ИЗБОР НА АВТОМОБИЛ

  • 40 918
  • 177
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 15 773
А КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ТОВА

Seat Ibiza 1.2i - 9300 ЛВ

Данни:
Дата на производство - май 2004 г.
Тип двигател - Бензинов
Мощност (к.с.) - 64 к.с.
Скоростна кутия - Ръчна
Категория - Хечбек
Пробег - 84000 км
Цвят - Светло син


Особености:
2(3) Врати
Airbag
Аларма
Ел. Стъкла
Застраховка
Имобилайзер
Климатик
Лизинг
Металик
С право да дан.к-т
Серво управление
Стерео уредба
Центр. заключване

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0d/Seat_Ib … 3-door_silver.jpg

# 121
  • Мнения: 3 211
карам сега служебно Поло 2007г.
учудващо за мен за разлика от други немски коли, които съм карала, ми е много удобно за каране и вози прилично. 1.4 турбо дизел е и доста пъргаво, направо не можеш да кажеш, че е дизел.
но май за тези пари (10000)ще вземеш по-старото Поло, то по-не ми харесва.
ибизата много я харесвам на външен вид, но сякаш нещо вътре не ме кефи, не съм карала, не знам как вози.
но то е ясно, че най-добре возят френските коли.
преди караш клио 93г., карах го 2-3 год. без нищо да пипна, после една зима имаше учудващо много сняг във Варна и го карах доста време с вериги и след това колко пари дадох, не е истина ooooh!

# 122
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
А КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ТОВА

Seat Ibiza 1.2i - 9300 ЛВ



Много малък двигател. За града що-годе става, но ако тръгнеш извънградско ще е мъка. А недай си боже да решиш да включиш климатика.
И още нещо - в Пежо форума, подраздела на 206ците има тема за разхода на различните двигатели. Общо взето разходите, които дават колегите с мотор 1.1, 1.4 и 1.6 са сходни /разликата е минимална/, та замисли се дали има смисъл да купуваш по-слаб двигател. Колкото е по-слаб, толкова по-трудно ще му е да тегли купето. Един по-голям мотор ще се справи с по-малко усилия - оттук идва сходството в разходите

# 123
  • Мнения: 15 773
пфуууу - вече съвсем се обърках  ooooh!

сега пък съм се огледала в пежо 206 - дори мисля утре да ходя да гледам едно с кума ми - той се занимава с коли и да каже какво мисли  Crazy

# 124
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Kакъв е двигателят на 206цата? Ако ви хареса, драсни едни лс да ти дам телефони на серизи, където да му направите диагностика.

Погледни и в подфорума на 206ците да се ориентираш на какво трябва да обърнете по-голямо внимание
http://peugeotclub.info/forum/viewforum.php?f=10

# 125
  • Мнения: 15 773
Kакъв е двигателят на 206цата? Ако ви хареса, драсни едни лс да ти дам телефони на серизи, където да му направите диагностика.

Погледни и в подфорума на 206ците да се ориентираш на какво трябва да обърнете по-голямо внимание
http://peugeotclub.info/forum/viewforum.php?f=10


ЕЙЙЙЙ СУПЕР СИ - МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ  Hug

А МОЖЕШ ЛИ ДА МИ КАЖЕШ /НЕ МОЖАХ ДА НАМЕРЯ ОТГОВОР ВЪВ ФОРУМА/ КОЛКО РАЗХОД ДАВА 206 ДИЗЕЛ - ГРАДСКО  Praynig

# 126
  • Мнения: 2 663
Скъпа, я не се излагай с тия пежа  Naughty.Мога да ти говоря на дълго и широко за тях.
Питай и Митко, работи там цифра години време

# 127
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Хехе -  аз пък карам такова и съм супер доволна. И грам не съжалявам за избора си. Освен това 206ците са признати като едни от най-сполучливите пежа откъм дракоустойчивост. Всичко опира до това да направиш хубава диагностика на колата и да ти кажат струва си / не си струва. А мненията за френските ч...и си ги пропускам покрай ушите.

ПП - за разхода - погледни т … 77;ма

И отново - ако ти хареса колата не се юркай да я взимаш, задължително на диагностика в добър сервиз
Това е тема … 72;та. Ако не си от Сф, кажи от къде си, че да проверя в съответния град кои са "клубните майстори".
А диагностика на двигателя, направете и на ходовата част. Обърнете специално внимание на задния мост - торсион е /оттук и меката возия/, но си иска грижи. Ако лагерите не са сменени на време и мостът е опуснат, ремонтът може да отиде на 500лв, че и отгоре.

Последна редакция: сб, 23 авг 2008, 17:39 от ku4o

# 128
  • Мнения: 15 773
Скъпа, я не се излагай с тия пежа  Naughty.Мога да ти говоря на дълго и широко за тях.
Питай и Митко, работи там цифра години време


знам знам - говорих с него още когато си взимах голфа от ремонт - ама пусто много ми харесват - а и да ти кажа честно вече съвсем се ошашавих с тези коли - не мога да се спра на нещо, което да ми хареса и това си е - каквото и да харесам все някой нещо ще каже, че му има - накрая ще взема да се откажа и ще си търкалям голфа докато издаде багажа  Crazy

п.п. вземи се сети за мен някой ден и ми звънни да пиеме по кафе  Crossing Arms - събота и неделя съм фри вече  Hug

Хехе -  аз пък карам такова и съм супер доволна. И грам не съжалявам за избора си. Освен това 206ците са признати като едни от най-сполучливите пежа откъм дракоустойчивост. Всичко опира до това да направиш хубава диагностика на колата и да ти кажат струва си / не си струва. А мненията за френските ч...и си ги пропускам покрай ушите.

ПП - за разхода - погледни тази тема

И отново - ако ти хареса колата не се юркай да я взимаш, задължително на диагностика в добър сервиз
Това е темата с добрите сервизи за Пежата. Ако не си от Сф, кажи от къде си, че да проверя в съответния град кои са "клубните майстори".
А диагностика на двигателя, направете и на ходовата част. Обърнете специално внимание на задния мост - торсион е /оттук и меката возия/, но си иска грижи. Ако лагерите не са сменени на време и мостът е опуснат, ремонтът може да отиде на 500лв, че и отгоре.


по принцип съм съгласна, че е до късмет с колите - миналата година си купих голфа - 94 г. - 4000 лв. дадох за него. всеки ми казваше - ти си луда толкова пари за толкова стара кола и т.н......

е да ама не - колата си ми е трепач - чак не мога да повярвам колко е здрава и издръжлива - не е мръднала изобщо. заслужава си парите отвсякъде  Peace

# 129
  • Мнения: 1 650
опитай Saab 9-3
за 10 000 ще си намериш предишния модел
малко харчи повече но си заслужава

# 130
  • София
  • Мнения: 958
За съжаление избраният пасат няма да може да си го позволим, оказа се, че доста пари струвало и в Германия........решихме опел - вектра или астра, или пежо 406 - дизел

Свекър ми много ни навива да си вземем колата от тук, а не да я поръчваме от Германия. Чул за някакъв център в Люлин, където давали и гаранция на втора ръка автомобили - 10000 километра...някой чувал ли е, взимал ли е оттам...... newsm78.

Всеки дава някакви съвети, само ни казват различни неща и информация...... #Crazy, направо се обърках тотално.....

Безгрешна - кажи за пежото повече, че мъжът ми само за това 406, дизел го навиват, а той май повече опел предпочита.....

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 22:45 от mila71

# 131
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
az karam renault clio i sam dovolna

# 132
  • Мнения: 487
Някой има ли мнение за Hyundai Getz? Rolling Eyes

# 133
  • Мнения: 4 202
Мъжът ми караше едно 206 преди години, ми той перманентно си беше в сервиза  ooooh!
За гаранционното обслужване на Пежо не ми се коментира- с месеци се чакаше, сега може и да са се оправили нещата, но ние сме се напатили.
Сеат ибиса са симпатични, но возят малко дървено, а и 1,2 двигател, както са ти казали, не е за предпочитане.

Тези 2 неща ги казвам от лични наблюдения  Sunglasses

# 134
  • Мнения: 654
Ибизата е с 2 врати, което е адски неудобно ако си с деца. Иначе не трябва да те притеснява , че е 1 и 2- на баща ми колата е 1.4 , при това дизел- екстра си пърпори на баирите.

Общи условия

Активация на акаунт