Редно ли е, деца без имунизации да посещават д. градини и ясли?

  • 16 502
  • 324
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 022

Относно фалшифицирането на документи, да не би родителите да ги фалшифицират? Правят го лекарите по молба на родители, тогава кой е по-виновен според вас?
Аз до сега не съм видяла осъден лекар за каквото и да било. И да има някъде, то не се е чуло. А има много други наистина престъпления, за които да се налагат глоби, санкции и съд.
Трогателно, лекарят извършва престпъплението, а родителят е съучастник, още по-лошо подстрекател на същото. Проблемът наистина е, че няма осъден лекар за това, защото ако осъдят двама третия бая ще се замисли. Така, ще спазваме тези закони, които са ни удобни, останалите не, ние сме най-умните нали така?

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 16:05 от Cygnus

# 151
  • София
  • Мнения: 2 296

Относно фалшифицирането на документи, да не би родителите да ги фалшифицират? Правят го лекарите по молба на родители, тогава кой е по-виновен според вас?
Аз до сега не съм видяла осъден лекар за каквото и да било. И да има някъде, то не се е чуло. А има много други наистина престъпления, за които да се налагат глоби, санкции и съд.
Трогателно, лекарят извършва престпъплението, а родителят е съучастник, още по-лошо подстрекател на същото. Проблемът наистина е, че няма осъден лекар за това, защото ако осъдят двама третия бая ще се замисли.Така, ще спазваме тези закони, които са ни удобни, останалите не, ние сме най-умните нали така?
Точно така,ама само на теория! Mr. Green

# 152
  • Мнения: 3 146
И последно, ако закона бе по-съвършен, т.е. ако даваше право на избор, то нямаше да има нарушения на този закон, и което е още по-важно - щеше да има истински данни за броя/процента ваксинирани/невакснирани хора....

Тук съм напълно съгласна с теб. Peace

# 153
  • Мнения: 3 506
Не виждам как хора, които смятат, че са по-наясно с медицината от тези, които цял живот се занимават с тази наука, като първите не само са готови да нарушават закона, но и очевидно смятат, че да обиждат несъгласните с тяхното мнение, могат да претендират, че са по-морални и отговорни от "необразованите" хора, които се доверяват на
професионалистите,  т.е. говорят с лястовици.

Бях решила да не пиша повече по темата, но търсих нещо друго и попаднах на един свой пост от 2005 година, който много ми се иска да ти цитирам. Не че Isa не го е написала преди мене, номерът е някой да има желание да го прочете. За мене нещата претърпяха доста промени оттогава, но е много показателен по отношение на лекарското мнение (не знам защо върлува този мит, че всички лекари са привърженици на ваксините).

Цитат
Мило майче,

В началото бях твърдо "ЗА", надъхана да си ваксинирам децата си с всичко възможно. После, когато се оказа, че детето ми има проблеми и трябва да му се отложат ваксините, изчетох и излушах доста неща по темата. И установих категорично, че нещата не са толкова еднозначни... Накрая се отказах да мисля, защото тук ваксините са задължителни...

Но като си тръгнала да споделяш, ще споделя и аз нещо, защото е съвсем прясно. Доскоро мислех, че едната ни педиатърка е поддръжник на ваксините (другата - джи пи то ни) е категорично против, дори сама предлага да ни ги "напише" (без заплащане). Сега ни подгониха заради случаите на морбили, защото синът ми няма "Тримовакс". В тази връзка се консултирах с втората педиатърка (педиатър от "старата" школа, с над 35 години стаж, пред кабинета на когото винаги има опашка от чакащи, какъвто между впрочем е и джи пи то ни). Ще ти цитирам диалога, който проведохме:

Докторката: Сега ще кажа нещо, което не трябва да казвам: винаги съм смятала, че е по-добре детето да преболедува, отколкото да се ваксинира. Особено в днешно време.
Аз: Доктор ..., това важи ли и за болести като детския паралич, например? Лечим ли е?
Докторката: Колкото е лечим с ваксина, толкова и без...
Аз: Значи да не го мисля толкова "Тримовакса"?
Докторката: Не се притеснявай. Моите деца имат само по 2 приема ДТ и нищо друго.

И какво се оказва - че има доста доктори, които са против ваксините - просто не всички го казват, за да не объркват майките...

Надявам се това да ти помогне да разбереш тези, които са против ваксините, и да погледнеш от друг ъгъл "конфликтът между лекарските съвест и неуспехи, и каноните в Медицинската система".
(от тук)

А по повод на Африка - наскоро писах в друга тема. По стечение на обстоятелствата в момента ми се налага да следя местната преса в няколко африкански държавици. В момента точно им обясняват колко е зле положението с рака на маточната шийка и колко хора умират от това... Това при положение, че средната продължителност на живота там се върти около 40 години. Сещаш се какво следва, нали... Там ваксините се правят задължително, безплатни са ("дарения") и повсеместно, както едно време беше тук - влиза сестрата със спринцовките и айде всички под ножа. И какво - хората се "заразяват" по-малко ли? След години, когато там се променят битовите условия, вероятно ще се променят и болестите, от които боледуват. Но статистиките със сигурност ще сочат, че промяната е възникнала покрай ваксинирането...

# 154
  • София
  • Мнения: 62 595
И после защо сме подозрителни... Sad

# 155
  • На морето!
  • Мнения: 5 791
Нямам нищо против в яслата или градината на детето ми да има неваксинирани деца. Моето, обаче, е ваксинирано.

# 156
  • София
  • Мнения: 44 337
Редно е, но е хубаво да се знае, че това е така. А не да се фалшифицират имунизационните паспорти - както се прави , за да се приеме детето.
Има деца без ваксини и по медицински причини....и те ли да не ходят на детска.

Всъщност рисковете за неваксинираните при една епидемия биха били по-големи....и наистина не разбирам какво ви пречат децата....

Моето дете има задължителните ваксини. И въпреки това мнението ми е такова.

# 157
  • Мнения: 1 304
Неваксинираните да ходят в отделни детски заведения Peace

# 158
  • София
  • Мнения: 2 296
Неваксинираните да ходят в отделни детски заведения Peace


Това шега ли е?

# 159
  • Мнения: 982
Неваксинираните да ходят в отделни детски заведения Peace

На отделни площадки, в отделни паркове...
На останалите да пише " без ваксини-до тук".
Смешна работа!

# 160
# 161
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 593
Наистина ли в 21 век има хора, които вярват, че ваксините са спасението?! Наистина ли вярвате, че щом детето ви е ваксинирано против шарка и заушка няма да ги изкара  Shocked
Моето дете има всички задължителни имунизации до момента. Някой каза- прогледнах късно, но по- добре от никога.
Това, че с моето дете играят неваксинираните му приятелчета, е последната ми грижа на тази земя... Всички деца имат равни права и не бива да се поставят въпроси като поставения в заглавието!!!

# 162
  • Мнения: 1 304
Наистина ли в 21 век има хора, които вярват, че ваксините са спасението?! Наистина ли вярвате, че щом детето ви е ваксинирано против шарка и заушка няма да ги изкара  Shocked
Моето дете има всички задължителни имунизации до момента. Някой каза- прогледнах късно, но по- добре от никога.
Това, че с моето дете играят неваксинираните му приятелчета, е последната ми грижа на тази земя... Всички деца имат равни права и не бива да се поставят въпроси като поставения в заглавието!!!

Но повечето хора не са"прогледнали" и имат право да си задават такива въпроси Peace

Хубава статийка:

http://www.blitz.bg/article/3455

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 17:54 от Ve$$elka

# 163
  • София
  • Мнения: 1 508
Много хубава статия  Simple Smile

# 164
  • Мнения: 5 500
Много хубава статия  Simple Smile


Поредната поръчкова Mr. Green
сигурна съм, че 100% от мед. лица не вярват на дума от написаното, но населението трябва да се държи в информационнно затъмнение и да бъде "ваксинозависимо" Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт