Редно ли е, деца без имунизации да посещават д. градини и ясли?

  • 16 503
  • 324
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 483
И аз имам един въпрос: питате ли всички срещнати деца, с които играят децата ви дали са ваксинирани? Питате ли всички на площадката? Ами може да има неваксинирани по мед. причини и да се срещнат с децата ви!?
Повече за спазването на законите ли ви е еня или това, че някои са се усетили по навреме от вас!? Защото причината, която повечето от вас изтъкват е много смешна Mr. Green децата може да играят с неваксинирани по мед. причини, но не могат да играят с такива, чиито родителите им са избрали така Joy Joy Joy?

Изобщо не става дума кой и защо не е ваксиниран защото не ме интересува, питам дали е редно!

# 136
  • Мнения: 5 500
И аз имам един въпрос: питате ли всички срещнати деца, с които играят децата ви дали са ваксинирани? Питате ли всички на площадката? Ами може да има неваксинирани по мед. причини и да се срещнат с децата ви!?
Повече за спазването на законите ли ви е еня или това, че някои са се усетили по навреме от вас!? Защото причината, която повечето от вас изтъкват е много смешна Mr. Green децата може да играят с неваксинирани по мед. причини, но не могат да играят с такива, чиито родителите им са избрали така Joy Joy Joy?

Изобщо не става дума кой и защо не е ваксиниран защото не ме интересува, питам дали е редно!
Ами Ок, редно е!

# 137
  • Мнения: 2 821
Какво ще стане ако всички спрат да си ваксинират децата и си попълнят фалшиви данни в имунизационните им паспорти?  Ок, не ваксинирайте децата си, но фалшифицирането на докуметни е престъпление и за това се носи наказателна отговорност.
Щото в БГ се води упорита борба срещу подобен род престъпления Crazy...Ако някой въобще следеше това нямаше да има и такава тема даже Laughing....

# 138
  • Мнения: 3 146
Една лястовица ми каzа...
 
Цитат
Уганда, където огромна част от децата умират от жълта треска и малария, просто защото семейството няма един долар, за да им бие ваксина. За другите болести да не говорим
И на теб ли лястовица ти го каzа???
Давай я таzи ваксина zа малария,откога я тьрся...4е о6те не сьм 4ул да има такава...

Как може да говорите такива собственоиzмислени не6та..време да има 4овек,ей това е лукса..

Не предполагам. Баща ми беше там за една година и го е видял на няколко пъти с очите си. необмислено е да си мислим, че сме много природни и всичко ще ни се оправи, като пасем трева само.
Както и да е, явно това е неверно, защото не ви знася. То все едни и същи хора тук превръщат форума в необоснована пропаганда, която винаги завършва с обвинения в невежество на тези, които поддържат традиционната медицина и не говорят, че криворазбраните "природосъобразни" начини са решението на всички проблеми, затова целият разговор е безсмислен.
Не виждам как хора, които смятат, че са по-наясно с медицината от тези, които цял живот се занимават с тази наука, като първите не само са готови да нарушават закона, но и очевидно смятат, че да обиждат несъгласните с тяхното мнение, могат да претендират, че са по-морални и отговорни от "необразованите" хора, които се доверяват на
професионалистите,  т.е. говорят с лястовици.


И извини ме, Кристиан, но нито аз те познавам, нито пък ти "си ме ознаваш", камо ли отдавна... Може да звучи много подигравателно, че "си ме познаваш", но поведението ти потърждава казаното от мен по-горе.

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 12:32 от gergandi

# 139
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, де, аз ще поставя въпроса по друг начин. Мнението ми няма нищо общо с моите възгледи за/против ваксините, а е неутрално.

 Както писах, градините и яслите НЕ са задължителни, а са услуги, от които се ползват по-скоро родителите, отколкото децата. Ясно е защо - всички са на работа и няма кой да гледа детето. За какво право на обучение на децата говорите, като обучението ви е последна грижа, а искате само детето да го гледа някой. Ничии права не се нарушават, ама ви е по-лесно да го интерпретирате по този начин. Ще нарушите правата на образование на детето, ако не го запишете на предучилищна и в първи клас.

 Държавата е разписала едни правила, според които децата трябвада са ваксинирани, за да се приемат в заведението. Който иска детето му да е в детско заведение и като родител да се възползва от това се съгласява с това условие. Който не е съгласен с условията е свободен да се оправя както реши - сам ли ще си го гледа, бабите ли ще пенсионира, бавачки ли ще наема... негова си работа. НИкой няма да го пита дали му е ваксинирано детето в такъв случай, за да го гледа.

Фалшифицирането изобщо не искам да го обсъждам.

# 140
  • Мнения: 8 769
Дона Туфиня,  единственият "желязен аргумент" е, че е противозаконно да не се ваксинираш и да не ваксинираш децата си. Не води до омагьосан кръг. Разбира се, че не ме притеснява присъствието точно на неваксинираните деца. Притеснява ме, че има родители, които рискуват по този начин и реално извършват престъпление. При това тази отговорност е не само към собственото дете, както се опитват повечето хора да го изкарат, а към всички деца. Тези болести са заразни. Защото полиомиелита в Пловдив преди години, заради който хиляди майки трябваше да сложим на децата си рисковата жива ваксина, беше породен от безхаберието на ромите, които смятат, че децата им ще са импотентни, ако се ваксинират. Но тъкмо редовната ваксинация предотвратява нови епидемии от редица страшни болести. Фактът, че в момента няма епидемия, не бива да ни отпеска и да ставаме по-малко бдителни.
Да престъпваш закона съзнателно, е престъпление.
Не го толерирам.
gergandi, благодаря ти за отговора. Значи, след като едно дете е неваксинирано, и родителите му нарушават закона (това стана ясно, че не е престъпление, а нарушение), то детето няма право да се ползва от социалните услуги на обществото (за които родителите му плащат данъци) и също така задължителното (по закон) училище?Разбираш ли къде е врътката и несъвършеността на тъпите закони в България? Не може да ме принуждават да правя някакви неща върху собствения си организъм насила! Това не е продиктувано от мисъл за човечеството, а от едничката низка мисъл за повече печалби! И освен това, какво те притеснява теб, че аз рискувам? Нали товето дете е предпазено? Ама ето че не е толкова добре предпазено, защото при ваксините има пробив.
Ромите-прави са да не ваксинират, защото може би импотентността е евентуалния най-малък проблем, който може да им се случи. Жалкото е, обаче, че те живеят в крайно нехигиенични условия, ядат боклуци, логично е да се разболеят от какво ли не.... Същото е и в Уганда, за която говориш, и повечето Африкански държави.
Болестите, срещу които се правят масовите ваксинации, са болестите на бедността и мизерията, на мръсотията и невежеството.
Защо не прочетеш малко и другите аргументи? Кои са тези болести, от които "предпазват" ваксините? Какви са официалните статистики, а не "стъкмистики"...литература има колкото щеш. Въпроса е дали искаш да погледнеш и от другата страна.

....
Радвайте се, че масово майките ваксинираме децата си, поради което и вашите деца не са застрашени от евентуална зараза или епидемия. Но ако масово няма ваксинации, тогава не искам да мисля какво ще става.
Да, това е основното, което чувам от нашата педиатърка. Все едно че нея слушам....

И последно, ако закона бе по-съвършен, т.е. ако даваше право на избор, то нямаше да има нарушения на този закон, и което е още по-важно - щеше да има истински данни за броя/процента ваксинирани/невакснирани хора....

# 141
  • Мнения: 22 523
Аз пак да се изкажа, понеже не мога да се стърпя.

Бяха дадени точни извадки от закона и ако някой си беше направил труда да ги прочете щеше да види, че в закона НЕ ПИШЕ, че за прием в детска градина се изискват всички ваксинации, а ПИШЕ, че се изисква имунизационен паспорт. А двете неща нямат нищо общо.

И какво означава, че родителите, които не ваксинират децата си извършват престъпление. За мен изборът, който човек прави не може да е престъпление, само защото държавата е наложила еди какви си мерки за здравето на обществото. Ако повечето хора разсъждаваха малко, а не цитираха закони, държава и не знам си какво още (същите тези, които в други ситуации плюят и осъждат) то нещата щяха да са различни.
Много неща не са задължителни, едни от тях са ДГ, но пък много родители пращат децата си там и са склонни да дадат много, включително и подкуп, за да са им там децата.
Относно фалшифицирането на документи, да не би родителите да ги фалшифицират? Правят го лекарите по молба на родители, тогава кой е по-виновен според вас?
Аз до сега не съм видяла осъден лекар за каквото и да било. И да има някъде, то не се е чуло. А има много други наистина престъпления, за които да се налагат глоби, санкции и съд.

gergandi, традиционната медицина не означава, че е най-добра и правилна. Имаш ли представа, че повечето смъртно болни хора се обръщат точно към нетрадиционната медицина, но просъществувала векове и намират начин за лек и т.н. Така че да се издига нещо на пиедестал не е най-доброто решение.
Това че някой си е учил 15г не означава, че е нито специалист, нито че разбира много, или нещо друго.

# 142
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, градината или яслата като юридическо лица може да си напише правилник за прием и за вътрешния ред, в който изрично да постави условие за ваксини. На когото не му харесва да се обърне към съответните инстанции и да оспорва.

# 143
  • Мнения: 2 821
Аз пак да се изкажа, понеже не мога да се стърпя.

Бяха дадени точни извадки от закона и ако някой си беше направил труда да ги прочете щеше да види, че в закона НЕ ПИШЕ, че за прием в детска градина се изискват всички ваксинации, а ПИШЕ, че се изисква имунизационен паспорт. А двете неща нямат нищо общо.
Как така няма нищо общо? Той затова се нарича имунизационен календар, за да се нанасят в него имунизациите. За какъв чеп би могло да се представя празен такъв. Т.е. при отказ на родителите да ваксинират децата си, както и отказ от фалшифициране кой ще им иска такъв календар...

# 144
  • Мнения: 22 523
Аз пак да се изкажа, понеже не мога да се стърпя.

Бяха дадени точни извадки от закона и ако някой си беше направил труда да ги прочете щеше да види, че в закона НЕ ПИШЕ, че за прием в детска градина се изискват всички ваксинации, а ПИШЕ, че се изисква имунизационен паспорт. А двете неща нямат нищо общо.
Как така няма нищо общо? Той затова се нарича имунизационен календар, за да се нанасят в него имунизациите. За какъв чеп би могло да се представя празен такъв. Т.е. при отказ на родителите да ваксинират децата си, както и отказ от фалшифициране кой ще им иска такъв календар...

Е щом според теб е едно и също - ок. )))) Но въпреки всичко не е така.
В имунизационният паспорт се нанасят ваксините, които са поставени - това не означава всички ваксини както го тълкувате тук.

# 145
  • Мнения: 2 950
Не съм чела цялата тема и не искам да се намесвам в спорове.  Peace Искам само да споделя, че аз много се кефя на родители, които имат смелостта да не слагат ваксини на децата си!  newsm74 За съжаление аз не съм от тях!  Weary

# 146
  • Мнения: 5 500
Не може да ме принуждават да правя някакви неща върху собствения си организъм насила!
Точно!
И понеже много парадирате със законите и неистовото ви желание да ги спазвате, то нещо, което едва ли сте срещали и знаете!

КОНВЕНЦИЯ за защита на правата на човека и основните свободи
 
Издадена от Министерството на външните работи, доп. с Протокол № 2 от 6.05.1963 г., изм. с Протокол № 3 от 6.05.1963 г., Протокол № 5 от 20.01.1966 г., Протокол № 8 от 19.03.1985 г. Ратифицирана със закон, приет от НС на 31 юли 1992 г. - ДВ, бр. 66 от 14.08.1992 г., обн., ДВ, бр. 80 от 2.10.1992 г., в сила от 7.09.1992 г., изм. и доп., с Протокол № 11 към Конвенцията (Ратифициран със закон, приет от 36-о НС на 5.10.1994 г. - ДВ, бр. 84 от 1994 г., в сила от 1.11.1998 г., обн., бр. 137 от 20.11.1998 г., попр., бр. 97 от 9.11.1999 г.)
Член 10 (Доп. - ДВ, бр. 137 от 1998 г.)  
Свобода на изразяването на мнение
1. Всеки има право на свобода на изразяването на мнения. Това право включва свободата да отстоява своето мнение, да получава и да разпространява информация и идеи без намеса на държавните власти и независимо от границите. Този член не забранява на държавите да въвеждат разрешителен режим за дейността на радио- и телевизионните компании и производителите на кинематографична продукция.

Член 14 (Доп. - ДВ, бр. 137 от 1998 г.)  
Забрана на дискриминацията
Упражняването на правата и свободите, предвидени в тази конвенция, следва да бъде осигурено без всякаква дискриминация, основана по-специално на пол, раса, цвят на кожата, език, религия, политически и други убеждения, национален или социален произход, принадлежност към национално малцинство, имущество, рождение или друг някакъв признак.


КОНВЕНЦИЯ за защита на правата на човека и на човешкото достойнство във връзка с прилагането на постиженията на биологията и медицината: Конвенция за правата на човека и биомедицината
 
Ратифицирана със закон, приет от 39-то НС на 26.02.2003 г. - ДВ, бр. 21 от 7.03.2003 г. Издадена от Министерството на здравеопазването, обн., ДВ, бр. 32 от 12.04.2005 г., в сила за Република България от 1.08.2003 г.

Член 4 (Професионални задължения и правила за поведение)
Всяка интервенция, свързана със здравето, включително и научноизследователската дейност, съблюдава професионалните правила и задължения, както и правилата за поведение, приложими в дадения случай.
 
Глава II. Съгласие
 
  
Член 5 (Общо правило)
Всяка интервенция, свързана със здравето, се извършва само със свободно и съзнателно изразеното съгласие на заинтересованото лице.
Това лице получава предварително необходимата информация за целта и естеството на интервенцията, както и за произтичащите от нея последствия и рискове.
Заинтересованото лице може свободно да оттегли съгласието си във всеки момент.


Който може да чете, ще направи правилните изводи!
Който не, ще продължава да "спазва закона".

# 147
  • Мнения: 2 757
А какъв е проблемът за ваксинираните? Нали са ваксинирани, кво им пречат неваксинираните не мога да разбера  newsm78

# 148
  • Мнения: 2 757
Моя позната работи в начално училище с ромчета . Голяма част нямат предучилищна група- което също е задължително, нямат ваксини , а и голяма част отпадат от училище още началните класове, но това е друга тема. Записват ги да учат и без тези неща.
Жената се зарази от заушка тази година от тях.

В яслата на сина ми имаше ваксинирано дете болно от заушка. Моят неваксиниран син не я хвана.

# 149
  • Мнения: 2 448
Не знам до колко са имали право, не съм се интересувала, защото не съм била против ваксините и моя си беше ваксиниран от всичко. Но при постъпване в яслата ни искаха да сме минали всички ваксини, иначе не приемаха.

Общи условия

Активация на акаунт