Юлски бебчета`2008 - тема 85

  • 12 136
  • 303
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 690
Честито на Белинда!! Да й е жив и здрав момъка   bouquet

Дуци, явно това е типична черта за момченца на име Петър. Моя мъж едно време е имал подобен 'разговор' с майка си - Мамо, аз мляко пил ли съм. - Да,маме. - Мамо, а ти крава била ли си?  Joy

Пърли, майка като си тръгна леко се бях ошашкала. Сега обаче ми е мноооого по-спокойно. Така, че не се притеснявай  Hug

След кошмарна нощ (Ния заспа много рано вчера - към 21.00 и се хранихме в 2.30. После това дете като се събуди в 5, заспа чак в 7.30). После двете се возихме до консултацията й. Беше много послушна в колата, но мен ме гонеше шубето и не спрях да й купя картон. Мацката си харесва лекарката и е много спокойна. Порастнала е с 2 см и е вече 51санта, и от 3кг при изписването (роди се 3.075кг) е вече 3.87кг. Почваме витамин Д. А за обрива по дупето дето го имаше - се оказа, че е от правеното мехлемче. С Бубхен взе да се оправя, но доки ми препоръча една козметика А-Derma Exomega за атопична кожа. Някой да я е ползвал?  newsm78

За коликите ми каза някаква народна медицина - капка чесън с кърма преди последното следобедно кърмене. Ще пробвам, пък ще видя дали ще има ефект...

# 271
  • София
  • Мнения: 979
Майра, честита рожденичка. Много щастие Ви желая !!
     bouquet   bouquet   bouquet
Гнидка - честито бебче !! Добре дошла отново.
Нека да изчакаме края на месеца с темата, остана още малко - но все пак ... а от 1 август може да се местим.  Thinking
Ягодке  - бързо се отчитай!!! Липсваше ни.

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 12:38 от ine

# 272
  • София
  • Мнения: 587
Честити бебчета на всички мами! Да са ви живи и здрави и много много да ви слушкат и радват!  Благодаря и аз поздравите и милите думи на всички.  bouquet
 Аз от доста отдавна нямах възможност да пиша,но от вчера си имам комп в къщи и нещата се променят Wink
Да ви изчета е невъзможно и се извинявам ако вече сте го обсъждали,но имам питане относно гимнастиката и масажите - започнахте ли ги или ако не от кога се започват?
jollity,това с чесъна ми звучи много гадно за малкото човече.....но ако има ефект кажи,че моя син какви колики го мъчат милото...като зареве и се гърчи и аз с него.....

# 273
  • Мнения: 690
E, Strawberry,  Hug много се радвам, че се включваш.

Това с чесъна малко ме е страх, но ще екпериментирам - няма да й навреди, макар че със сигурност ще бъде крайно възмутена, че няма да има сладък бебешки дъх.. е, ще я залъжа, че е италианско бебе, пък дано се хване Wink

Масажите мисля се почват от началото на втория месец.

# 274
  • Мнения: 66
Честита рожденичка на Майра и честито бебче на Гнидка!Да са им живи и здрави,много послушни и само да ги радват.
Джолити, и аз съм любопитна за това с чесъна.Между другото скоро бях чела някъде,че при правен опит дали чесъна вмирисва/ама че дума из мъдрих/ кърмата се оказало,че не само няма проблеми,ами бебетата с по-голямо настървение сучели. newsm78

# 275
  • Мнения: 9 907
вярно, честит празник, Майра! Много щастие за Ясмин!

джолити, това с чесъна ми звучи ужасно и не бих го пробвала.

имам ужасно важен въпрос  Mr. Green към майките с две деца - колко перални перете отделно? вчера установих, че  - бебето отделно, баткото отделно/още не мога да го събера с нашите дрехи, не знам защо/,  за нас пералня бяло, пералня цветно....и просто нямам къде да събирам толкова мръсни дрехи поотделно  ooooh!

# 276
  • Мнения: 2 171
Честит Рожден Ден на Ясмин! Да е жива и здрава, весела и усмихната кака!

И ние се върнахме от консултация. От изписването досега (точно месец) бебо е качил 1320 гр и е пораснал с 3.5 см Laughing. Много се радвам, че дундьо расте и че кърмата ми явно му стига. И нашата педиатърка изписа Вигантол и по този повод искам да попитам: Има ли някоя мама, която смята да не дава Вигантол поне до есента? Сложиха му и ваксината. Много плака милото.

Кети, как може кумовете ви да дойдат на гости при новородено бебе с болно дете? Направо нямам думи ooooh!. Дано Маги и Дени се оправят бързо Peace.

На Илия също му хърка от време на време нослето. Почиствам с физиологичен разтвор, но не излизат абсолютно никакви сополи, а хъркането си продължава newsm78.

Забравих да искам от педиатърката направление за ортопед и ме е много яд Confused. Дано като отида да ми напише болничния да не забравя пак. Вие къде мислите да си водите бебчетата на ортопед?

Четох някъде, че има екстракт от чесън без аромат. Да не е имала това предвид педиатърката на Джолити?

Тити, аз пера само на бебето отделно. Баткото отдавна го пера заедно с нашите дрехи. Да не говорим, че неговите обикновено са по-мръсни от нашите Mr. Green.

# 277
  • София
  • Мнения: 2 925
 тити Бебка я пера отделно, а Дени с нашите дрехи Wink То да ти кажа неговите са по мръстни от нашите даже Mr. Green Само на мъжа ми дрехите от тренировка му ги пера само с негови неща, че са...... ooooh!

Ние се върнахме от консултация. Казаха, че добре я гледам Mr. Green От изписването е наддала 1790гр и е пораснала с 7 см  #Crazy Лекарката каза, че от както я е виждала се е удвоила Mr. Green
Иначе ваксината я пропуснахме Crossing Arms

Джолити аз отпадам за срещата тази седмица Stop Не обичам да разнасяам бацили.

Аз не разбрах Ясмин на Майра какъв празник има newsm78 ще ме светнете ли да знам какво да честитя Embarassed.....................а Асдарта ме светна.

# 278
  • Мнения: 2 171
Ние се върнахме от консултация. Казаха, че добре я гледам Mr. Green От изписването е наддала 1790гр и е пораснала с 7 см  #Crazy Лекарката каза, че от както я е виждала се е удвоила Mr. Green

Ей това се казва наддаване Grinning! Браво на Маги, силно съм впечатлена, пу-пу Hug! Все така да папка и расте сладурката Peace.

# 279
  • София
  • Мнения: 2 925
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЯСМИН
ДА Е ЗДРАВА И ЩАСЛИВА, И ДА ПРАВИ МАМА И ТАТИ НАЙ-ГОРДИТЕ РОДИТЕЛИ НА СВЕТА


Джолити масажите почват от 2-рата седмица с поглаждания. От 30-40 ден размачкване и потупване. Аз вече и правя масажчета- много обича Heart Eyes

Астарта  bowuu Тенкю. А за направление и аз забравих. Ама ние другата седмица сме пак на преглед.

# 280
  • Мнения: 3 445
Здравейте на всички!Семейството ни се увеличи с още един член. newsm44 newsm44 newsm44
Майката е добре,бебето също казва се Венцислав роди се 3.250 кг и 50 см.

# 281
  • Мнения: 690
Честито на Ясмин!!! Да слушка и радва мама мнооого Simple Smile

Астарта, баш си ми каза скилидка да си стрия и да си капна капка  ooooh!

Вие на точно 1 месец ли ходите на консултации? Мен ме вика, когато Ния стане на 42 дни, да можело болничния тогава да направим направо. Питах за ваксините също. С мъжът ми бяхме решили да взимаме Пентаксим, но след разговора с докито се разколебах, че имала 2 неприятни случая и сега ще си правим ваксините, които са си по ХЕИ.

Ей, Кетито, нищо - другата седмица. Дано малката да се оправи бързо бързо и дето има една приказка като на кученце да й мине.
Другите мами от Драгалевци... по кое време ви е удобно?

# 282
  • София
  • Мнения: 2 925
jollity
все пак ще ми подшушнеш ли къде е кафето със сладоледа Whistling

# 283
  • Мнения: 219
Тити, нашият батко също е 2005 и го перем с нашите дрехи.
Пърли, я ги нахокай малко. Аз съм в провинцията и нямах проблем с поръчката от Данет, и с други фирми не съм имала закъснение. Е, вярно, коланът беше черен, а не бежов, но не съм го връщала.
Астарта, аз бих давала вит. Д, по 1 капка. Все пак , ние повече ги държим на сянка.
Нип, а и другите, които се оплаквате от нослетата: нормално е всеки нос да секретира, както и нашите, така и на бебетата. Аз почиствах след баня, когато от парата и водичката секретите в нослето омекнат, не съм слагала физ. р-р. С клечка за уши почиствах. Но сега, когато водих баткото на УНГ, ми препоръчаха едно кремче, което става и за бебчета. В Гугъл можете да намерите описание на състава - на пракитка съдържа сол и сода бикарбонат.То помага за овлажняване на лигавицата, омекване на секретите и лесното почистване. А мазнината през зимата спира и вирусите, които навлизат при вдишване. Кремчето се казва NISITA.

# 284
  • София
  • Мнения: 979
Джолити, и аз съм любопитна за това с чесъна.Между другото скоро бях чела някъде,че при правен опит дали чесъна вмирисва/ама че дума из мъдрих/ кърмата се оказало,че не само няма проблеми,ами бебетата с по-голямо настървение сучели. newsm78
И мойта майка така казва, че едно време са яли чесън и затова почти всеки ден ядем таратор с мннноооого чесън, чушки с чесън и тн .... Мойта си е лакома, та незнам дали е от това  Joy

Общи условия

Активация на акаунт