Осиновяването - само за бездетни двойки?

  • 2 408
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Има толкова много деца, които имат нужда от дом и обич. Ако системата ни беше читава, щяха и бездетните двойки и всички, които имат желание и възможност да могат да си осиновят дете. Точно вчера по телевизията имаше репортаж за едно американско семейство с две деца, които са осиновили детенце от дом тук в България. Нещата не опират само до възможността да имаш дете... а до желанието да обичаш. Може би има резон, молбите на бездетните двойки да се разглеждат с предимство, но не виждам причина всеки, който иска да осинови дете да не може да го направи. Толкова деца страдат в домовете... но уви знам че нещата стават много трудно.

# 16
  • Мнения: 9 814
Аз искам, защото не желая да забрменявам повече.
Мъжът ми не иска, защото смята, че бездетните двойки го заслужават повече.

За подобен върпос мението на приятели, колеги и съседи, не ме интересува.

В нашето семейство случаят е аналогичен.
Много бездетни двойки не искат да осиновяват дете /лично аз познавам две такива семейства/.
Съгласна съм молбите на бездетните двойки да бъдат разглеждани с предимство.
Но всички останали критерии трябва да бъдат еднакви.

Но, все пак въпросът вече става чисто морален. Дали ще мога да обичам осиновеното дете, както обичам своето?
Дали тази любов няма да бъде вид снизхождение?
А мнението на никой не ме интересува.

# 17
  • Мнения: 121
Аз мисля че бездетните двийки трябва да са с предимство но и тези който имат да могат да осиновяват аз лично искам да осиновя не сега по натам но таткото е твърдо против даве и след като 4г. немовах да забременея пак беше против

# 18
  • Мнения: 9 973
Аз мисля че бездетните двийки трябва да са с предимство но и тези който имат да могат да осиновяват
и аз мисля така

# 19
  • София
  • Мнения: 295
Естествено, че не трябва само бездетни двойки да могат да осиновяват деца!
 
Може би има резон, молбите на бездетните двойки да се разглеждат с предимство, но не виждам причина всеки, който иска да осинови дете да не може да го направи. Толкова деца страдат в домовете...

# 20
  • Мнения: 14 133
Естествено, че не трябва само бездетни двойки да могат да осиновяват деца!
Логично е те да са с предимство, но да не се забранява да тези с деца да бъдат осиновители.  Peace

# 21
  • Мнения: 3 929
Не би трябвало само бездетни двойки да могат да осиновяват деца. Има хора със собствени деца, които също искат да осиновят друго дете.
Хубаво е деца да осиновяват хора, които са призвани да бъдат родители, които носят у себе си родителското начало, за да могат да дарят и отгледат това дете с любов.
Аз бих осиновила дете и не се опасявам, че не бих го обичала така, както обичам собственото си, но се страхувам от бъдещите отношения мужду осиновеното и собствено дете, страхувам се от реакцията на осиновеното дете, когато разбере, че е такова и все в този ред на мисли.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравейте,

Би трябвало да се осиновява, според мен, не само от хора, които не могат да имат свое дете, а от такива, които даже със собствени деца, ще го обичат и ще се грижат за него.
И аз също бих осиновила дете, не бих правила разлика между моето биологично и това, което е осиновено- имам много близки роднини, които се бориха за собствено сете 12 години, без успех, накрая осиновиха момиченце- детето е прекрасно слънчице, а те го обичат повече от всичко.
От контакта с тях се убедих и за себе си, че наистина обичта, грижите, нежността и любовта към едно дете са наи-важното нещо.

# 23
  • Мнения: 5 940
Трябва да има фактори с предимство и един от тях да е невъзможност за възпроизводство. Да се отсява добре, като естествено това да не прави процедурата болезнено дълга за чакащите.
Прекалено много са и изискванията на кандидат-осиновителите. Рядко има желаещи да гледат болни деца или от ромски произход. Затова желаещите са много за страшно малко деца.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние сега очакваме първото си дете.Преди като работихме по въпроса и не ставаше си говорихме с мъжа ми на тази тема и той , а и аз бяхме против осиновяването  Embarassed.Всяка двойка и семейство решават за себе си , но в случая нашето мнение не е продиктувано от отношение и мнение на колеги , съседи и прочие .Те не са важни.Ние го изградихме от разочарованието на познати двойки с осиновени деца.В момента се срамувам малко от това , което пиша , но такова е мнението ми създадено на база опит от реални ситуации и съдби  Sad Embarassed

# 25
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Eдно дете се нуждае от много обич.
Не мисля,че бих могла да обичам друго детенце колкото своето.
Знам, че не бива да се разсъждава по този начин, но аз съм такава.
Да осиновиш дете не е като да си вземеш куче/коте.
Също мисля,че бездетните двойки би трябвало да са с предимство.

Мисля по абсолютно същия начин.А и имам чувство, че се иска кураж и много голямо сърце да осиновиш дете, при наличие на твое собствено. Ами очакванията към детето, ами първите трудности, когато дойдат? Такъв вариант ( осиновяване при наличие на рожденно дете) е за много широко скроени и човеколюбиви хора.

# 26
  • Мнения: 585
И аз бих ако още искам трето като се роди второто Simple Smile, защото и на мен не ми се бременее трети път. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 171
Ако сме достатъчно добре във финансово отношение, бих осиновила дете, въпреки че имам две мои деца. Не знам дали бих правила разлика между биологичните ми деца и осиновеното, но със сигурност бих се постарала такава разлика да няма и отношението ми да е едно и също към всички. Говорили сме си с мъжа ми, но според него е абсурдно като можем и имаме свои деца да осиновим чуждо. На мен обаче ми се струва страхотно да можеш да дадеш шанс на едно изоставено дете да има семейство. Като с предимство разбира се трябва да бъдат семействата, които не могат да имат свое.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз съм ЗА осиновяването стига да си 100% сигурна,че можеш да дариш това дете с обичта с която даряваш своите собствени деца

# 29
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
В интерес на истината няма никаква гаранция, че ако семейството е бездетно задължително ще заобича осиновеното дете като свое. До човек е, не до това дали имаш или нямаш деца!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт