при раздяла

  • 2 565
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Е, на какво основание ще искаш да бъде
принуден да ти плаща. Официално сте си
семейство, никой не се интересува кой кум,
кой сват и кой плаща сметките за ток и парно.
Виж, ако се разведете, може и да може да ти
плаща някакви смешни пари на месец, които
и без друго няма много да те греят. Късмет!

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Може да му иска да плаща за децата, така е по закон. Аз имам позната, чиито мъж е алкохолик. По причини, които само тя си знае, не иска да се развежда с него. Живеят си в тяхната къща заедно с 2-те им деца, той пропива цялата си заплата и нищо не дава за в къщи, че и от нея иска пари. Тя го осъди да плаща издръжка за двете деца, без да са разведени и даже и не са разделени. Твърдението беше, че той не полага грижи за децата. Нямам представа как е доказвал обратното, но го осъдиха да плаща определена сума. Не много, но стандартното за БГ плащане за 2 деца, същото както би плащал при евентуален развод.  На основание на решението на съда, от неговата работа му удържат и превеждат на жената парите за издръжката на децата на банковата и сметка. А те и до сега си живеят в една къща, но на различни етажи. Нито се разделят, нито се развеждат. Така че, може, но адвокат трябва да задвижи процедурата.

# 17
  • Мнения: 159
Може да му иска да плаща за децата, така е по закон.

И аз съм чувала от познат юрист, че може да се изплаща издръжка за деца, дори и да не са разведени родителите.

# 18
  • Мнения: 3 770
Ако жилището е общинско и плащате на общината месечен наем , нито той , нито ти имате право да живеете на този етап в него ! Вие сте го получили като семейство в съответната група.В момента ти не отговаряш на тази група , а той пък още по-малко ! Обърни се към съответния отдел в общината за жилището.
То това на нищо не прилича - мухльото сам в общинско жилище с минимален наем , а ти с три деца при майка ти !

# 19
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
И да има развод,и решение на съда за издръжка, това нищо не значи, защото ние живеем в България и законите тук не се спазват. А и да изплаща издръжка, колко е това? - 1% от месечните му доходи. Не, мерси. Така че аз съм на принципа (вече) - "Раждам си децата и си ги гледам сама!"

Общи условия

Активация на акаунт