Как се променят очите на бебчетата?

  • 1 845
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте мамчета,
Искам да ви питам как се променят очите на бебчетата? Изведнъж ли потъмнява цялото око или започва на части да се променя?
Питам, защото забелязах на малчо, които е на 2 месеца и е синеок, че едното оченце в единия край е станало по-тъмно. Даже отива към кафяво. Не държа на сините очи. Просто се чудех дали това е потъмняване на очичките или да се притеснявам  newsm78! Дано да не е нищо ненормално  Praynig!

Благодаря ви предварително  Hug!

# 1
  • Мнения: 4 753
Ами нашите си бяха сини, но тъмно, а после станаха светло сини... Не е изведнъж, та за това не ми е направило кой знае какво впечатление, но сравнително бързо се "избистриха" (може би и защото не е кърмен)...  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 2 296
И двете ми деца са с тъмни очи,но докъм 6-ия месец са били мътни,след това постепенно се избистряха.
Аз съм чувала,че на кърмените бебета очите са мътни и по-късно се избистрят,но не съм сигурна доколко
това е вярно. Peace

# 3
  • Мнения: 3 034
да, на кърмените бебета се избистрят по-късно, а понякога се избистрят окончателно чак след края на периода на кърмене. синът ми си запази цвета на очите, с които се роди, просто се избистриха и не са мътни, но той не е кърмен.

# 4
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Това за кърмените бебета съм го чувала  Peace! Благодаря ви все пак  Hug!
Аз по-скоро питах за това как се променят? Целите или постепенно потъмняват от единия край? Ако сте обърнали внимание, разбира се!

# 5
  • Мнения: 9 973
стават челите сиви и постепенно отиват към друг цвят,но цялото око

# 6
  • Мнения: 3 034
ами не така, просто бяха мътни, все едно ги гледаш през пелена или мъгла и постепенно се избистряха, ставаха по-ясни. цялата работа приключи към третия месец, съвсем се изясниха, но цялото око, а не на части.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Не съм забелязала такова нещо при сина ми.Промениха му се от сини към тъмно кафяви, но неусетно и постепенно.Ако се притесняваш питай лекарката на детето.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 185
На Марти бяха много тъмни като се роди и започнаха да изсветляват, но цялостно!

# 9
  • Мнения: 559
На малката очиччките се промениха доста бавно и също бяха така на петна, даже по едно време си мислех че ще е с пъстри, защото свети около зеницата са и кафеви, а по края зелени. Но ние сме с кафеви и до като разбера какви ще са май минаха 6 месеца, може би е от кърменето. Не се притеснявай мисля че е нормално, но все пак като ходите на консултация можеш да питаш педито за твое успокоение. Успех и здраво бебче!   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 4 590
Целите се променят, не съм забелязала части от друг цвят. Даже още не мога да определя какви са.

# 11
  • Мнения: 543
Нашите се променят отвътре навън. Роди се с ярко сини, сега около зеницата станаха зеленикави, като на баща й, а отвън останаха сини. Така че сега са на два пласта. Мисля, че още не са се оформили окончателно. Кърмя, ако това има значение.

# 12
  • Мнения: 265
Очите се променят постепенно (при всяко дете е по различно време някъде до 2г.).Ние също бяхме със сини очи но забелязвам че вече почват да кафенеят.

# 13
  • Earth
  • Мнения: 1 952
И при нас очите се промениха му се от сини, после сиви а сега не знам точно  Mr. Green, обаче плавно и постепенно

# 14
  • Мнения: 537
Вики се роди със сиви очи и след две седмици вече бяха кафеви. Така и не разбрах кога станаха тъмни, но мисля не са потъмнявали на части.  newsm78

# 15
  • Мнения: 4 784
Промениха се постепенно.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Калоян се роди с ярко сини очи и такива бяха до годинката. После постепенно започнаха да се променят и сега е с котешко зелени очи.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Промениха се постепенно

# 18
  • Мнения: 340
И тук мисля, че всичко е индивидуално, което пък значи, че няма място за притеснение.  Peace

Моето момче се роди с черни очи, поне така ми се струваше на мен в първия момент. Може да се каже, че следващата фаза беше много тъмносиви, отиващи към черно пак. След известно време, вече не помня кога и как, станаха неопределения цвят между тъмно-сиво-синьо-зелено. Някъде от 3я месец в зависимост от цвета на дрехите му, очите приемаха повече един от тези нюанси. И досега е така... много беше трудно да решим какво да впишем за паспорта. И сега ми е трудно да определя само една думичка...

# 19
  • Мнения: 3 092
Знам ли ... на моето дете очите не са се променяли  ! Thinking

# 20
  • Мнения: 1 674
И двете ми деца с каквито очички се родиха с такива си и останаха

# 21
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Очичките на моето дете от сини при раждане постепенно и плавно станаха пъстри, каквито са в момента.Промяната започна около 3 месец, когато навърши 6 месеца - промяната беше факт.

# 22
  • София
  • Мнения: 982
 Публикувана от: Azade
Вмъкни Цитат
Очичките на моето дете от сини при раждане постепенно и плавно станаха пъстри, каквито са в момента.Промяната започна около 3 месец
И ние сме така. Но още нямаме 5 навършени Пък и продалжаваме да се кърмим. Всички казват, че слсед като спрем ще се променят пак.

# 23
  • Мнения: 13
Че се променят от сини към кафяви знам.А дали има някое детенце,на което очичките от кафяви са станали сини  Flutter Надеждата нали последна умирала.

# 24
  • Мнения: 1 919
плавно и постепено се промениха от наситено синьо към сиво-синьо странен цвят немога да го определя....а на въпроса ти целите -ДА, просто 1 ден са по сини, на следвщия по сиви може би ако  не се вгледаш няма и да разбереш.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 809
забелязвам, че от няколко дни и при нас са започнали да се променят отвътре навън. От тъмно сиво-сини сега са пъстри в основата, а само по края сини. Дъщеря ми е на 2 месеца и половина.
А при такава промяна възможно ли е после от пъстри да станат кафяви или черни?

# 26
  • Мнения: 991
Четох тук http://www.babycenter.com/404_will-my-babys-eyes-stay-this-color_10009.bc, че очите на бебчетата се променяли, защото ирисите им набирали пигмент след раждането. Можело да се променят от светли към тъмни, но не и от тъмни към светли. Цветът се установявал до към 9 месеца, но можело и по-късно да се променят. Зелените очи имали повече пигмент от сините, дори да изглеждали по-светли.

andesita, кафевите очи са красиви Simple Smile Просто в БГ като че ли повечето хора са с каферви очи. Иди в Скандинавия да видиш как тъмнооките и тъмнокосите са най-търсени, щото на всички им е  писнало от руси коси и сини очи Laughing На моето момиченце засега очичките изглеждат ту сиви, ту зелени, но имайки предвид, че и аз и баща й сме с кафеви очи, можи би и нейните ще станат кафеви.

# 27
  • Мнения: X
Постепенно, цялото око. Поне така беше при каката, променяха се до 2г., направо ме разби, бяха сиви, сини, зелени, пъстри и сега са много светло кафяви  Crazy
Сега на малкото чакам изненадата, бяха сиви, сега са синьо-зелени, някакви неопределени, ще видим какви ще станат. За справка, баща им е със зелени, аз съм с кафяви.

# 28
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Ами на дъщеря ми започнаха да стават пъстри очите,а бяха сиви отначало.Така постепенно станаха светло-кафяви.

# 29
  • Мнения: 2 825
На дъщеря ми са пъстри, все още кърмя и доста се променят почти постоянно. Мисля, че ще се избистрят чак след като спра да кърмя.

# 30
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Принципно знам, че всички бебета се раждат синеоки, после постепенно си променят цвета на очите до този, който ще си носят цял живот. Синеоките деца се раждат с по-тъмно сини очи. На моята щерка очите й бяха тъмно-сини, на 6-тия месец забелязах, че вече са си светло-сини и такива си и останаха, а се кърмихме до 2 г и 3 месеца, като спряхме кърменето не са се променяли отново.

Майка ми е разправяла, че съм се родила с тъмно-сини, чак теменужени очи и пак към 5-6 месец са станали светло-сини, но пък тя ме е кърмила до 5-тия месец.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 269
Нашата щерка се роди със сини очи. В края на първия месец се появи такъв кафяв участък в лявото оче - горе. Около една четвърт от окото. Вече не се кърмим и като че ли леко посивяха и се изпъстриха малко, но са си светли - само това участъче е наситено кафяво Heart Eyes Ако си остане така, това ще й е чара  Wink Аз съм със сини, а татето с кафеви...

# 32
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Алекс се роди със тъмносини очи,които постепенно потъмняха.И при нас се появяваха такива по-тъмни петна.В момента е с пъстри очи.

Общи условия

Активация на акаунт