Как се променят очите на бебчетата?

  • 1 836
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Промениха се постепенно.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Калоян се роди с ярко сини очи и такива бяха до годинката. После постепенно започнаха да се променят и сега е с котешко зелени очи.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Промениха се постепенно

# 18
  • Мнения: 340
И тук мисля, че всичко е индивидуално, което пък значи, че няма място за притеснение.  Peace

Моето момче се роди с черни очи, поне така ми се струваше на мен в първия момент. Може да се каже, че следващата фаза беше много тъмносиви, отиващи към черно пак. След известно време, вече не помня кога и как, станаха неопределения цвят между тъмно-сиво-синьо-зелено. Някъде от 3я месец в зависимост от цвета на дрехите му, очите приемаха повече един от тези нюанси. И досега е така... много беше трудно да решим какво да впишем за паспорта. И сега ми е трудно да определя само една думичка...

# 19
  • Мнения: 3 092
Знам ли ... на моето дете очите не са се променяли  ! Thinking

# 20
  • Мнения: 1 674
И двете ми деца с каквито очички се родиха с такива си и останаха

# 21
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Очичките на моето дете от сини при раждане постепенно и плавно станаха пъстри, каквито са в момента.Промяната започна около 3 месец, когато навърши 6 месеца - промяната беше факт.

# 22
  • София
  • Мнения: 982
 Публикувана от: Azade
Вмъкни Цитат
Очичките на моето дете от сини при раждане постепенно и плавно станаха пъстри, каквито са в момента.Промяната започна около 3 месец
И ние сме така. Но още нямаме 5 навършени Пък и продалжаваме да се кърмим. Всички казват, че слсед като спрем ще се променят пак.

# 23
  • Мнения: 13
Че се променят от сини към кафяви знам.А дали има някое детенце,на което очичките от кафяви са станали сини  Flutter Надеждата нали последна умирала.

# 24
  • Мнения: 1 919
плавно и постепено се промениха от наситено синьо към сиво-синьо странен цвят немога да го определя....а на въпроса ти целите -ДА, просто 1 ден са по сини, на следвщия по сиви може би ако  не се вгледаш няма и да разбереш.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 809
забелязвам, че от няколко дни и при нас са започнали да се променят отвътре навън. От тъмно сиво-сини сега са пъстри в основата, а само по края сини. Дъщеря ми е на 2 месеца и половина.
А при такава промяна възможно ли е после от пъстри да станат кафяви или черни?

# 26
  • Мнения: 991
Четох тук http://www.babycenter.com/404_will-my-babys-eyes-stay-this-color_10009.bc, че очите на бебчетата се променяли, защото ирисите им набирали пигмент след раждането. Можело да се променят от светли към тъмни, но не и от тъмни към светли. Цветът се установявал до към 9 месеца, но можело и по-късно да се променят. Зелените очи имали повече пигмент от сините, дори да изглеждали по-светли.

andesita, кафевите очи са красиви Simple Smile Просто в БГ като че ли повечето хора са с каферви очи. Иди в Скандинавия да видиш как тъмнооките и тъмнокосите са най-търсени, щото на всички им е  писнало от руси коси и сини очи Laughing На моето момиченце засега очичките изглеждат ту сиви, ту зелени, но имайки предвид, че и аз и баща й сме с кафеви очи, можи би и нейните ще станат кафеви.

# 27
  • Мнения: X
Постепенно, цялото око. Поне така беше при каката, променяха се до 2г., направо ме разби, бяха сиви, сини, зелени, пъстри и сега са много светло кафяви  Crazy
Сега на малкото чакам изненадата, бяха сиви, сега са синьо-зелени, някакви неопределени, ще видим какви ще станат. За справка, баща им е със зелени, аз съм с кафяви.

# 28
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ами на дъщеря ми започнаха да стават пъстри очите,а бяха сиви отначало.Така постепенно станаха светло-кафяви.

# 29
  • Мнения: 2 825
На дъщеря ми са пъстри, все още кърмя и доста се променят почти постоянно. Мисля, че ще се избистрят чак след като спра да кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт