Как точно занимавате децата у дома с чужд език

  • 6 561
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 687
Здарвей Bili. Искам да ти разкажа за моята дъщеря (пресен случай сме). Както виждаш е на 5 години. На нова година тръгнахме за Германия, тя беше на 4,5 години. Не знаеше дума на немски. Аз също знам малко. Баща й говори добре но има граматически грешки. започнах да се занимавам с нея както казваш все едно с бебе на собствения си език от А  Б. Започнах с здравей как се казваш, на колко си години. От началото на фефруари започна детска градина. Там в началото беше някакъв ад. Говори с децата колкото знаеше за един месец. Сега вече знае 500 думи и говори сравнително добре. Имаме самоучител за деца. Ако искаш ще ти кажа как се казва точно. Учим всичко с определителния член. Ако то кажа как говори с нас. С немско български изречения. Птичка за нея е фогелче.  Joy Пиша на картончета от едната страна на Бг от другата на немски и около 10 думи гледам да ги научи за деня. Научи глаголите в основната им форма и беше нещо ужасно докато се научи че се спрягат ( сега всеки глагол като го чуе си го спряга сама). Думите в минало време ги учим като други. Абе трудно е но възприема. Идва и ми казва че чула децата да се обигдат. Казва разбрах ги но ще ми се караш. Казва ми schtinki fus ) миризливи крака. Такъв смях падна. Не се притеснявай и успех. Аз какво да кажа като догодина е на училище  newsm78

# 16
  • Мнения: 4 965
Засега още не ходят на специални уроци (ако зависеше само от мен, досега отдавна да учат немски, но мъжът ми смята, че ще им стане много натоварено).
Но...
Баща ми и роднините му им говорят на гръцки (е, татко и на български - основно навън, но вкъщи - задължително на гръцки).
А постоянно гледат филмчета на английски и понякога братовчедчетата им също им приказват на английски, когато са в БГ.
Аз често говоря с тях на руски.
Всъщност, малките деца са "слухари" и лесно се учат.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 877
Започнах да уча Кати на английски на 1 г. и 11 м. Показвам кучето например и казвам как се изговаря на английски. На две години знаеше около 5-6 думички и една песничка. Английски учи в ДГ вече 10 м., знае доста неща, понякога ме заговаря директно на английски.

точно така искам да се получи и при нас  Hug
дано!
благодаря за насърчението Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 404
Благодаря ви за отговорите!Не съм включвала отдавна,но имахме проблеми с бебето и вчера се върнахме от София.
viki_hrisa ,точно от това се притеснявам,че каката ще трябва да учи немския както го учи възрастен човек-с определителните членове,с глаголите и времената...никак няма да и е весело,още повече,че аз ще работя на пълен работен ден и няма да имам много време да се занимаваме.Като прибавим и това,че при неяя нещата доста трудно се получават,защото е доста темпераментна...За малката не се притеснявам,на около две години децата проговарят по-лесно на езика,при това правилно,без да се замислят за род и спрежение.
Всъщност, малките деца са "слухари" и лесно се учат.
И аз съм сигурна в това,дори подозирам,че е запомнила повече от това,което показва,но ми прави напук,явно не успявам да го направя като игра,а тя много мрази принудите Confused
Започнах да уча Кати на английски на 1 г. и 11 м. Показвам кучето например и казвам как се изговаря на английски. На две години знаеше около 5-6 думички и една песничка. Английски учи в ДГ вече 10 м., знае доста неща, понякога ме заговаря директно на английски.
Мдаааа,това трябваше да направя и аз,ама....пусти мързел.
mama Veni ,аз знам,че ще научи езика рано или късно,но ми се иска да улесня максимално адаптацията,която и без това ще е трудна.Ния изпада в паника при най-незначителната промяна в ежедневието,това направо ще е катастрофа за нея,а като не може и да се разбира с децата...не ми се мисли.
mam@,а дали има подобни карти и на немски,нещо не можах да открия?

# 19
  • Мнения: 9 814
Важно е и постоянство- да се повтаря и затвърждава всяка една научена дума, особено при деца под 3 годишна възраст.

Да се похваля с постижение от вчера, гледаше Скуби Ду по Boomerang и ми преведе в общи линии един от диалозите.
Т.е. не само вече гледа и чуждата реч и минава покрай ушите, но и се заслушва и улавя смисълът.

# 20
  • Мнения: 5 255
mam@,а дали има подобни карти и на немски,нещо не можах да открия?
Само на английски съм купувала, но при първа възможност ще проверя  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 877
мама@, откъде да купя такива карти на английски? Praynig

# 22
  • Мнения: 494
[немския език schule,т.е училище е от женски род,а haus ,т.е къща е от мъжки и никак не е като в българския език.Та всичко това го написах,защото наистина самоучението често не е удачно.
[/quote]
Сори zа Офа мила,ама не се сдържах,es ist das Haus,тоест от среден род newsm51

# 23
  • Мнения: 5 255
мама@, откъде да купя такива карти на английски? Praynig
Дала съм линк на книжарница Сиела - в МОЛа на Стамболийски
В детската секция - влизайки вървиш направо и дъното в дясно - там  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 1 877
 bowuu mama@

# 25
  • Мнения: 3 161
Аз не бих се притеснявала много от грешките; не съм специалист по немски (преподавам английски), но ми се струва по-добре детето да знае няколко думи без член, отколкото да не знае нищо. Поне ще разбере, като му говорят или слуша приказка.  Ако отидете в Германия, без детето да знае езика, ще проговори, да, но стресът в началото ще е огромен. Добре си решила да го подготвяш от сега. Всичко, което е на игра - разглеждане на книжки, интернет сайтове, песнички, филмчета... върши работа. Книжките може и да са на друг език (примерно български), но ти посочваш думите на немски. Можеш също да си изработиш сама флаш карти - изрязваш от бял картон карти и лепиш върху тях картинки или рисуваш, ако те бива в тези неща. Можете също да почнете да учите азбуката, ще му е много по-лесно на детето догодина. Ако има приятелчета, можеш да ги каниш у вас в определени дни от седмицата и да ги занимаваш заедно - на тази възраст много по-лесно и неусетно се учи в група. И последно: съветът за 15 мин. на ден е супер. Малко, но редовно. И следвай детето, интересите му; предлагай му забавления и следи какво му харесва, не насилвай, не настоявай. Като с яденето. Предлагаш разнообразно и вкусно меню, не тъпчеш, не насилваш Simple Smile.

Това също може да ти е полезно: http://estestveno.com/index.php?pageid=4&langid=0&itemid … 3003&cid=3049

# 26
  • Мнения: 1 687
Да в началото е трудно да казваш думата с определителен член. Просто то свързва двете в едно и става каша. Но после пък е трудно да ги научи. То ва е зада кажа примерно : Къщата. А ако не може казва тази къща. Но наистина е трудно. Много е добре родителите в къщи да говорят също на немски език. Ние говорим на Бг и малката и е по трудно, но ме изненадва с нови думи които вече е чула и знае какво значат. Децата покрай нас я приеха добре. В градината и се говори по бавно. Има и други деца които са от чужбина. Има една книжка : Първите 1000 думи на немски език. Това е като картинен речник и е чудесна ( вярно че има и думи които не им трябват но е добра)
Друга такава е Немски за деца-с диск е и упражнения. Много е добро. (Със сигурност ги има в Горна Оряховица)  Вики научи с него много неща. Направено е с разговори между деца и възрасни. Азбуката е добре да се знае, но мисля че не е най важната в началото. Хубаво е да се учи предварително, но сблъска ли се детето само ще поиска да знае. Най вече като започне да се събира с другите деца да играе и му говорят а то не разбира. Желая ви успех  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 268
[немския език schule,т.е училище е от женски род,а haus ,т.е къща е от мъжки и никак не е като в българския език.Та всичко това го написах,защото наистина самоучението често не е удачно.
Сори zа Офа мила,ама не се сдържах,es ist das Haus,тоест от среден род newsm51
[/quote]
Права си,das Haus е,сгрешила съм. Embarassed Изобщо не съм се замислила,исках да кажа само,че да учиш език по начина,по който го учи моята позната е адски неправилно.За това ми беше думата.

# 28
  • Мнения: 2 249
дъщеря ми е сравнително малка-1,9 м,но когато сме в къщи е полудяла по "BABY TV"-24 4АСОВ КАНАЛ само с детски филмчета и песни4ки и се изумявам колко думи е научила на английски-въпроса е че си няма и на идея,че са на друг език предполагам-казва на зайчето-rabbit,bye-bye,hello дори и нещо подобно на "how are you?"-това 4ак по4ва леко да ме притеснява newsm78

# 29
  • Мнения: 5 255
Още една идея  Peace
Миналата година поръчах за дъщеря ми LeapFrog Learn to Read - от тук, чрез тези посредници  Wink
За съжаление не съм виждала в БГ  Tired, но който има възможност и желание би могъл да се сдобие  Grinning
Ето как изглежда :
а ето и в действие  Mr. Green  

Общи условия

Активация на акаунт