Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 3-та тема

  • 34 603
  • 288
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 899
Много сметанова плодова торта, за милото  Grinning

# 271
  • София
  • Мнения: 114
elfi4ka, може ли рецептата на Добруджанките?

# 272
  • Мнения: 9 776
Umbra, голяма красота! Ето половин доза питка от мен за моя мъж, който чакам да се завърне всеки момент от чужбина:

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 21:11 от polin_a

# 273
  • Мнения: 11 607
Дидон......ти си следващата на мушката за бан......Ако обаче пратиш една вкусотия с шоколад...може и да ти се размине...В краен случай може да кажеш откъде е рецептата......

А днес търся в магазина кайма - няма, търся кашкавал - също няма, търся синьо сирене - също няма! И магазинерката ми вика - От чебуречките във форума днес всичко се изкупи........ Joy

И аз....какво да правя... - скромна, скромна.......

Проста картофена крем-супа със сирене отгоре.......

# 274
  • Мнения: 4 358
Такааа  - то на кво друго да гледам - на боб, на леща hahaha - така де тематично Mr. Greenама познах напълнила се темата пак.
И от мен скромен принос Rolling Eyes
Супа топчета

И сега дръжте сееее Патладжан Кебап за м-р Флинстоун hahaha - какво на направя в магазина само такива патладжани мутанти имаше hahaha
   
Страхотен вкус - мммммм Heart Eyes

# 275
  • Мнения: 3 770
Мама Цоцоланка , нищо няма да ти изпращам ! То ми писна да те чакам пред плазмата - то с престилка , то по гащи , то гола ! /става въпрос за готвене не за друго!без мръсно подсъзнание , ей!  Wink /
То проста , проста картофената супа , ама ако си готвила като Мерилин Монро гола само с капка Шанел №5 , на мъжа ти хич не му се е сторила проста !  Wink

Бъни , другия път хвърли един нахут !  Joy Патладжан кебапа хубав ли стана ? Чудя се и аз дал да не направя ?!  newsm78 Обаче супата ти повече ми харесва !  Heart Eyes У нас супи не се обичат , а само за мен да правя ........ !
  Sad



П.П. Рецептата е на Блонди  -  brownies

# 276
  • Мнения: 9 776
Може ли малко съвети, моля? Някой има ли идея какво мога да направя от една трета пакет останало козуначено брашно? И освен това мъжо ми донесе един голяяяям пакет бишкоти, та някой ако има хубава рецепта за торта с хубав, може и маслен крем, но да не е с плодове - приемам предложения. Мерси предварително! Simple Smile

# 277
  • Мнения: 11 607
То проста , проста картофената супа , ама ако си готвила като Мерилин Монро гола само с капка Шанел №5 , на мъжа ти хич не му се е сторила проста !  Wink

За хубавите думи..... - почерпете се.......Вчера правих в тенджерата компот.......Имах едни леко кисели сини сливи...и да не ги хвърлям.......викам чакай един компот-тип ошаф да спретна......Нямах обаче захар, т.е. достатъчно захар .....А и сливите не бяха сладки.. - че стана идеален......Дори днес специално за него купих и лимони...и стана трепач....Компот от сини сливи с капка лимон......

НАЗДРАВЕ!!!!!!

Днес си купих и грозде.....гръцко.......киселее ми обаче...утре може да ви черпя с компот от грозде newsm78.......Няма да го хвърля, я......

# 278
  • Мнения: 9 123
Козуначеното брашно използвай за всякакви видове сладкиши, а сладкиш с бишкоти си избери от ТУК ако искаш, има много с бишкоти. С крема може да импровизираш.


А по темата - днес няма готвено, или проготвено  Laughing Намеренията си ги обявих още сутринта и удържах на думата си - сега хапвам ребърца и салата Капрезе, децата ядоха китайско - и на обяд, и на вечеря  Grinning

Ауууу, Диди, я бегом пред плазмата, какво само ни изкушаваш тук с разни домашни компоти  #Crazy

грешка, то било мама Цоцоланка   bouquet но и за теб се отнася горното!!!

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 22:17 от pep-4o

# 279
  • Мнения: 3 770
Мама Цоци , ти да си чувала , че не се вдигат наздравици с компоти и разни други безалкохолни ?!  Laughing Хубаво си сложила лимон , ама капни и малко водка ! Пък вземи чашите и ела пред плазмата - сама съм ! Ще пием компот с водка , ще клюкарим по друга съфорумки ........ей , тия три неща , все хубави !  Wink

Гроздето без семки ли е ? Не съм яла такъв компот от дете ! И никакво черпене с него !  Naughty В кашон , добре опакован и ми го изпращаш!Пък най-добре сама да го донесеш !
  Peace

# 280
  • Мнения: 9 776
pep-4o, аз верно малко по диагонал прегледах рецептите, ама намерих само една с карамел и няма снимка там. То и аз не обясних много точно какво искам. Понеже си купих нова форма за сладкиши с подвижни стени, та съм виждала бишкотите да се нареждат изправени по края , а отвътре се редуват пласт бишкоти с някакъв крем - нещо от сорта. Молбата ми е някой ако има някаква сполучлива подобна рецепта, ако може да ми покаже къде да погледна. Ако има и снимка ще бъде още по-добре. Мерси!

# 281
  • Мнения: 3 770
polin_a , защо не прегледаш тук  -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=317209.0;all ? Има толкова много неща , все щ намериш нещо подходящо !  Peace

# 282
  • Мнения: 4 358
Диди хубав стана Кебапа - даже много, ама то от моите снимки какво да видиш.
Мъжът ми вика ей....ама това снимали го много е хубаво.Хубаво ама на снимка йок ooooh! hahaha
Както и да е, ето опитах се уж по добри да направя, но не би Embarassed
Пробвай - няма да съжаляваш.А за да се настървиш още повече погледни снимките на другите момичета, който са го правили.
Моите не струват уви Embarassed, ама пък как доволно си похапнахме Peace
   
и последна - обещавам hahaha

# 283
  • Мнения: 899
polin_a, преди години много правех такава торта, имам една стара снимка: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=982126 и тук http://images09.snimka.bg/000982127.jpg .

Можеш да ползваш различни кремове, каквито обичате, ето един лесен: 1 пакетче крем ванилия без варене се разбира с прясно мляко. Отделно се разбиват две чаши течна сметана и се прибавят към крема с внимателно бъркане, за да не спадне сметаната. Другият вариант е да си свариш Пастри крем за торти, ето рецептата: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,26.msg82.html .

Трябват ти два около два пакета бишкоти Савоярди. Първо ги редши изправени, покрай стените на формата (ако не искат да се закрепят, изрежи им малко едното крайче, за да стане равно). Хубаво е да се напоят с нещо - може с кафе, с пр. мляко, със захарен сироп, сок. После се нарежда дъното. Залива се с половината крем. Слагат се втори ред бишкоти и отново крем. Отгоре аз нареждам плодове - в случая банани и малини. Заливам ги с един разтворен желатин. На снимката се вижда, че съм намазала изправените бишкоти с малко течен шоколад и съм ги наръсила с кокос, но това може да се пропусне Simple Smile.

Ако имаш въпроси или съм пропуснала нещо - питай  Hug.

# 284
  • Мнения: 3 770
Бъни , аз снимките ги гледах , но ме интересуваше вкусът , пък той не зависи от качеството на фотото !  Peace Ще го правя значи , да видим само кога ?  Wink

Общи условия

Активация на акаунт