С какви дупки на бебероните сучат бебоците ви?

  • 2 606
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 721
Води се според детето!
Ние от самото начало до сега сме си с 1!

# 16
  • Мнения: 116
....... Като дам старото шише с мъничката дупка - млякото излиза по-бавно и по-трудно, и като го изпие не реве и бързо се успокоява. Не разбирам това от отбиването ли е или и вашите бебета са така? Споделете...
Ами давай с него, стига да не е толкова трудно излизането на млякото и на детето да му писне. Ние основно ядем с биберона на Авент с 3 дупки /но ползвам и 4-ка/
Абе
Води се според детето.
Peace

# 17
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
давам и с АВЕНТ регулиращия с 3 позиции  Peace купих и с кръстче, но ги отказва

Какви са тези с кръстче ? Аз не съм доволна от три позиционния. Вечер в тъмницата на нощната лампа едвам ги виждам.

тези с кръстче, не са на Авент взех на Чико процепа е като "y" по принцип ги дават за по-гъсти храни, а за бибата с 3 позиции и аз нощем я давам с напипване, чертичките са релефни все пак Wink

# 18
  • Мнения: 1 572
аз се притеснявах че сме на 6 м . и още пием с 2те дупки на авент но сега се успокоих че не съм изостанала защото с 3-те много се давеше

# 19
  • Мнения: 741
на 1 год с три дупки,но доскоро пиеше с две

# 20
  • Мнения: 991
Детето освен глада, трябва да задоволи и сукателния си рефлекс. Като суче по-дълго се успокоява. Той е свикнал да се труди повече за храната си и за 8 месеца сигурно много се е усъвършенствал в сукането, та с голямата дупка изсмуква всичко много бързо и все едно не е ял. Давай му от малката.

На дъщеря ми все още й давам от най-малката дупка, въпреки, че яде основно от биберон от раждането си, защото иначе ще си изяде съвсем ръцете. Педиатърът ми каза, че трябва да си изяжда дажбата за 15-20 мин - не по-бързо. Като по-малка пиеше 90 мл за 20 мин. Сега е по-силна и се е научила да смуче по-ефективно и изяжда 160 мл за същото време.

# 21
  • Мнения: 1 305
Ние пием вода с 1 дупка, а Мляко с 2 дупки, когато слагам бишкота слагам биберона с 3-те дупки. Имам и тези биберони с трите позиции но се дави много
Всичко си зависи от детето  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 017
От скоро давам с две дупки на Авент или с второ ниво на БиФрии, защото малката няма апетит и така по-бързо излапва млякото. Вчера пък й предложих попара с ниво 3 на БиФрии /за втори път пробвах и така номерът минава, а с лъжичка не я хареса въобще/ На 6м и половина сме.

# 23
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
От 2 дни сме само на АМ, тъй като ми се наложи да отбивам. До този момент бяхме само на кърма и  имах 1 шише с възможно най-малката дупка, ако се наложи да давам мляко, да не предпочита шише пред цицата.
Да, ама сега, като започнахме с биберон като му дам шише с по-голяма дупка, изцоква на един дъх млякото и реве кошмарно - аз давам допълнително, но така може да изяде голямо количество без да си усети. Като дам старото шише с мъничката дупка - млякото излиза по-бавно и по-трудно, и като го изпие не реве и бързо се успокоява. Не разбирам това от отбиването ли е или и вашите бебета са така? Споделете...
И моят син го отбих сега, само че е на 9 месеца и половина, и е същата картинка от едната биберона /на В free/ изсмуква АМ за 5 мин 210 мл и после плаче за още, а от по-малката суче по 30 мин същото количество /от този отвор млякото почти не може да тече/. Намислила съм малко да разширя по-малкия отвор, за да може да изпива млякото за около 20 мин или да сменя с междинен размер

# 24
  • Мнения: 89
Сега сме с 3 дупки на Авент, а трите позиции го използваме за сокове и пловоди пюрета.

# 25
  • Мнения: 4 784
На възрастта на твоето дете пиеше АМ-то през две дупки на Авент, но бих казала, че в голяма степен зависи и от вида АМ, който му даваш.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На тази възраст пиеше с 2 дупки

# 27
  • Мнения: 155
   Ние сме с трипозиционния на Авент и не сме имали проблеми, но детенце се роди недоносеничко и го мързеше да суче от самото начало. Умори се и заспи Heart Eyes. И така на мама й спря кърмата, въпреки изцеждането. С тези с една, две, три и четири дупки се изнервяше и почваше да плаче, така че детенце само ще ти каже. Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 1 809
Зависи от детето - моето пие с 1, 2 и 3 Laughing С една й е малко по-трудно, защото се уморява, с 3 пък го изпива много бързо. Още не мога да преценя на коя дупка да се спра за постоянно.
А тези с кръстчето мисля, че са за каши.

# 29
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
с позиционния на Авент и водата и АМ, ако е друга марка шишето с една дупка, взела съм и от тези с кръстче, но от тян не иска да пие

Общи условия

Активация на акаунт