СЕПТЕМВРИ ще дойде ей сега и сладки бебчов

  • 12 402
  • 285
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 336
Май вече не е за добро утро, но сега се включвам. Уф, много малко време остана, взех да се паникьосвам вече ....... Напоследък ми се струваше че ще си остана вечно бременна, толкова свикнах с тоя корем.  preggo
Виждам, че повечето от вас ще раждат нормално, има ли такива за секцио? Определена ли ви е дата? Майка ми иска да се съветваме с астролог при определяне на датата  Laughing, но аз съм против.
Stryper аз съм на два трудови договора, но още не съм излязла в майчинство - тази седмица излизам. Брат ми е счетоводител и ми оправя нещата. Какво те интересува по-точно?
За пазаруването - нищо не съм пазарувала още ..... Тия колички особено са ми много трудни за избиране, не разбирам нищо, това ми е първо детенце и не знам какво прави една количка хубава.
Предлагат ми да си купя втора употреба Quinny Buzz с кош за новородено. Какво мислите за тях?
Приятен ден на всички!   bouquet

# 91
  • Мнения: 3 926
Всъщност смисълът на домашното раждане е жената да бъде оставена на собственото си тяло и емоции. Затова не си мислете, че на тези жени им е зле Peace Няма как раждането да мине без болка, но погледнети ги внимателно - лицата им изглеждат така, сякаш са в транс... Те почти не са във връзка с реалния свят Peace
Аз пък снощи чистих баня посред нощите Crazy До където стигнах на плочикте, докъдето успях... все нещо е Grinning

Куини и Макси-кози - Да! Но Куини Бъз - не. Просто не е пригодена за нашите терени Peace Тежи 12 кг и просто е една от най-скъпите и неудобни колички на нашия пазар Peace
По-добре Спийди или от новите - Мура на Макси-Кози Peace

# 92
  • Мнения: 506
Здравейте и от мен!Докато ви изчета и то станало обяд  Crazy
Хубава и прохладна седмица ви желая  Hug И ви оставям за днес,че след малко тръгвам по магазините да избираме плочки за кухнята и коридора-няма край този ремонт еййй  Close Писна ми  #Cussing out
А така ми се ходи вече по бебешките магазини  Heart Eyes

# 93
  • Мнения: 19
Здравейте мами,

Да се пооплача малко - хич не мога да лежа по гръб - имам ужасяващото чувство, че кръвта ми се оттича от сърцето и ако не стана на секундата, ще пресъхне съвсем. Дори и седенето ми е проблем. А има още почти два месеца! Скоро трябва да ходя на консултация с кардиолог заради пролапса въпреки, че по отношение на екстрасистолите съм си много добре и ще питам как да облекча това ми състояние. Вечер нещата са много тежки - дори и ритането на бебка боли. Ще се търпи, де. Искам вече да идва момента, че започнах да се притеснявам дали някога отново ще имам сила - сега след душ трябва да поседя, че съм уморена....

Линка на Шейла за близнаците ме впечатли много. Зачудих се обаче дали да го покажа на мъжа ми, да не го уплаша съвсем. Вчера бяхме на дълъг обяд с едни познати, които имат 6 месечна бебка и таткото споделяше, че е присъствал на раждането. Иска ми се поне в началото да не съм сама. Пък за същинското раждане ... не знам. Другото е както Асето каза - стоя си вкъщи до 8 см разкритие - хем таткото с мен, хем си спестявам окситоцина. Ама дали ще стигнем навреме после, не знам.  Joy Някой да знае как се самомери разкритие  Joy Joy Joy

ААА да кажа - днес си поръчах си слинг от Дидимос!!!

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 27
Хубава седмица и от мен! Hug
 От вчера влязох в 9 месец, а днес съм на ЖК. Чакаме:)

# 95
  • Мнения: 11 320
Ирини! Извинявай, че на патерица, но ти желая всичко най-хубаво за най-щастливия ти ден! Hug  bouquet

Деси, тоз линк дето го пусна, все едно моето второ раждане показваше - направо си ревнах като магаре!
Съветвам те да пробваш, ако имате в клиниката тази възможност.

# 96
  • Мнения: 2 123
Яни Кат, аз съм с Куини Бъз и съм много доволна  Peace Не съм ползвала другите модели на куини и макси кози, така че не могада кажа дали асето не е права за приоритетите на другите, но синът ми вече година и 11 месеца е с тази количка и тя не е мръднала /е откакто проходи рядко я ползваме де, но... /. предполагам, че и бебка ще отгледаме с нея.
Тони, 1пръст разклитие е един см.

Отивам да чета рецепти за машина за хляб, че вчера дружките ми подариха една и съм меляклия да я пробвам   chef

# 97
  • Мнения: 125
Здравейте!
И нашата количка е Куини Бъз - племенничката се возеше в нея и доколкото знам им беше супер удобна и на двете със сестра ми. Пък и аз съм по-фенка на слинговете като че ли...ще видим с времето как ще е. Имам идеята да пренасям бебо от вратата до мястото за разходка в слинг, пък количката да я ползвам само там Simple Smile А пък нея може и направо от колата да не я вадя, когато не ми трябва Simple Smile Абе планове имам, ще видим действителността каква ще е Simple Smile
На патерици да поздравя рожденичката!

И вижте аз пък каква нова надежда за Металика открих:
http://vbox7.com/play:4459e2f0

А! И едно питане към запознатите с Майчин дом: Каква е процедурата? Отивам и питам на регистратура къде да си подам документи ли?(изобщо някакво предварително записване преди раждането прави ли се?) И на кого трябва да кажа, че искаме таткото да присъства(съответно и къде и колко трябва да платим за тази цел)? Много моля някой ако е наясно да ме осветли, че така и не се добрах до Отворени врати там, пък искам да знам за какво става дума! Мерси предварително! Hug

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 13:05 от бръмбъзъче

# 98
  • Мнения: 770
Здравейте момичета!Вие се чудите какво да правите по цял ден, а аз направо вече се побърквам!Остана ни още малко с ремонта!Стаята на бебка е готова, миналата седмица сглобиха мебелите, остана климатика и да я подредя!Почти приключих с покупките, остана само количката, понеже ще я купува свекито, което в момента няма пари, а нищо че онзи ден като и ходихме на гости си беше сложила ламинат в коридора, купила си нов диван в хола, направила си външна изолация...и най-нагло ми вика аз се подготвям за бебе! Shocked Само че ако реша това бебе никога няма да стъпе там и съм сигурна че мъжа ми ще ме подкрепи!Аз по принцип, поне за сега, не съм шашната и смятам и сама да си го къпя и да си гледам(живи и здрави да сме)!Не искам никой в къщи, а тая лудата ми вика:"Понеже аз не съм къпала бебе с пъпче съм уговорила майка ми да дойде да го къпе и тя щяла да спи при нас! #2gunfire Веднага и отказах!Стига толкова съм ви занимавала със свекито, ама един ден ще ме побърка тая жена!
В събота бях на ЖК бебка е слязла долу и докторката ми каза, че от 2 до 4 седмици трябва да родя!2 седмици ми се струват доста малко!Аз съм си харесала 20.08!
Асе благодаря за отговора днес я капарирах и ще чакам свекито като си подготви къщата за бебето да отдели пари за количката!
Сега си взех и бебешката козметиката на Себамед.От вчера започнах да пера дрешките.Пера ги на ръка с сапун Тео бебе!
Офф,вече от 1 седмица съм в болнични, но май май ще си работя до края, понеже не ни стигат парите(искаме и да заделим някой лев на една страна, че ни чакат големи сметки за ток тая зима).
Искам да ви питам вярно ли е това, че не можело новородено да се гледа на климатик? newsm78

# 99
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Здравейте!
Гуш от мен и се връщам да ви чета!  Hug Hug Hug

# 100
  • Мнения: 427
Ирини,честит рожден ден със закъснение!!!Много здраве ,щастие и късмет и на Септември най-спокойното и сладко бебче ти пожелавам  bouquet
Момичета,имам въпрос-за или против кошарките с люлка?Харесах си една на Дибо,но тя е без люлка и сега се чудя,нея ли да взимаме..моделът е Съни.Тази която Мирката е харесала е също много сладка,ама ми се вижда малка 120 на 60...(поне за нас де),тъй като нямаме място да вземем леглото с кошара с размер 190/70 реших поне да е 140см.Ама толкова ли е важна люлката??Аз все се базикам ,че беба нямама да усети разликата,щото няма да знае какво е легло с люлка Mr. GreenИ другият ми въпрос-кое е по-добре:кошарата да е отвсякъде с решетки или отпред решетки ,отзад плътен гръб?Една приятелка ми каза че имала проблем с поставянето на обиколниците ,защото тяхната кошара била с цял гръб newsm78,а бебчето и непрекъснато си удряло главата.
Роси_Ка питаше за смяната на фамилията след брака.Действай веднага след подписването със смяната поне на личната карта,защото има законов срок от 30 дни ,в който трябва да си смениш документа за самоличност с новата фамилия-нашата сватба беше Ноември,аз като разбрах ,че съм бременна в началото на Януари отидох да си сменя документите и то не за друго ,ами за да си направя на новата фамилия банкова сметка ,на която да ми превеждат болничните(до този момент никога не бях ползвала).И познай-отивам в 4-то районно и ми казват -първо трябва да ви глобим ,да изчакате една седмица да ви мине акта през началника,да го платите и чак тогава да дойдете да си подадете документите за смяна на личната карта.КАзах че съм бременна и да не ме разкарват в този студ ако може 100 пъти до Районното,та се смилиха и всичко стана за един ден,но без глоба от 20 лв не се отървах #2gunfireТа като се има в предвид ,че обикновената поръчка трае 30 дни,а ти предстои раждане -по-добре да ти е готова новата лична карта докато се появи бебка ,за да нямаш после разправии с корегиране на документи.Стана малко дълго,ама тя и бюрокрацията ни е такава,та ако някой може да си спести нервите...

# 101
  • Мнения: 3 926
Дани, нашата е такава и аз съм много доволна Peace Но като беше бебе Сияната имахме люлка. Мъничка на Хаук и ми вършеше работа, щото едно е да люлееш леглото, а друго да люлееш на ръце Wink
От друга страна, ако толкова искаш люлка можеш да си вземеш шезлонг и да си го люляш него, пък нощем бебончето ще си спи в кревата Simple Smile
Що се отнася до плътния гръб - еми аз не съм слагала обиколници Peace Първо за мен това са прахосъбирачи (може и да става красиво леглото с тях, ама някак задушават обстановката) и второ - не съм фен на обезопасяването за децата Peace Като си удари два пъти главата на третия знае и се пази. Нито съм взимала каски, нито наколенки, нито нищичко за обезопасяване. Още по-малко съм вървяла непрестанно подире й. казвам, че някъде е опасно и я оставям сама да вземе решение. Е, сега имам дете,к оето ми вярва като кажа, че нещо ще я нарани Peace Разбира се като става въпрос за височини стоя и чакам, но я хващам чак като се засили да пада и осъзнае какво се случва Peace

# 102
  • Мнения: 262
Здравейте, мами! Толкова много сте изписали от събота следобет насам, че досега ви четох и ви се радвах. Първо искам да честитя рождения ден на Ирини, макар и на патеричка! Желая ти много специални моменти с любимите ти хора и най-прекрасният септемврийски подарък, който да те радва и да ти носи положителни емоции цял живот!
Относно безсънието - засега да чукамна дърво, нямам такъв проблем, само дето по няколко пъти нощем ставам да правя разходки до "едното място" и после пак заспивам като пор  Wink
Иначе в събота с мъжа ми не стихнаме до Военния музей, а решихме да се разходим из зоологическата градина, понеже времето беше прохладно и точно за разходка на открито. За съжаление аз бързичко се уморих и не успяхме да видим всичко. Но  на мен така или иначе това не ми е любимото място. Мъчно ми е за животинките, като виждам колко е мръсно и тясно в клетките им.
Сега, мамита, ще се опитам да кача малко сватбени снимки в албумчето. Дано не объркам нещо, та да ме видите и мен като булка с корем. Бях вече в 5 месец, както се бракувахме и си ми личи   Embarassed

# 103
  • Мнения: 133
И аз щях да пиша за смяната на личните документи, ама празна глава - бременна  Joy
danip права си, че срокът е 30 дни, но все пак да не забравяме в коя държава живеем  #2gunfire След като подписахме и отивам чинно да си сменя л.к. и какво се оказва - преноса на данни от общината и гражданското до полицията далече не е толкова бърз  #2gunfire Явно пощенските гълъби, които ползват, трудно летят, знам ли  newsm78 Иначе нямам обяснение как преноса на данни отнема 1-2 седмици  #2gunfire Та ми се наложи едно циркулиране между горепосочените инстутуции в продължение на 4 дни и един тон изхабени нерви. Накрая вдигнах един скандал, но к'ва файда след толкова загубено време. Та моя съвет, rosy_ka, е да си питаш в гражданското кога ще подадат данните към полицията и кога да отидеш. Освен това обикновената поръчка е 10лв, а бързата (3дни) е 20лв. Мисля, че разликата не е толкова голяма  Peace

# 104
  • Мнения: 125
Rosy_ka   и аз ти препоръчвам да си пуснеш по-бързата услуга. Вярно, че не отнема чак месец направата на личната карта, а около 10 дни, но все пак!
Кажете за Майчин дом, моля ви!

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 13:44 от бръмбъзъче

Общи условия

Активация на акаунт