Как се топи шоколад за глазура

  • 51 986
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 434
1:1 на водна баня Peace

# 16
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Ето моя начин: 100 гр. шоколад, 20 гр. краве масло и 50 гр. течна сладкарска сметана или прясно мляко. Става тип "ганаш", но не се чупи при рязане.

# 17
  • Сливен
  • Мнения: 295
ето една глазура, която е много сполучлива, лично аз не съм я пробвала, но има страшни отзиви в един друг готварски форум, а и съм виждала произведенията залети с нея - 150 гр черен шоколад и 125 мл течна сметана се загряват на водна баня, до разтопяване на шоколада, след снемането от огъня се слага 30 гр масло със стайна температура. Дано ти да ти помогнах

# 18
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Благодаря на авторката за темата  bouquet

Аз също съм ималса доста проблеми с глазурата Embarassed, но се надявам след вашите съвети да не е така.

# 19
  • Мнения: 6 017
Да попитам лаишки: а за покриването на една стандартна кръгла торта (напр.), колко такива шаколада са необходими? И каква е дебелината на слоя глазура?
Благодаря предварително за ориентиращия отговор!  bouquet
И представа си нямам. Цяла торта не съм покривала с шоколадова глазура Peace

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Разтопявам на водна баня с мляко или с малко вода (ако искам да запазя натуралния вкус на какаото). Може да се сложи и масло, но на мен не ми харесва вкуса след това и не слагам.

# 21
  • Мнения: 6 461
Шоколада го разтапям на водна баня зависи и за какво ми трябва в някои случаи прибавям олио.

# 22
  • Мнения: 27 524
На водна баня с олио  Peace

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Точно навреме попаднах на темата. За първи път ще се пробвам да правя глазура, сано не се изложа  Crazy Благодаря за идеите   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 283
 На 100 грама шоколад - 25 гр. олио Peace

Общи условия

Активация на акаунт