Гърция - 12

  • 26 766
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 111
dimenceto, аз избрах за моето дете точно Делта адванс. Купувах от голямата кутия ( с трайност 5 дни). Малките шишенца (по 250 мл) са с доста по-висока трайност, от тях също съм купувала, но рядко. Успоредно с това мляко правех НАН 3 в дните, в които няма мляко или има, но края на срокът на годност е на следващия ден.

# 46
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Момичета, много ви благодаря за споделения опит и на pepelja6ka за изчерпателното инфо   bouquet

# 47
  • Мнения: 31
Благодаря Лилянчо за отговора. Ще пробвам тази вечер да видим дали въобще ще иска да го пие. То минаха от настинката всъщност вече 2 дни.

# 48
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Къде се губите ,момичета? Grinning
  Ние тъкмо се зарадвахме,че си идваме на хладно,а то и тук ни атакуваха жегите.Поне вечер се живее.
  Да се похваля,че за няколко дни Алекс обогати речника си с нови думи на български ,и то такива,които чу тук за първи път.Най-сладко казва  "конь"(кон).Явно досега се е обърквало детето,като му говорят половин ден на гръцки,половин на български и не напредвахме с нови думички.Ще видим как ще е занапред-нищо чудно един ден да ме изненада със сложни изречения и на двата езика. #Crazy
    ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН НА КОНСТАНТИНОС НА СУЗИ!!!!
     Пожелания за здраве,много радост и безгрижно детство!!!

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 17:54 от det

# 49
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
det, почти сигурно е, че първоначално ще омешват двата езика. Стела вече го прави Wink. Преди месец баба и (гръцката) и казва "как прави кучето? Гаф гаф", а тя я гледа и казва "бао бао". От вчера като види куче сочи и вика "бао гаф, бао гаф" hahaha. На баща си пък "баба, тата" Joy. Така че очаквай подобни неща Wink.

Сузи, честито на порасналият юнак! Да ти е жив и здрав! bouquet На патерица, но от сърце!

# 50
  • Мнения: 4 111
Сузи, честито на патерица на порасналото ти момче! Зло да ви забрави!  Hug
Пожелавам му много здраве, много щастие, много игри и да расте с много любов!  Heart Eyes

От вчера като види куче сочи и вика "бао гаф, бао гаф" hahaha. На баща си пък "баба, тата" Joy.


 Joy Joy Joy Сладурана!

# 51
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
ЧЕСТИТО НА КОНСТАНТИНОС!!!
ДА РАСТЕ ЗДРАВ И щАСТЛИВ!!!

Благодаря за препоръката на млякото Делта Адванс! Мноооого е вкусно, синът ми си изцока близо литър вчера  Laughing
Моят Константин вече не бърка езиците (до скоро го правеше обаче).  На мен и кака си говори български, на всички останали тук - гръцки.
Даже сега ми става смешно - Август месец се събираме тук със семейство, което живее също в София. Грък, женен за българка около почти 18години. Вкъщи говорят само български и 8годишният им син разбира, но не говори гръцки (и не иска).  Дъщерята (16г) го говори с охота,  а и как иначе при баба гъркиня.
Та така, моят синковец разучава обстановката и щом чува, че бащата на Толи (Апостолис) е грък, си прави заключение, че ще му говори само на гръцки, колкото и да го убеждавам, че детето говори български  Laughing
За един ден Толи проговори гръцкия от зор да играят със сина ми (перфектната игра за моя син е с дете около 8-10годишно, по-малки рядко са му интересни). Та даже и на мен взе да отговаря на гръцки "Май взе да ми харесва гръцкия"  Joy  Joy  Joy

# 52
  • Мнения: 1 536
Мерси много за пожеланията !Приятно съм изненадана ,че се сетихте за мен и моят вече пораааааснал син(като се има в предвид ,че напоследък доста нарядко влизам в форума...).
Не знам как да почерпя виртуално с ония хубавите картинки,но момичета....каквото има и от сърце най-важното!
 newsm38  ura  Party Time cook cook beer beer beer beer cheers
Прекарахме усмихнати и щастливи първият ни рожден ден(кога мина цяла година?)Снимахме се и имахме и малко гости(повечето са на почивка).
Ще се опитам да сложа някоя снимка,не вярвам да е чак толкова трудно newsm78
Нашият хубавец от два три дена казва мама,татко(на гр.) и по цял ден само това си бае,понякога и напевно даже Grinning,много му се радваме
Бяхме и на почивка,на остров Парос за две седмици,добре си изкарахме,но някак си острова не мога да кажа ,че ме впечатли.Бях чувала ,че е страхотен пък то....нищо особено.
Моренцето обаче чистичко и то това е важното.
Не съм се връщала в старите теми да чета и може и да изпускам нещо.Във всеки случай обаче,долових ,че си имаме още едно християнче.
             и
Иги,да ви е живо и здраво детенцето и много щастие да ви носи!
     също така......
Лили,честит рожден ден  bouquet на патерица и от мен,здраве и късмет и всичко най-добро(хубава зодия имаш Wink,най-хубавата)

На бременните мами ,лека бременност и внимателно по жегите,много бебчета идват,загубих им бройката вече,лека вечер! Heart Eyes
 

# 53
  • Мнения: 4 111
Лили,честит рожден ден  bouquet на патерица и от мен,здраве и късмет и всичко най-добро(хубава зодия имаш Wink,най-хубавата)

Благодаря ти, Сузи, наистина е най-хубавата  Sunglasses, честит рожден ден и на теб! Пожелавам ти много здраве, много щастие, много късмет, много любов и весел празник!  Hug  bouquet Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 2 149
Сузи да ти е живо и здраво момчето,много да се гордееш с него,само сполуки му желая Hug
И аз се чудя Йоана на как ли ще говори.Засега разбира и на двата езика,казва думички по скоро на български,само ата ни харесва и употребяваме.Аз се старая да й говоря и на двата езика,първо на български,после повтарям същото и на гръцки Wink,май има ефект.Но на татко си казва тата Laughing
Йоана вече върви сама,много е стабилна и внимателна.Като кученце всеки следобед застава на входната врата и започва ата-ата Crazy
А любимата ни думичка е  ам-ам Wink
От вчера казваме и нана(в превод нона-кръстница) Laughing
Когато й се карам упорито повтаря не-не Laughing

# 55
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте, момичета!
Искам да попитам как се справяте с тъпата гръцка здравна система - или по-скоро липсата на такава?
Наложи ми се днес да излетя по спешност с малкия до здравния център в Спата (тя ни е най-близо) и се оказва, че няма дежурен педиатър, нито хирург, нито нищо...Един общопрактикуващ лекар с огромна опашка пред кабинета. На информацията седи пазача - супернелюбезен старчок, който ни изпрати директно в "Агиа Анна" ...
Е добре, ама свекър ми знае само болница "Пенделис", в която се оказва, че няма дежурни днес, защото е неделя  Rolling Eyes Трябва да се вземе такси, да се отиде до "Агиа Анна", да се виси на опашка и в крайна сметка, тази шибана Европейска Здравна карта ще ми послужи ли за нещо??? Или ще ми кажат "Плащайте и после се оправяйте с вашата здравна каса"  newsm78 ???
Педиатърката на племенниците е частен педиатър, но снаха ми има някакво "вивлио", което покрива разходите по прегледите (естествено, ако са в работни дни).
Малкият има забит кърлеж в слабините, по-точно на сгъвката на крачето и съм много уплашена...
Трябва да чакам до утре следобед, да ни приеме доктор...
Как се оправяте тук, как да издиря детските болници, има ли сайт с ориентиране от рода на българския bgmaps.com, да ориентирам и свекъра, че аз не пътувам сама в центъра (преди 3години мъжът ми беше с перитонит в Динан и от зор се научих да стигам до там сама, бременна в 5-6месец  Cry)
На малката й предстои ваксина Пентаксим, колко струва тук и могат ли да я направят тук, какви документи ми трябват?
Извинявайте, че ви затрупах с въпроси, обаче съм в шок от липсата на организация...
Ами ако бебка вдигне 40градуса какво ще правим???

# 56
  • Мнения: 4 111
Олимпия, нали има 2 детски болници, редуват се  в дежурствата, срам, ама не им знам имената, една до друга са ( май и трета има, ама не съм сигурна). Ние сме ходили, едната беше дежурна и ни приеха, но за Европейската здравна карта не знам нищо. Записаха къде се осигуряваме и това беше.
Иначе има SOS лекар, идват по домовете, номерът е 1016, ние не сме ги викали, не знам подробности освен телефона.
За тъпата здравна система не съм съгласна. Сравнена с българската си е отлична...

# 57
  • Мнения: 1 536
Здравейте, момичета!
Искам да попитам как се справяте с тъпата гръцка здравна система - или по-скоро липсата на такава?
Наложи ми се днес да излетя по спешност с малкия до здравния център в Спата (тя ни е най-близо) и се оказва, че няма дежурен педиатър, нито хирург, нито нищо...Един общопрактикуващ лекар с огромна опашка пред кабинета. На информацията седи пазача - супернелюбезен старчок, който ни изпрати директно в "Агиа Анна" ...
Е добре, ама свекър ми знае само болница "Пенделис", в която се оказва, че няма дежурни днес, защото е неделя  Rolling Eyes Трябва да се вземе такси, да се отиде до "Агиа Анна", да се виси на опашка и в крайна сметка, тази шибана Европейска Здравна карта ще ми послужи ли за нещо??? Или ще ми кажат "Плащайте и после се оправяйте с вашата здравна каса"  newsm78 ???
Педиатърката на племенниците е частен педиатър, но снаха ми има някакво "вивлио", което покрива разходите по прегледите (естествено, ако са в работни дни).
Малкият има забит кърлеж в слабините, по-точно на сгъвката на крачето и съм много уплашена...
Трябва да чакам до утре следобед, да ни приеме доктор...
Как се оправяте тук, как да издиря детските болници, има ли сайт с ориентиране от рода на българския bgmaps.com, да ориентирам и свекъра, че аз не пътувам сама в центъра (преди 3години мъжът ми беше с перитонит в Динан и от зор се научих да стигам до там сама, бременна в 5-6месец  Cry)
На малката й предстои ваксина Пентаксим, колко струва тук и могат ли да я направят тук, какви документи ми трябват?
Извинявайте, че ви затрупах с въпроси, обаче съм в шок от липсата на организация...
Ами ако бебка вдигне 40градуса какво ще правим???
OLYMPIA,при спешни и неспешни случаи ни е сме ходиме в ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΙΔΟΝ "ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ"   ,
някъде в ΓΟΥΔΙ(това не съм сигурна ,дали го пиша правилно).Тази болница е замо за дечица,никога не сме чакали,само веднъж за детски очен ок.15 мин.
Много са любезни и внимателни.Като сте на зор,качвайте се на колата и отивайте там,веднага сте ви приемат.Разбира се трябва да е с ИКА мъжа ти и нищо не се плаща.

# 58
  • Мнения: 558
аз се ориентирам с картите от гугл меп...за мен са мн. добри.
а тук има изброени клиники с адреси и телефони по райони в Атина... поне 2 детски болници забелязах в раздел специализирани клиники - св. София и А. Кириаку.. не мисля,че с европейската здравна карта,ще е безплатно...по-скоро ще се наложи да си търсиш парите в Бг...но това е нормално, все пак таксите от твоята застраховка в бг не влизат директно в тяхната система... Peace и не се шашкай

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 15:46 от pepelja6ka

# 59
  • Мнения: 1 536
На малката й предстои ваксина Пентаксим, колко струва тук и могат ли да я направят тук, какви документи ми трябват?
Извинявайте, че ви затрупах с въпроси, обаче съм в шок от липсата на организация...
Ами ако бебка вдигне 40градуса какво ще правим???
Относно ваксините,ние си ги плащахме като попове на доктора ни(от ика,но в частния ни приемаше само)всеки месец и то с надценка+40 евро посещението.
Излязал е нов закон(разпоредба)според който,всички ваксини се изписват и бият напълно безплатно,дори и ваксините които доскоро бяха само са осигурените в димосио.
Хубавите скъпи ваксини(пентаксим,инфанрикс и др.)всички са без симетохи абсолютно ,стига да имате поне ика.
Мисля ,че ги бият на две места в Атина ,но може и да са повече.
Ние ходиме вече два пъти в Ика Агиа Параскеви,не чакаме,любезни и внимателни и ако я няма дадена ваксина ти дават на момента бележка,излизаш  в съседната аптека,взимаш я без пари и се качваш на горния етаж да я бият.
Същевременно правят и един бърз общ преглед на детето,ей така ,без да си им казал нищо.
Олимпия,понеже ми се е случило да ме карат по спешност в гръцка болница,само мога да кажа ,че зко трябва да се сравнява гръцката здравна система с българската....На светлинни години назад сме от гърците,въпреки,че много неща не са им наред
Последната ваксина ни беше поредната(втора) ПРЕВЕНАР(иначе е около 70 евро)и сега сте ходиме пак там за NeisVac-C.Пентаксима предполагам също го изписват

Общи условия

Активация на акаунт