Имате ли фобия?

  • 7 745
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 959
Имам. Клаустрофобия и страх от тъмното.
Не заключвам тоалетни, в самолета мястото ми се избира внимателно,
спя на нощна лампа, през нощта будя мъжо да идва с мен до тоалетната..
Правила съм си няколко консултации  с психолог за тези фобии.
Пречат ми (всичко описано от О'Хара), а и с възрастта някак се засилиха, вместо да отминават.
Първо ми отговориха, че това с изправянето пред обекта на фобията и боренето му е пълна глупост.
Най-много да си докараш някой инфаркт.
Правилният подход е да контролираш пристъпите и да избягваш нещата, които знаеш,че ще ги предизвикат.
Като съм искала, да съм си спяла на светната нощна лампа, нямало защо да се тормозя сама с обратното.
За лечение са формите, при които фобията те е обсебила тотално и пречи на нормалното ти ежедневие.

# 91
  • Мнения: 251
Имам фобия от паяци. Ужасно са ми неприятни и гнусни...и гадни! Sick

# 92
  • Мнения: 3 569
Земетресения ....

# 93
  • Мнения: 155
Уф

От водни басейни - щото съм се давила като малко дете.
Даже един ден валя ужасен дъжд още живеех в Сф и колите само дето не плуваха по улицата. Слезох на лъвов мост и се отправих към една малка уличка и като звих зад ъгъла тя беше се превърнала в река  - тогава усетих как ми се повдига от страх. Като отида на море, басейн и тн ми трябва половин час да свикна с присъствието на водата, но за плуване и дума да не става.

От чадъри - все си мисля, че ще ме набодат в очите с ония острите неща по периферията. Мразя да съм в тълпа с хора с чадъри.

От буболеци - жъткварки, хлебарки - колкот по-големи толкова повече ме е страх, от паяци - косматите.

# 94
  • Мнения: 743
Буболечки и земетресения.

# 95
  • Мнения: 662
Парализирам се от страх и ужас всеки път, когато пътуваме занякъде и се разминаваме с ТИР (което си е доста често). Краката ми изтръпват, сърцето ми започва да бие много силно, стомахът ме заболява, разтреперват ми се ръцете.
Хората около мен си мислят, че преувеличавам и си измислям  Tired

И при мен го има този страх от тирове и изобщо от големи камиони, всеки път, като се разминаваме с такъв си плуя в пазвата! Изобщо в последната една година изпитвам  панически ужас да не ни удари някой ,а преди три  месеца ни удариха отзад, а аз не разбрах ooooh! и се скарах на приятеля ми да не забива друг път така спирачките, че щях да си забия главата отпред, а то едно такси ни ударило  Shocked , а преди обожавах да пътувам, заспивах си спокойно в колата, сега през целия път съм на тръни! Но аз си го обяснявам с факта, със зачестилите тежки катастрофи и картините, които се показват от тези места!!

И още една фобия, която си ми е още от детските години, страх ме е нощно време да стоя сама вкъщи, ако се наложи да остана сама викам някоя приятелка да е при мен, ако пък няма кой да дойде, общо взето не мога да заспивам като хората и само се услушвам и при най-малкия шум изтръпвам!!

Целият пост сякаш аз съм го писала Embarassed.

# 96
  • Мнения: 200
И аз имам от буболечки, НО само тези които са с твърди крила  #Crazy А като видя хлебарка направо ми иде да повръщам Sad Най-гнусното животно това е тя. Бррррр само като си помисля и настръхвам  ooooh! А у нас и имаме, с нищо не се махат- не смеем да пръскаме заради бебка Sad И това казвам на мъжа ми "Представи си да живееш с най-голямата си фобия в един апартамент  #Crazy "

# 97
  • Мнения: 806
Много ме е страх от тъмното.  Ама много.  Не мога да спя на тъмно, да вървя из тъмна къща.
Страхувам се е когато има отворена врата в стаята в която съм.  На гардероб, на стаята или на терасата.  Не мога да стоя на едно място ако вратата е отворена.

# 98
  • Мнения: 730
От затворени пространства, от влечуги и насекоми. От височини и тъмнина направо полудявам.

# 99
  • Мнения: 411
От пълния мрак.Затова и не мога да спя на тъмно.Задължително работи телевизора.
От абсолютната тишина.Трудно е да се получи такава,но не е невъзможно,особено нощно време.
От разни буби с крачета,всякакви видове паяци,пчели,оси,стършели,хлебарки,стоножки (като бяхме малки с брат ми ги наричахме "с многото крачета"  Laughing)
От височини.
Затворени пространства.
От газови котлони. ShockedСлучвало се е (когато нямахме електрически) да не сготвя.
От асансьори.Ех,ако има начин хич да не ги ползвам  Tired
При път - когато дойде време мъжо да изпреварва  newsm17,ама не пропускам.

# 100
  • Мнения: 165
олее и аз не заспивам без телевизор  1countingsheep а най-много мразя когато е много тихо чувам  всякакви малки шумове и откачам  Blushама не ми е фобия а страх и от торбалан още ме е страх  Embarassed

# 101
  • Мнения: 3 675
Аз се страхувам от асансьори, направо ме облива студена пот, като се кача в такъв, затова само по стълбите....

# 102
  • Мнения: 1 187
Имам-Агора фобия.

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 1 437
Безумен страх от гръмотевици Embarassed И от контакти, оголени жици и въобще ток и свързаните с него  Crazy

И понеже и аз съм се давила като дете, не мога да вляза в басейн, ако няма дъно под краката ми и водата не ми е до кръста.

# 104
  • Мнения: 1 731
От високо и от мостове.Не обичам да вървя по мост.Страх ме е от височината. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт