злоядите деца, какви да правим?

  • 1 400
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Reza - ти си ми любим партньор в спора...
Но не обичам да се правиш, че не разбираш за какво става дума.

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз не споря.
Просто съм твърдо убедена, че родителските циркове не са правилният подход.

От там нататък - може да се измислят всякакви други стратегии.
Моята я намерих. Съвети за чужди деца, които никога не съм виждала, не мога да давам.

Елина първото си лято го изкара на плодови сокове и мляко.
После се появиха капризите...искам това, искам онова, ама не съм гладна.
Ами, чудесно! Лягай без да ядеш...ако случайно решиш - в хладилника има плодове.

Редовно срещам деца, за които родителите твърдят, че не желаят да се хранят, но обикновенно причината не е в децата.
Не казвам, че няма изключения, каквото вероятно е твоята дъщеря, но не са правило.

# 17
  • Мнения: 2 577
Реза, права си, много си права!
Моят син е заклеймен като злояд.
Имало е дни, в които яде колкото врабче - в шепата ми се събира колическтвото храна. Не е гладен, щастлив и спокоен е.
Никога не съм го насилвала. Като не иска да яде - дам му шише с кисело мляко. Суров плод не хапва. Само сокове.
Вода пие много.

Никога не е ентусиазиран и не е проявил желание за храна. Протяга ръчичка нещо да везме, ако иска яде, ако не иска - казва:НЕ и аз на момента спирам.

Моят педиатър е фен на слабите дечица. Той ми казва: В моята практика съм имал много дебели деца за пациенти и много по-болни. Слабите деца са ми най-добрите пациенти - рядко ги виждам.

Та идеята ми е: не насилвай никога детето да яде, циркове не прави, става по-лошо.

 

# 18
  • Мнения: 31
започнах темата защо малко или много се притеснявам от факта, не  хапва и сякаш няма навик да яде. Никога не съм я насилвала и съм далеч от драмите и "цирковете ", но все пак по цял ден тича, плува ( силно казано Simple Smile но е във вода ).Има няколко приятелски деца около нас и когато те хапват тя посяга тъпче в устата като не виждало,но до там, там си я държи и после я плюе. Ще ви споделя изяденото от нея за 3 дена назад.- 1 л. мляко с ориз, 2 (резенчета) пържен картоф, парченце месо колкото 1 лев, но много вода и кисело мляко, хляб да не вижда и така. А е здрава да не дърпан оня дет си няма работа, но до сега 1 път е била хремава след детско парти

# 19
  • Мнения: 9 814
mama_desy:) това е най-важното- детето да е здраво и жизено.
От два-три дни моето дете пак е на "диета", яде като новородено- за три дни няколко лъжици супа, малко пъпеш, една хапка хляб и кисело мляко в промишлени количества. Ето я и сега тича около мен, кипяща от енергия. И да я насилвам няма да прояде, напротив още по-зле ще стане.

# 20
  • Мнения: 2 577
И жегите влияят. децата знаят кога и колко да ядат. не ги насилвайте.
Моят педиатър винаги ми е казвал: не гледай едно дете дали е слабо, а дали е здраво! Heart Eyes

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ами, за мен в този сезон, вечеря от два домата без нищо си е в реда на нещата.
Ние (големите) ядем същото, само че със сирене.

Щом е здраво и жизнено детето, не се притеснявай:)

# 22
  • Мнения: 45
И аз съм на мнение, че видът и общото състояние на детето, са много по-важни отколкото "погълнатото" количество. Присъединвявам се към почти всички съвети.  Peace

Все пак ако става въпрос за детенце, което вече би трябвало да поема и твърда храна, не е най-доброто всичко да му се поднася в течна форма. Не е добре за дъвкателният и храносмилателен апарат. По-добре да се пюрира, като се оставя все повече парченца. Отначало ще плюе, вероятно, но ако наистина не му се угажда веднага, в страха да не остане гладно, рано или късно ще кандиса. И аз мисля, че дете оставило се да "умре" от глад няма, по-скоро е проблем на родителят с това да приеме, че всяко дете си има и в това свой ритъм. И никакви междинни закуски. Едно злоядо дете не се храни по учебник, сутрин 2 пъти, обяд, следобедна закуска и вечеря. То се храни макс. 3 пъти, според мен. Също е важно порциите да са малки, много малки даже, за "нормалните" разбирания, особено когато детето вече схваща и само погледа в пълната чиния го кара да му се отще.

И най-вече, наистина без "театри": 1 за баба, една за леля и т.н. Без: я виж зайо-байо и баба меца. Особено при едно злоядо дете е много важно да (осъ)знае, че сега е време за ядене, а не за игра или закачки. И също без драми, важно е да пие, но не засищащти неща, най-добре вода или чай без захар, че не било яло, не се тръшкайте. Почнат ли да разбират, че това за вас е проблем, за тях става "оръжие", а за родителят "битка на живот и смърт".

Моята дъщеря е издържала цял месец на корички хляб (за дъвчене) и прясно мляко (сутрин и вечер) + вода. Просто отказа да яде. Нищо не й стана. А и по принцип, и мое мнение, харесвам много повече здравите, жизнени и нормално развити деца, от тези, които се "пукат по шефовете".

# 23
  • Мнения: 9 052
остави го ще прояде или го zаведи на почивка ол инклуzив и го остави да си вzима каквото поиска и колкото посика ...

# 24
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Мойта дъщеря също е злоядо дете! #Cussing out Вече е на 5 години, а още не е хапвала никакви зеленчуци, ориз, грах, фасул, прясно мляко, кремчета и плодове / с изключение на ябълка и банан /. Аз лично мн. се ядосвам, защото не консумира плодове и зеленчуци, но пък и никога не я насилвам да яде нещо щом не го иска. Когато е гладна, просто си взима сух хляб и яде. Не изпадам в истерий от всичко това, напротив - на мнение съм, че мн. по-лошо е да насилваш едно дете и да му набутваш храната насила в устата! Както аз не ям всичко, така е й с децата!
Обаче моето решение на този" проблем"е следния: Когато й правя супа, пасирам всякакъв вид зеленчуци и тя я яде, защото не ги вижда! Grinning Слагам малко магданозче да ври със супата и после го махам. От плодовете правя сокче и така си набавя поне малка част от витамините!
За сега тежи ок. 17 кг.,а е висока ок. 117 см., но пък е мн., мн. жизнена!

# 25
  • Мнения: 2 090
С Reza и Франческа Салиери съм напълно съгласна  Peace.Детето ми също доскоро не ядеше доста неща-никакви пресни зеленчуци,почти никакви плодове,месо също  ooooh!...само мляко,сирене,сокове и супи ядеше.Не сме го насилвали нищо да яде,не сме изпадали в истерия,както и никога не сме гогонили с лъжицата с храна Crazy.Самичък започна да яде доста неща преди месец,месец и половина(неща,които преди това не искаше и да помирише даже Rolling Eyes)

Общи условия

Активация на акаунт