какво да правя???

  • 1 668
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 783
Щом апаратурата е твоя, по -добрият за теб вариант е - плащаш част от наем, ток, вода и им даваш % от твоята заработка, в зависимост от това колко от консумативите плащаш. Иначе 40/60 е добър процент, при положение че си наемник.

# 16
  • София
  • Мнения: 16 038
В момента маникюристката ми казва, че за да отвориш салон трябва да имаш 3 год. трудов стаж по специалността - да си осигурявана на длъжност козметик и да го пише в тр. книжка.
Нови изисквания на ЕС, имат някаква камара, от там дават становище. Така, че парите за откриване на фирма са най-малкия проблем. Почни и каквото стане.

# 17
  • Мнения: 93
леле сериозно ли...това не го знаех...мерси за инфото...но егати тъпото така..ти и да искаш да работиш за себе си няма как братче(стажове,пари,докуметни)живеем в БГ все пак...е от др страна е по-добре така,защото инъче всеки новоизлюпен кометик,манкюрист ще си отвори....а нали мога да работя при вече девстващ фризиор...т.е. да му се водя един вид работничка,а с него да си се оговорим какво и колко ще му плащам...предполагам че така няма да има проблем??? newsm78....моля ви ако някой знае нещо повече за тея наредби и закони нека да сподели....ровя се из нета но нищичко не намирам...

# 18
  • София
  • Мнения: 16 038
Има някаква занаятчийска камара и хора на Капанов обикалят по салоните, искат да ограничат разрастването. И аз не знам точно какви са изискванията, тя работи от 1 месец. Засега сключи договор и да те водят фризьор, козметик, маникюрист, а ако искаш и като секретарка работи. Важното е какво пише в трудовата книжка и в НАП как си регистрирана.
И не мисли, че след 3 год. ще е лесно да отвориш салон - има много разходи. Ако нямаш помещение - наем, режийни, патент, кас. апарат, през месец два проверки от ХЕИ/спонсорство си искат милите/. Ако наемеш хора - пак разходи. Другия вариант за тогава - дава се мястото под наемти си работиш и прибираш само наем от колежките.  Тук има много предложения за място под наем, но сам си поемаш разноските за осигуровки, материали и  трябва да си имаш клиенти. Не върви да се заложиш на стола и  да решаваш судоку цял ден.
Според мене започни там, ако си добра постепенно си набери клиентки и годините ще минат бързо. Но все пак имам представа от града от преди 20 год. Сега, предполагам е намалял и се е мангализирал.

# 19
  • Мнения: 12 666
Това наистина ще да е ново, защото аз ходих при 1 момиче, което беше изкарало курс и веднага си отворило студио. Преди няма и година.

# 20
  • софия
  • Мнения: 2 140
Щом апаратурата е твоя не се навивай на 20%.  NaughtyПък и салон се разработва за около година.През това време  ти няма да имаш много клиенти,като при всеки новооткрит салон.И съответно няма да печелиш достатъчно.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
  Аз оставам с впечатление, че "съдружниците" ти ще покриват всички разноски от техните 80%. При това положение може да се окаже, че ще получават близо до твоите 20. При положение че нямаш никакъв опит, докато създадеш име и репутация смчтам, че трябва да опиташ.

# 22
  • Мнения: 4 841
Разгледай въпроса не от гледна точка какво ще получават ТЕ, а какво ще получаваш ТИ. Примерно - правиш на ден 2 кола-маски и 2 масажа с подхранващи маски, при цена от 10 лв (наизуст говоря, нямам представа какви са цените в Павликени) = 40 лв, 20% са 8 лв, но те са ЧИСТО за теб, нямаш наеми, ток, вода, консумативи, данъци... Ако те устройва - започвай, ако не - мисли други варианти  Peace

Знам, че ще прозвучи дискриминационно, но не бих се доверила на човек, завършил курс и започнал работа. Обичайната практика е да се постажува при някой с голяма клиентела, да се "пооткраднат" някои тънкости на занаята, някои тънкости в общуването с клиентите, та дори и част от клиентите  Embarassed Все пак си е някакъв бонус да кажеш - ученичка съм на Пенка (ако Пенка е всеобща любимка и при нея се записва час за седмици напред)  Peace Разсъждавам си само, от гледна точка на потребител на услугата, не претендирам, че мнението ми е кой знае колко меродавно.

# 23
  • Мнения: 2 018
Патента за козметик /поне навремето/ не беше никак малък. Искам да знаеш, че консумативите за тази професия също! Като се има напредвид, че и ток /идва зима/ няма да плащаш, разходи за фирма - касов апарат... мисля, че може да се пробва.
За апаратурата - каква апаратура си си купила? Апаратурата в козметиката е доста разнообразна, но ако имаш само един дарсонвал и пара /примерно/ това не може да се нарече апаратура. Няма да си конкурентно способна. Може да поставиш условие - те да допълнят липсите в оборудването и започваш! Ако не са съгласни, можеш да поискаш увеличение на процента.
Щом има само две козметички с вечно заети часове за клиентела също няма за какво да се притесняваш. Относно това, че си млад козметик - току що завършил курс - можеш да извлечеш полза. Да предлагаш нови процедури, нови методи за терапии, нов вид масажи.. стига да имаш необходимата апаратура, консумативи и малко дар слово. Хората ще искат да опитат от новото и по-доброто. Започни с малко по-ниски цени от цените на другите две козметички. Проучи и те какво предлагат и предложи нещо по-различно от тях. Разглези клиентите си с някакви малки бонуси - но да не се изразяват в ценови отстъпки – примерно правиш почистване на лице – включи накрая един успокояващ масаж – 5 минутка. Не отнема толкова много усилия и време, но такива неща се помнят от клиента. Това си е един вид и реклама на твоя масаж /пък и опит трупаш/. Така другият път може да поискат и цялостен лицев масаж.   Wink Там включи някаква друга екстра /примерно/ ако онея другите го правят за 20 минути, ти го прави половин час, но го опомени пред клиента.

В началото няма да ти никак лесно - не искам да те залъгвам, но ако устоиш няколко месеца, съм сигурна, че ще видиш, че вече не си толкова неопитна и страхът ти ще са превърне в увереност. Града ви е малък и новината, че има там едно момиче, което е вежливо, не претупва работата си, защото е записала куп други клиенти, което иска и се развива ще се разпространи бързо. Натрупай опита, а след известно време изтегли клиентите си в своя салон.
Успех момиче!

# 24
  • Мнения: 93
благодаря на всички за съветите....тъй като съм много объркана и не съвсем наясно с нещата....всеки един от тях ми е от полза Hug

Общи условия

Активация на акаунт