Без мая! Възможно ли е?

  • 17 845
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Извинете за двата поста един след друг, обаче имаше токов удар при мен и не знаех дали се е публикувало  Embarassed

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 е добре де, това е написано ей така.
няма изследвания, няма аргументи newsm78

все пак маята съдържа витамини,
да не говорим, че бирена мая се пие и при здравословни проблеми  newsm78

нещо не мога да направя връзката защо е вредна.

все пак без ферментацията чрез мая пълнозърнестото брашно не може да бъде усвоено от човешкия организъм...

ще почакам за друг линк  Peace

# 17
  • Мнения: 2 804
Баба ми на времето правеше домашна питка от - брашно , кисело мляко , сода , сол , захар .
И да си призная много вкусно я правеше .

# 18
  • Мнения: X
да, с кисела закваска.
става мнооого вкусен, но се чака много.

за машината незнам  newsm78,
и аз имам, но с кисела закваска правя във фурната, заради дългото втасване...

Joel, преди беше дала рецепта, ама сега нещо не я намирам  newsm78

ето  ме  с ново име : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121404

в рецептата присъства и малко мая, но може и без нея
този хляб го меся ръчно - бъркам го с лъжица, защото тестото е много лепкаво
пека го в машина за хляб
самата машина не може да се справи с бъркането обаче

аз слагам и семена - ленено, слънчогледово
може и кимион или чубрица

# 19
  • Мнения: 7 091
Момичета, не сте ме разбрали нещо! Маята не е вредна! Просто има хора, които имат здравословни проблеми като я консумират, това не важи за всички. Мога да дам много линкове, но всичките са на английски.  Peace

Мерси за хубавите рецепти!

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
 Tandoori, ако правилно съм те разбрала маята се явява при теб отключващ фактор за мигрената, така ли? Питам те, защото аз също имам мигрена. Пристъпите ми са  2- 3 пъти седмично и избягвам много храни, за които съм забелязала, че предизвикват пристъп. За маята обаче не съм чувала и чела до сега да има такова действие.

# 21
  • Мнения: 7 091
Вела, ще ти пиша на лични, че ще ни се карат модераторите, че изместваме темата.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 312


Много хубав става хляба с мая, просто няма заменимо........но и на мен ми е казано да избягвам продукти с мая/оперирана съм онкологично/. Гледам да слагам по-малко количество мая - пак става.
Благодаря за горните рецепти, ще ги пробвам!  bouquet

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Имам рецепта за бъркана баница. Като я сравних с бърканата пита различава се само по това, че съдържа и около 200 г. натрошено сирене или извара. Става много вкусна, всички у дома я харесват и на другия ден също е хубава.

# 24
На мен скоро ми казаха, че имам непоносимост към мая и не мога да я разграждам правилно. Препоръчаха 3 месеца да не ям хляб, направен с мая. А съвсем сроко си купихме машинка за хляб и сега малко ме е яд. Доколкото прочетох рецептите тук са за хляб, който се меси на ръка и после се пече - класически метод. Чудех се дали все пак има начин все пак да си използвам машината? Или да се въоръжа с търпение?

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
 Евата, много неприятна ситуация се е получила при теб. Поне знаеш, че диетата ти ще бъде само три месеца. При бърканата пита тестото е по - кашкаво както при кекс. Можеш да рискуваш и да опиташ с някоя подходяща програма. Най - много да не се опече  вътре и да изхабиш продуктите, но ще си наясно.
Желая ти скорошно оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт