Майчета 2005- Тема 114

  • 14 458
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 5 593
malejna, браво на малкия герой.
Пателинка, евала на капитана. Нас ни е страх даже и на лодките в изкуственото езеро да ги качим като знаем Иво какъв беладжия е.
Ние сме малко по-добре. Ивчо и аз може да се каже, че сме излекувани, само Детелника покашля от време на време, но и тя е на оправяне, надявам се.
Утре се каним да отидем за няколко часа до Бургас. Доста късно го пиша това, така че не искам да ангажирам никого да се вижда с нас.
Все пак ако има желаещи пишете ми тел на лични.

# 226
  • Мнения: 2 407
Малена,браво на юнака.
Ники е на градина,свикна вече.

# 227
  • София
  • Мнения: 2 437
Тиа, добре дошли Simple Smile Дискотеки казваш, м? Браво, браво Simple Smile

Малейна, браво на Марти! Дано не ви се налага скоро пак да правите пломби. Както съм писала на Любака зъбите са много черни и всеки момент очаквам някой кариес. Не ми се мисли каква драма ще бъде.

Мери, как изкарахте тук?  Браво за доброволството...много хубаво са го измислили!
За менюто се сещам много неща...чушки пълнени с яйца и сирене, пълнени с кайма, риба с картофки (изпечена във фолио, а картофките сварени на салата), кюфтенца с дом.сос, пилешко филе с някакво сосче...не знам колко време имаш за готвене, де  Crazy Но тези съм ги причислила към бързо ставащите "манджи"

Биренка, аз съм в скайпа почти непрекъснато, но не винаги съм пред компа  Hug

В събота сме на рожден ден на племенницата ми, която е ученичка наесен...направо...как лети времето, нямам думи...Още я помня в Майчин дом, като я къпеха на мивката и тя беше точно, колкото едно пиле в магазина. Голичко, мъничко, само 2кг. А сега  Sad Прекрасна малка госпожица. Та, по случай ЧРДто й обикалях магазините са дрешки (тя си поиска дрешка) . Е, няма такъв кеф! Кое от кое по-красиви неща...то са поли, блузи, панталони....няма нужда да търсиш и избираш. Пълно е! За момчетата не стои така въпроса. Исках и на Любака да взема нещо, е, няма! Кич, шарения..само 1-2 модела...кошмар. Добре, че не м е спешно да му купувам дрехи, че в чудо ще се видя.

# 228
  • Мнения: 31
Здравейте и добро ютро!

Ние с Марти сме на прага да завърши първата седмица в детската градина, където много му харесва, но мрънка докато стигнем до там пък и по някоя сълзичка пуска. Днес вече беше и с брилянтната идея, понеже гледа филмчета по телевизията за кранове, багери и пр., да дойде един кран от ония дето хапят и развалят сградите, за да не ходи цялата седмица на детска градина. От родители инженери детето не се научи май на хубави неща  newsm78. След това ми обясни, че ако няма такъв кран довечера да отида с  багера от работа. Направо ми скри шапката.

Мери, с доброволството идеята не е лоша, но Ели няма ли да мрънка като си там, а не и отделяш 100% внимание?

Мартеа, успех на представянето, а самолета е шега работа. Дано се върнеш удовлетворена.

Малейна, адашчето е супер смел, браво.

Биренка в скайп съм само вечер, но пред компа не през цялото време.

m.a.y, за съжаление така си минава бързо времето, лошото е, че колкото децата бързо растат, толкова бързо макар и невидимо ние си остаряваме.

Ксения, Вали тръгна ли днес на градинка?

# 229
  • Мнения: 948
Здравейте!
Кременхен, тръгна, да.Благодаря че питаш! Heart Eyes
Днес беше първият ден на сина ми в ДГ, досега и на ясла не беше ходил.Влизайки в градината си беше доста спокоен, но като влязохме в групата му две деца ревяха, та и той се присъедини към тях.Разбрахме се с госпожата да се чуем към 12 часа за да видя какво е положението и съответно дали да го взимам наобяд или ще остане за целият ден.Между временно към 10 часа минах покрай градината, децата играеха на двора и видях, че сина ми вече не плачеше, играеше си с децата.Когато се обадих към 12 часа, обаче госпожата каза, че като са влезли вътре се е натъжил и започнал да ме търси и да реве много.Чул от едно друго дете, че майка му ще дойде да го вземе и още по-силно заревал.Та днес го взех наобяд, прибрахме се и веднага заспа.... #Crazy
Днес преди обяд и аз доста си поплаках...
Дано бързо свикне! Praynig

# 230
  • Мнения: 472
Привет на всички!
Ренка, пак на моренце бяхме. Този път обаче само с Маги и майка ми. Не беше кой знае какво, защото бях все едно с две бебета, но поне не бяхме в гадната София  Crazy
Малейна, браво на юнака. Дано повече не се налага да посещавате зъболекари, освен профилактично де  Wink.
Тиа, добре сте си дошли  Wink. Извинявам се, ама какво е сингулар? За първи път го чувам  Embarassed.
Креми, много ти е съобразително детето  Wink.
Мери, това с дороволството е много интересно. Аз обаче не си представям да съм някъде наоколо и Маги да не ми се катери по главата. Иначе за храна, освен изброените се сещам за мусака /не я запържвам, а мързеливата бутам всичко в йенска тавичка и във фурната/, пилешка каша, картофени кюфтета ... Wink.
Ксения, не се притеснявай. Скоро Вали ще свикне и няма да иска да си тръгва от градината  Wink

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 15:54 от Adry

# 231
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Привет отново на всички  Hug Доброволството днес ми се размина, лелката която щях да заместя се появи навреме, защото били отменили часът и за доктор  ooooh! Между другото сте прави, че като съм там и Ели се разсейва, все мен ме следи къде ходя и какво правя и се цепи от колектива  Laughing Обаче възпитателките не я изпускат и бързо я вкарват в релси. Но от друга страна, добре, че останах малко повече, за да забележа, че моята сега категорично отказва да ползва английския и се опитва да комуникира с децата на български.  Аз напомням, че трябва да се ползва английски и я подсещам за фразите, но тя пак на български си повтаря  Tired Та поговорих с шефката им, да обърнат внимание на това, може и от инат да го прави  Thinking

Много благодаря за идеите за хапването! Решила съм вечер да готвя нещо за цялото семейство и да отделям от готвеното за обяд, за градината, но тъй като там няма претопляне, трябва да е подходящо за консумация със стайна температура. А аз съм свикнала моята на топлички неща ... Когато не съм готвила вечерта, ще минавам с обикновени сандвичи Wink Днес й сложих печено пилешко бутче, малки доматчета и парчета краставици, а за десерт бях намерила едни стафиди, покрити с йогурт  Thinking Хапването в 10 сутринта е банан, а в два следобед, плодово кисело мляко. Ох, много ми тежи това меню за градината, но все ще избутам една година  Rolling Eyes интересно ми е дали си е изяла днес обяда.

И тъй като съм без деца сега, издебнах когато дъждът понамаля, та си оправих градинката. Тук цяло лято не е спирало да вали, така е избуяла растителността, зелена, но малко цветя има цъфнали  Confused

# 232
  • Мнения: 829
Ксения, дано бързо свикне! И Марти не е ходил на ясла, и нас това ни чака в края на месеца...

какви кърпи казвахте, че трябват за градината? какъв размер трябва да са?? и колко броя?

# 233
  • Мнения: 920
Извинявам се, ама какво е сингулар? За първи път го чувам  Embarassed.

За астмата на дребсън. Ама не питайте каква е драма - то рецептурна книжка, то намери аптека дето работи с касата, пък се оказа че трябва и някакъв протокол да имам... ама него можело само пулмолог или алерголог да го издаде.... #Crazy  ooooh!. Пусто ако не беше 100 лв щях така да ги сиктирдосам  #Cussing out .

# 234
  • София
  • Мнения: 2 437
Тиа, а свърши ли всичко? Да описвам ли кое къде?

Малейна нашите кърпи са 30/50, но не знам дали са по стандарт  newsm78

# 235
  • Варна
  • Мнения: 5 593
Нашите кърпи бяха 30/30 и ни искаха 20 бр.
Ние се помотахме днес из Бургас. В общи линии изкарахме добре с изключение на това, че Детелинка оповръща автобуса на отиване, а после се разсърди на Иво, заради когото не влязохме в археологическият музей и въобще в никой от музеите, покрай които минахме. Признавам си, че не съм достатъчно смела да вкарам Иво на подобно място и да треперя и да се притеснявам през цялото време като знам как се държи.

# 236
  • Мнения: 2 407
Е Деспинке, герой си ти...
Ние сме добре, бяхме навън досега,Ники спи вече.
Лека вечер.

# 237
  • Мнения: 480
Мацки, исках да ви питам нещо оная вечер  в скайпа, затова ви питах така, но вече мина и замина.
Да ви кажа какво ми се случи: получих много силен кръвоизлив, със съсиреци. Бях си у нас, без мъжа ми. Доста се уплаших. Обадих му се да се прибира бързичко. Той знаеше, че имам болки ниско долу в корема от три дни, а аз друго не му и казах по телефона. Само да мине през някоя аптека, да ми вземе едни лекарства, дето гинеколога ми изписа по телефона. Но като видях, че шуртенето продължва с все по-голяма сила и то повече от час, ми стана ясно че няма да се размина без ходене до болницата. Мъж ми се прибра и веднага ме закара. Абразираха ме още същата вечер. Взеха ми изследвания, в понеделник ще видим резултатите. Лекарите подозират две неща - хормонален дисбаланс или бременност - възможно е да е била и извънматочна, на 4-5-ти ден. Истината ще разберем в понеделник, когато ще ида на контролен преглед и за резултатите от изследванията. Вчера ме изписаха от болницата с лекарства и препоръка за почивка няколко дни.
Отгоре на всичко, през нощта, докато съм била в болницата, Наско повръщал няколко пъти, на сутринта имал и разстройство, вдигнал Т. Вчера беше като парцал. Лепна го и на мен явно, но аз май го преминах вече. Днес сме малко по-добре. Тази нощ вдигаше и сваляше сам Т, не е повръщал, повече не е ходил по голяма нужда. Но тази сутрин живна. Дано да минава бързо този вирус . Явно е вирус, защото племенничката тази нощ и тя е повръщала, а вчера от градината са викнали родителите на две деца с такива признаци.
Та такава е картинката при нас.
Сега трябва да попрочета по темите, които са ми нови - хормони, извънматочна бременност и такива неща.

# 238
  • Мнения: 920
Биренка залагам на хормонален дисбаланс. Аз ги правя такива кръвоизливи. Няма да ти разправям сега с лекарството за разреждане на кръвта какъв цирк бях.

m.a.y  благодарско - стигнах до етапа с направление от педиатър за пулмолог, за тъпия протокол. Иначе имам книжка и рецепта. Знам че после тоя протокол требе да се завери в касата (имаме в нашта п-ка офис) и става за 5 дни  ooooh!.

Малейна моите кърпи пък са нестандартни - от една голяма нарязах две малки, че е специфична картинка, дето не се среща и така знам че си я познава. Не мисля че има чак такъв проблем за размера - просто да е малка. И една ще ти стигне - переш я през уикенда. Според мен купи две еднакви, че Калоян уж все на едно и също място си я закача, ама аз не винаги я намирам там в петък, та добре че си я позвана. Като казах "си я познава" не знам дали ви писах в сборната група как се смях през сълзи един ден - вода 1/2 л. седят в общ шкаф, с надписани шишета и питам г-жата моето пие ли вода - тя -да... даааааа ама шишето му неотваряно. Тя вика ама пие - добре де вие ли му подавате шишето? аааа, не те си ги познават  #Crazy интересно как от 10 девин розов етикет моето знае ко е е точно неговото.... Та всичко прекарвай през призмата - детето да може само да си го познае.

# 239
  • Мнения: 3 818
Ренка, много неприятно преживяване Confused Дано да е било кръвоизлив заради хормонален дисбаланс...

Малейна, и аз мисля, че точният размер не е чак толкова важен, но ги премерих кърпите на Мишето - 50/30 са. На нас не са ни искали определен брой кърпи, просто искат детето да има кърпа в градината. Аз й купих 2 - в случай, че нещо стане и не успея да изпера едната, да има резервна.
И като сме си заговорили за градини, да ви кажа какво ми  сервира моята щерка онзи ден - седна да пишка на гърнето и ставайки, ми казва - госпожите не ни дават да си бършем дупетата като пишкаме. Аз -  Shocked питам как така и тя ми обяснява, че им казвали - ставайте и вдигайте гащите, без да бършете дупетата.  Shocked
Сега сме в чуденка какво да правим. Излишно е да говорим с госпожите, защото много ясно, те ще отрекат. Дадохме й салфетки, казахме й да настоява да се бърше, разгеле днес била друга леличка, та тя й позволила.  Rolling Eyes
Всякакви простотии мога да преглътна, но подобна - тц Crossing Arms

Мери, радвам се да те видя отново сред нас  Hug а пък Ели току виж научила другарчетата на български език Laughing

Общи условия

Активация на акаунт