83ма призрака в немските кнайпи. Йохохо и бутилка шнапс!

  • 14 239
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 521
Някой ходил ли е в Германия на планетариум(Sternwarte)- какво представлява това тук?

Имат различни презентации, показват звездни карти, дават ти една джвъчка със слушалки и можеш да разглеждаш и слушаш. Като в музеите. Има различни телескопи, но с тях е интересно да се гледа, когато има някакво събитие. Аз съм ходила на астероиден дъжд, лунно затъмнение и една комета. Интересно е! Peace
Слънчевото 99та го гледах от Роженската обсерватория. Чудесийка. bowuu

# 226
  • Мнения: 11 327

Слънчевото 99та го гледах от Роженската обсерватория. Чудесийка. bowuu
Голяма си лъжкиня! 98 лето беше. Помня като камилите, щото същия ден ми връчиха първата виза за насам. Mr. Green

# 227
  • Мнения: 1 584

Слънчевото 99та го гледах от Роженската обсерватория. Чудесийка. bowuu
Голяма си лъжкиня! 98 лето беше. Помня като камилите, щото същия ден ми връчиха първата виза за насам. Mr. Green

Тц Naughty 11.8.1999 Peace

http://sonnenfinsternis.astronomiepur.de/

# 228
  • Мнения: 1 636
´99 бе6е Вечке. Аz го гледах от вииzето,където правят октоберфеста.

# 229
  • Мнения: 3 880
Някой ходил ли е в Германия на планетариум(Sternwarte)- какво представлява това тук?

И аз имам спомен от варненския планетариум, много ме беше впечатлил. Тук не съм ходила, но ще изчакам детето да стане поне на 5-6, че да й е интересно и на нея....Тукашният планетариум има и някаква детска програма, може и нея да посетим скоро, така и така гледам само детско кино през последните години, що да не погледам и малко детски планетариум, пак по-добре без хич Laughing

Иначе предполагам, че планетариума и тук е това, което познаваме от Варна (звездите прожектирани на тавана), а в Щернварте се гледат звездите на живо, предполагам че също ще е много интересно. Неудобството е, че трябва да дебнеш някоя безоблачна нощ Simple Smile

Вечке, губи ти се една година Wink

# 230
  • Мнения: 11 327
Губи ми се акъл! hahaha
Не първата виза, а преведените документи за брак и поредната виза. Ба си, таз бременност ще ме провали.
Остарявам, мацки, остарявам! Joy

# 231
  • Мнения: 3 521
При нас правят и АстроПартита на открито за цялото семейство. Пристигат разни странни птици със собственоръчно направени телескопи от цялата околия. Ливадата става за една вечер като от "Досиетата Х" Rolling Eyes .

Вечке, наближава ти времето да раждаш ми се струва Laughing.

# 232
  • Немция
  • Мнения: 6 924
Благодаря ви за информацията. Представата ми за планетариума може да се окаже по-вълнуваща , отколкото е всъщност в реалност.

Аз пък не си спомням слънчевото затъмнение коя година точно беше-не мога да доразреша спора. Но не съм забравила, че се бях събрала по повода с приятели на ракийка и салатка. cheers.
Преди затъмнението се изредихме да си мерим с един апарат кръвното-моето беше странно ниско и с близки граници - отдадохме го на природното явление. Wink

Биба, от варненския планетариум нямам ясни спомени-освен звездния таван. Flutter

Добре е да знам, че е желателно да е безоблачно небето. А там предимно вечерно време ли се ходи?(не знам дали от това зависи доколко ще видиш нещо)

# 233
  • Мнения: 3 880
А там предимно вечерно време ли се ходи?(не знам дали от това зависи доколко ще видиш нещо)
Е да, в Щернварте "представлението" започва по тъмно, в светлото малко трудно ще се видят звездите Wink Лятото даже започват след 22 часа.
На планетариум- според програмата Peace

# 234
  • Германия
  • Мнения: 8 104
99-та ли е било, малее струва ми се цяла вечност! Не видях почти нищо, защото точно тогава едно младо гадже реши, че трябва да се целуваме Crazy

# 235
  • Немция
  • Мнения: 6 924
Да,има логика в това само по тъмно да се вижда най-добре(но пък си помислих, че имат специални телескопи, с които и по светло може да се разглеждат звезди,знам ли Crazy)...

Пепеляшке, явно слънчевото затъмнение е събудило в много от нас неочаквани телесни и емоционални реакции... ppp

# 236
  • Мнения: 107
Здравейте,съжалявам 4е така се намъквам в тема ви,но днес цял ден мисля как бе6е приказката   Rumpelstilzchen  на български?Е не се се6там а искам да я поръ4ам за малкия

Мерси предварително!

# 237
  • Мнения: 3 521
Пакостникът Румпелщилцхен  има я във всеки том на братя Грим

# 238
  • Мнения: 11 327
Вечке, наближава ти времето да раждаш ми се струва Laughing.
Официално моля за извинение за публичната обида, която ти нанесох! Praynig Embarassed Embarassed Embarassed
Ама не ми е време. Зрънчо има още 6 седмици, но трябва да удържи поне още две Mr. Green

# 239
  • Мнения: 4 138
леле, вечке, как лети времето Crazy
кога забременя, кога ще раждаш. тцтцтцтцтц.
благодарско на другарката бибитка за мръфките. браус, дисциплина требе.аз съм скапана. грух.

Общи условия

Активация на акаунт