как се стерилизира домашно приготвена бебешка храна

  • 13 904
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моля да ми кажете, ако се използват бурканчета на ХИПП или ГЕРБЕР, мога ли да разчитам, че храната ще се запази. За съжаление нямам от старите бурканчета на Ганчев.  Tired
за съжаление те не стават Sad

# 16
  • Мнения: 8 242
Моля да ми кажете, ако се използват бурканчета на ХИПП или ГЕРБЕР, мога ли да разчитам, че храната ще се запази. За съжаление нямам от старите бурканчета на Ганчев.  Tired
Аз тях ги ползвам за замразяване Simple Smile Общо взето ефекта е един и същ (за схранението на храната де)..
Иначе съм пробвала да ги варя с манджа в тях - от 20 бурканчета 4 бяха "хванали" добре капачките, на 6 им плуваха отгоре във водата - самотворили се бяха, а останалите 10 не бяха направили вакуум изобщо.. Та не смятам пробвам 2ри път  Crazy

# 17
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
По съвет на приятелка днес купих детски пюрета/ако изобщо може да се нарекат ДЕТСКИ де  Shocked/ на АМ АМ. Бурканчетата са с винтови капачки /според нея са като предишните на Ганчев. Знаете ли за какво става въпрос? На тях поне мога ли да се доверя. Благодаря ви за отговорите.   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 15 222
Да, тези стават. Те са с по-широк винт от повечето други бурканчета (ХИПП, Ганчев и др.)

# 19
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Много благодаря за отговорите. Успешно стерилизирам храна на няколко пъти във въпросните бурканчета на АМ АМ.   bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 334
След сваряване на зеленчуците (и месото, ако пюрето е месно) се пасират, докато са още горещи. Ако се налага, може да се подгрее допълнително. Докато сместа е вряла, се насипва в подходящи бурканчета на винт (тип старите "Ганчев"), бурканчетата се обръщат с дъното нагоре върху топлоустойчива повърхност и се оставят да изстинат. Капачките вакуумират и 'дръпват'. След като изстинат, се надписват (съдържание и дата) и се нареждат във фризера, камерата или навътре в хладилника. Ако някое бурканче не е вакуумирало, може сместа вътре да се подгрее още веднъж и да се обърне с нова капачка, ако се налага смяна, или просто да се остави по-напред във фризера/камерата/хладилника за по-скорошна консумация.
При замръзване пюрето увеличава малко обема си, затова винаги оставяйте 1 см място от ръба на бурканчето.


Много добре написано Peace

Общи условия

Активация на акаунт