Гърция - 12

  • 26 765
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 149
То си е за завиждане Laughing
Хубаво да си починеш и поздрави на родна земя.Аз след месец ще пътувам Wink

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 15:36 от mery_79

# 76
  • Мнения: 1 668
Мами, извинявам се, че ви нахлувам в темата, но имам нужда от помощ - хрумна ми този уикенд да отскочим до Солун. Проблемът е, че сега разбрах, че там е голям празник в петък и сигурно магазините нямало да работят. Можете ли да кажете така ли е (мен ме интересува Икея специално, а мъж ми магазини за детски играчки). И ако в петък не работи дали това означава, че и в събота няма да работи. Дали някоя от вас няма и тел на Икея за да звънна направо в магазина. Пробвах с търсачката, обаче....

# 77
  • Мнения: 4
В петък магазините със сигурност не работят.Но в събота са отворени.тел IKEA 2310490400

# 78
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз намерих това:
 12ο χλμ. Θεσ/νίκης – Περαίας
57001 Πυλαία, Θεσ/νίκη
Γραμμή εξυπηρέτησης πελατών: 801 11 22 722
fax: 2310 475 150
e-mail: cs.thessaloniki@Ikea.gr

ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ
Δευτέρα – Παρασκευή (понеделник - петък) 10.00 – 21.00
Σάββατο (събота) 10.00 – 20.00

# 79
  • Мнения: 1 668
Много ви благодаря, момичета! Много сте мили.

# 80
  • Мнения: 4
Аз приключчих с посещенията в България за това лято и искренно завиждам на всички вас,на които предстои това удоволствие.Ще гледам да го превъзмогна по плажовете на Халкидики,че от септември няма мърдане.                                                                                                                                                                              veselinamp.лек път и приятно прекарване bg bgМами в Гърцияпожелавам Богородица да пази вашите деца,вас и семействата ви.Доскоро wavey wavey wavey

# 81
  • Мнения: 3 914
Здравейте момичета Hug
Извинявам се че така нахлувам в темата ви,но имам нужда от помощ и се надявам поне една от вас да ми съдейства,естествено ако има желание.
Накратко....детето ми е с увреждания,едно от които ДЦП-детска церебрална парализа.Знаете че човек в моето положение постоянно търси нещо ново и с повече перспектива.Има една терапия,невероятна е,но естествено в БГ няма такъв център.Идеята на терапията е рехабилитация и обучение на родителя, със специален костюм,изработен по специална технология,но е необходимо да се обучи родителя,защото е много важно да се облече костюма ,според проблемните места в тялото на детето,много е дълго да ви занимавам,затова спирам дотук Peace
Има такъв център/дори няколко/ в Атина и не само,но тъй като ще се наложи да стоим там няколко дни,а е по близо затова избрах да е в Гърция.Проблема ми е че никой не познавам там и ще ми е трудно с езика.Молбата ми е ,ако някоя от вас има желание да ми помогне,ще дам телефон,просто да провери какви са условията и цената за определения период на лечение и обучение,дори ще напиша въпросите които трябва да се зададат, и ако мога да си позволя,да ми запише дата за постъпване в клиниката,съответно ще се наложи и да ми съдейства от време на време с превод,много ми е неудобно че го пиша така,но нямам голям избор,а и не обичам да увъртам EmbarassedТова е,ако някой от вас може,нека да ми пише на ЛС,ще обясня подробно и да се надяваме да снабдя детето си ,в най- кратък срок с този костюм,а и да успея да се науча да го прилагам правилно,защото вярвам че моето дете ще се оправи.......все някога Hug
п.п. Забравих да кажа.....ще си платя за услугата Hug

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 21:13 от Viki i mama

# 82
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
...,защото вярвам че моето дете ще се оправи.......все някога Hug
Милата...разплака ме...
Виж, аз не живея тук постоянно, идвам за лятото и семейните празници, а и не мога да преведа специализирани термини  Embarassed
Това, което мога да направя, е в петък да говоря с моя позната - български ортопед, която живее и работи тук в Атина около 18години вече. Ще я поразпитам, какво знае по въпроса, може би знае много повече, отколкото очаквам  Praynig
На колко години е малката и каква диагноза има? Може и на лични.
Моля се горещо да видиш детенцето си да играе като другите деца един ден  Hug

# 83
  • Мнения: 3 914
Благодаря ти мила Hug
Предпочитам да пиша тук,все пак вече ви въведох в ситуацията  bouquet
Името на метода е :TheraSuit

Това е контакта с клиниката:
GREECE
AFRODITI VELI CENTER
Kuprou 2 & Lauriou - Gluka Nera - Athens
Phone:  +30.210.6042918
http://www.therasuit.gr/


Детето ми е с ДЦП/6 години/,теоретично се води нетипично,защото дори невролозите твърдят,че незнаят защо е така,а и няма още изменеия по стави и сухожилия,имаме ЯМР/ядрено магнитен резонанс/,мозъка е здрав,ЕЕГ/електроенцефалограма/ -всичко в норми,детето никога не е правило гърчове,но има осем операций на очите,основния проблем е очен,който пък лекуваме в Германия,но зрението е почти липсвщо,та както виждате нещата са много и са сериозни,но се борим,дори зрението вече се появява,едното око се подобрява с дни Grinning,но остава неврологичното,сега то ми е на дневен ред,та ако ми помогне твоята приятелка,дори е лекар,което е ценно Hug,ще съм ужасно щастлива и благодарна,на теб особено  bouquet

Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 10:08 от Viki i mama

# 84
  • Мнения: 4 111
Viki i mama, много съжалявам, че не мога да ви бъда полезна, не искам да се оправдавам, а само да ви пожелая успех! Моля се всичко да е наред и знам, че ще бъде! Здраве, късмет и само напред!  Heart Eyes Hug

# 85
  • Мнения: 2 149
Viki i mama аз едва ли бих се справила с медицинските термини,но  мъжът ми знае и двата езика,мисля,че би могъл да помогне. Ако искаш прати ми какво точно да питаме,няма никакъв проблем.Искренно се надявам да се оправи душичката Hug

# 86
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Момичета, честит празник и
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ на празнуващите   bouquet
Моят съпруг е Мариос и също празнува днес  Heart Eyes
За съжаление е все още в София, но след два дни ще сме заедно!
Viki i mama , писах ти на лични  Peace

# 87
  • Мнения: 4 111
Честит празник на празнуващите! Олимпия, да е жив и здрав мъжа ти!

# 88
  • Мнения: 580
Мили мами ,моля ви за съвет и насоки  Praynig Решихме семейно да посетим пещерата Алистрати за един ден ...взехме карта и уж всичко е ясно ,но ще ви бъда много задължена ,ако споделите съветчета или някаква информация ,която счетете за важна и необходима   bouquet   bouquet   bouquet

# 89
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
    denik  разрових се из Гугъла и излизат интересни неща за пещерата.В една статия пише,че не може да се внася снимачна техника вътре и,че може да се наеме екскурзовод само на гръцки език.
 Има и данни,че село Алистрат е било населено предимно от българи,които са били подложени на терор от гръцка страна (1918г) и принудени да се изселят.На тяхно място са се заселили изгонените от Турция гръцки бежанци.Въобще тук на балканите  само  #2gunfire #2gunfire #2gunfire "братска любов".
  Не знам дали ще ходите на организирана екскурзия или самостоятелно,но вземете си за всеки случай фенерчета и връхни дрехи.За съжаление не мога да дам съвет от личен опит.Весело изкарване!

Общи условия

Активация на акаунт