Колко е разликата в годините на децата ви?

  • 4 481
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • BG
  • Мнения: 1 900
2г.и 9 месеца,почти 3 години.Малко е трудничко ,но се свиква,после се нядявам да ми е по-лесно.

# 16
  • Мнения: 1 447
Разликата на децата ми е 3.6 и ми е достатъчна.Винаги съм предпочитала разлика за деца от 3-4 години.Сигурно защото моята с брат ми е 4 години.

# 17
Дъщеря ми е на 2 г и 2 месеца.
Второто детенце ще го родя, когато тя е на 2г. и 9 месеца.
Аз съм за по-малката разлика. Осъзнавам, че докато малкото стане поне на 4 ще ми е трудно.
Но пък те ще имат общи игри, интереси, по-натам на тях ще им е по-добре.
Аз не смятам, че е редно да се разчита на по-голямото дете да помага. Също смятам, че дали ще ревнува
детето зависи от характера, а не от възрастта му.
Определно смятам, че разликата до 3 години е най-подходяща за децата.

# 18
  • Мнения: 1 440
1 година и 10 месеца е разликата между двете ми дъщери.
Малко е трудно в началото,но бързо се свиква!Щастлива съм!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 558
Разликата между дъщерите ми е 3 години и половина и за мен тя е оптимална. Каката беше достатъчно голяма, за да ме разбира, а и ходи на детска градина, което много ме улеснява. Ако разликата им беше по-голяма щяха да имат съвсем различни интереси.

# 20
  • Мнения: 140
Ако всичко е наред до януари, ще имат разлика 2 г. и 4 месеца Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 807
Между първото и третото ми дете разликата е 3 години.  Grinning
Между първото и второто - 1г.9м.
Между второто и третото - 1г.3м.


Не бих искала по-голяма разлика между тях, въпреки че те "сами" си избраха да е такава  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

За родителите малката разлика наистина е по-натовареният вариант.
Но за децата предимствата са много повече, отколкото недостатъците, (които пък при добра организация от страна на майката може да се избегнат  Wink)

# 22
  • Мнения: 2 171
Разликата им е 2,9 год. Исках да е колкото се може по-малка, но така се получи. Наистина е по-трудно за майката децата да са с малка разлика, но за тях си мисля, че е по-добре. Надявам се да се получи силна връзка между синовете ми и да си бъдат близки и другарчета в игрите и белите Wink.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 826
1год. и 8 мес.
Мисля, че е добре да са с такава разлика Peace.

# 24
  • Мнения: 1 103
Разликата на мойте деца е 5г. и половина мисля че е достатъчна за мен е нормална .

# 25
  • Мнения: 574
Ако искаме да сме точни - 6г. 7м. 11д Laughing.

За мен е идеална - големият не ревнува, проявява разбиране към по-голямото внимание, което отделям на малкия, помага ми, мога да разчитам на него.
Малкият пък обожава батко си и крещи от радост като го види.
Вече започват да играят заедно и виждам на колко много неща може да се научи от батко си.
Това е и моят отговор, с две уточнения:
1. Малкото е девойка Heart Eyes и
2. 6 г. 7 м. 9 д.
Със сестра ми имаме разлика 1 г. 3 м. и не ми харесваше като малка. Исках между моите деца да е по-голяма и при тях е такава Peace

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
3 години, трудно е, хем са ми кротки децата. Ако бях чакала, обаче по  - трудно щях да се навия да гледам пак бебе. 

# 27
  • Мнения: 363
Вече се замислям за ново бебе. Досега вниманието и ангажиментите не ми го позволяваха. Но малкият вече е полусамостоятелен. На 3 годинки ранният пубертет вече се поуспокоява. Може да говори и да изразява чувствата си и желанията също.
Аз все още не съм забременяла отново, но дано и това стане скоро.

# 28
  • Мнения: 1 170
Малко нахално се "намествам" за да следя (и ние бебеправим).
Иначе за статистиката: сестра ми е с 6 по- голяма, а брат ми- с 3 по- малък от мен. И с двамата се разбирам чудесно (сега). Преди със сестра ми се разбирах по- добре, въпреки по- голямата разлика. А те винаги са били много близки (9 години разлика). Тъй че... според зависи Peace

# 29
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Разликата на мойте деца е 5г. и половина мисля че е достатъчна за мен е нормална .

и при моите деца е такава разликата и мисля,че 5 години е нито  голяма нито е малка разлика.Ние лично се бяхме настроили за разлика над 4 години.

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 20:47 от jakinik

Общи условия

Активация на акаунт