Единия ми пусна 3 листа на веднъж тази година, а другия минала година 1, а тази още не засега . Цикаса расте бавно. За мое изумление в един магазин видях такъв, който пускаше поне 15 листа на веднъж, но беше огромен. Ето го: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217997&pid=5866671
Следвай съветите смело. Патилото най-добре знае Rolling Eyes

# 527
  • Мнения: 265
Здравейте,цветарки.И аз се завърнах от море и то с придобивки.3 вида сакъзчета- тъмно червено, тъмно червено с бяло по края и много тъмно вишнево, изглежда почти черно.И листа от синя и лилава теменужка.Свекърва ми добре се е грижила за цветята, така че няма поражения .
 Деси, вече имам четирилистник Grinning.
 Айтеп, от трите клонки бенджамин, двете са изсъхнали, но третата има коренчета, така,че да си направим Габровска среща.Аз ,обаче нямам възможност за тая събота и неделя...
 Всички сте се сдобили с много хубави цветя.

# 528
  • Мнения: 3 036
Привет цветарки.
Аз някои от цветята ги пренесах в училище.
Да може да има място като ги прибера есента.
evelinar ,
Да знаеш колко е тежка ролята лелята- да глези.
Да ти е живо и здраво лелиното момиче.
Колкото е хубаво името й,толкова и тя да е хубава.
Абе, момичета,
Къде ги намирате тези мъже да ви носят цветя.
Габровки,
ако е за тази събота и неделя - няма да мога.
Джиджи-биджи ,
и от мен честит рожден ден на патерици.
Само здраве,щастие и радост да имаш и в делници и в празници.
Радвам се че цветята са добре,снимай ги да ги видим.

# 529
  • Мнения: 3 782
evelinar, честита ти племенница. Да те радва много, да ви расте жива и здрава.  Hug Hug
Джиджи-биджи, честито ти рожден ден на патерици  newsm59 newsm67. Всичко,което искаш да ти се сбъдне нека стане през настоящата година. Бъди много обичана.
Страхотна е орхидеята, завиждам ти благородно. Моята вече почти не и остана цвят. Sad
Днес си купих саксия и цветно тиксо с него окрасих саксията, довечера ще пресея шефлерата. Ще я снимам после.
Уф, сърбят ме ръцете за нови цветя. А са толкова скъпи.
Защо сте далеко скъпи съфорумки?  Wink

# 530
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Абе, момичета,
Къде ги намирате тези мъже да ви носят цветя.

а моят не само цветя и редки семена ми купува  Whistling
даже скоро беше поставен пред избора да изяде от мен скандал или от майка си, защото тя го карала да ми подарява букет, а той й обяснявал, че мразя отрязани цветя и по-добре без букет Joy
тя миналата не схваща подобни неща... накрая и 2те мърморихме и той се скри  Mr. Green

но най е весело като го карам да се катери под дървета или да събира от дерета семена  hahaha

единият ми седум от Гърция се е хванал  Crazy

# 531
  • гр.София
  • Мнения: 430
Здравеите! Поздравявам ви за чудесните цветя, наистина са страхотни. Аз от скоро се занимавам с отглеждане на цветя, но много се запалих (както казва мама като цъфтят цветята, цъфтя и аз)
Бих искала да ви попитам някой размножавал ли е каланхое от семена и колко време е необходимо за да пробият семената? Знам, че е по-лесно да го размножа от листо и за това се колебая дали изобщо да опитвам. Имам 2 каланхоета, едното е в стая и в момента започва да цъфти, а другото е на балкона и въобще не цъфти, вече се чудя дали да не го прибера.
Благодаря предварително!

# 532
  • MJF
  • Мнения: 8 688
 smile3547
преди 3-4 страници ви споделих за проблема ми с моята шафлера.въпреки новия воден режим, пресаждането .... проблемът  се задълбочава. нещата са тръгнали към тотално окапване на листата.
 Thinking Thinking
дали да я отрежа и да се опитам да я прихвана от връхчето? newsm78 но не ми е ясно как. във вода ли да го сложа и да чакам евентуално да пусне корени или има други изисквания този вид.

# 533
  • Мнения: 3 036
Predizvikatelna ,
Добре дошла!   bouquet Hug
Аз досега само от листо съм си захващала,не от семена.
А и не знам как става.
А какви други цветенца имаш?
Като опиташ и стане тъкмо ще кажеш за колко време избива семенцето.
6o6ul40 ,
Щом проблема остава,режи тези листа,които са болни или
режи върха и го натопи във вода.
Аз нямах шефлера и от връх по този начин сега на ден по едно листо расте.

# 534
  • MJF
  • Мнения: 8 688
  bouquet  bouquet  bouquet това ми трябваше да прочета.смело хващам  smile3553
smile3525 за уточнението за водата.това не знаех и щях да се ядосвам после на себе си.

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 18:23 от 6o6ul40

# 535
  • Мнения: 3 036
Давай!  Peace
Поне три седмици,ако не и повече ще й трябва да пусне коренчета.
Не се притеснявай, сменяй водата през ден в съда
и ще стане.

# 536
  • гр.София
  • Мнения: 430
Predizvikatelna ,
Добре дошла!   bouquet Hug
Аз досега само от листо съм си захващала,не от семена.
А и не знам как става.
А какви други цветенца имаш?
Като опиташ и стане тъкмо ще кажеш за колко време избива семенцето.


Благодаря за отговора Hug. Имам също 5 теменужки, но в момента цъфти само една, 1 драцена Janet Craig, бенджамин, хризантема, Иисусов венец, бегония, циклама, мушкато и още 1-2 цветя, които не знам какви са точно, ще пусна снимки утре и вие ще помагате да кажете какви са Simple Smile

# 537
  • Мнения: 3 036
Какъв вид ти е бегонията?
Много ми се иска да си захвана от кралската , а все не успявам.
Снимай и покажи .
Тук има много момичета,които са компетентни и ще ти кажат кое какво е.

# 538
  • Мнения: 3 622
Джиджи-биджи Честит Рожден Ден и от мен   bouquet
И орхидеята и антуриума които си получла са много красиви  Grinning

# 539
  • Мнения: 3 219
Аз моята шефлера директно я боднах в почва и се захвана.
Обаче на единия ми кротон за 24 часа му окапаха всичките листа, с изключение на две, ама не се знае до утре сутринта как ще е  Close

Общи условия

Активация на акаунт