малко повече инфо за катетъра

  • 17 722
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 344
На мен ми сложиха катетъра малко преди да ме вкарат в операционната.Кратка процедура , леко неприятно е усещането в началото , но после изобщо няма да го усещаш.Дезинфекцията с йодбензина ми беше по - неприятна , но това да ти е проблема.Катетъра представлява една торбичка с маркуче по - дългичко/ако така мога да ти го обясня/.В часовете след секциото ще ти е удобно с него , защото няма да можеш да се движиш.Абе , я си мисли за срещата с малкото бебче  Blush и късмет ти пожелавам!

# 61
  • Мнения: 961
На мен ми го сложиха преди упойката и усещах всичко. Беше доста болезнено, но трая секунди. А и много по-важно е бебчето да ти е здраво. Така че не се притеснявай - ще мине без да разбереш кога са ти го сложили.

# 62
  • Мнения: 571
На мен ми предстои секцио след няколко дни  Praynig и това с катетъра ми е голям страх!!!Аз съм с нисък праг на болка и се чудя дали ако много ги помоля да го сложат след упойката/ще раждам в Т.Киркова/ще се съгласят Rolling Eyes
Много ме успокоиха постовете ви Hug Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 1 892
На мен ми предстои секцио след няколко дни  Praynig и това с катетъра ми е голям страх!!!Аз съм с нисък праг на болка и се чудя дали ако много ги помоля да го сложат след упойката/ще раждам в Т.Киркова/ще се съгласят Rolling Eyes
Много ме успокоиха постовете ви Hug Hug

  И аз съм за Тина Киркова, и ме интересува същото нещо !  Rolling Eyes На 16-ти съм на Ден на отворените врати и срам, не срам, мисля да го забия тоз въпрос.  Mr. Green Ако имаш инфо преди това, пиши, моля те !  Praynig И леко раждане !  Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 17 596
Здравей!
Аз раждах така и... ами, не бях във възторг от идеята предварително.
Няма начин без катетър. Отнася се за каквато и да било операция.

Изобщо нищо не разбрах от слагането. В момента не си и спомням поредността спрямо упойката, но преди това ще да е било (или преди да е хванала добре, де да знам) - най- неприятното нещо в цялата работа беше, когато найлончето на самия ... колектор се беше оказало за миг под крака ми - убиваше ми. Смешно е - такова неудобство...  Joy да се споменава дори.


Каквото и неудобство да изпитваш - било от катетъра, било от абоката или каквото и да било подобно - трябва незабавно да информираш екипа (най - вероятно сестрата, която ти го е сложила).

Първия път, когато се бях сдобила с абокат, си траех, че ме "наболява" - ми първо, не знаех какво трябва да е усещането, пък и като не става въпрос за зъби, съм доста търпелива на болка... по едно време буквално случайно - и понеже беше станало време за сън - попитах сестрата кога се очаква да преминат тези усещания, леле, не е истина, накара ми се - и с основание! - вика ти как може да не си кажеш веднага, я виж, как се е надуло, явно се е спукало, а ти що си траеш, знаеш ли какво можеше да стане, ако те бях оставила така, нали затова е болката, за да казвате, аз не мога да седя с очи, вперени във всички абокати, че някой може да си трае... и така. Уплаши се жената - то беше току преди нощта, пък и аз вярно случайно питах и като нищо можеше и да си затрая.

Та - каквото и да усещаш, което не те кефи - винаги си казвай!

# 65
  • Мнения: 9 776
Благодаря отново на всички  за споделения опит Hug! Много се надявам и при мен всичко да бъде наред. После ще разказвам Peace.

# 66
  • Мнения: 145
На мен не са ми слагали катетър, а  памперс . Родих 11 на обяд и вечерта към 9 вечерта ме вдигнаха за първата разходка до банята. Родих със секцио  Peace

# 67
  • Мнения: 2 521
Катетъра на мен и при двете секциота ми го поставяха точно преди упойката.Не е много болезнено, но е неприятно все пак.Мисля че не го слагат след упойката за да не губят време.При мен упойката започна да излиза точно след 1 час когато вече приключваха със шиенето Mr. Green

# 68
  • Мнения: 9 776
galina_743, може би наистина за да спестят време слагат катетъра преди упойката. Една приятелка ми разказа, че в края на операцията анестезиолога почнал да дава зор на лекаря, който я шиел и накрая и сложил маска на лицето /в смисъл упоил я още/, защото почнала да излиза от упойката. Събудила се е после в леглото. Явно някакъв вид пълна упойка и е сложил. Да ме извиняват по-компетентните, но не съм много в час с медицинските термини.

# 69
  • Мнения: 2 521
На мен не са ми слагали маска,но упойката наистина излиза бързо и накрая вече се усеща шиенето.Не е силна болка обаче защото упойката все още не е минала съвсем.Но когато ме сваляха от операционната вече си движех краката и малко след това вече си усещах всички части от тялото.Доколкото знам при второ секцио(като при мен)понякога трябва повече време защото може да има сраствания от предишната операция.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Родих секцио със спинална упойка и 15 мин преди операцията влязох да ме подготвят. Качват те на едно "магаре" и ти вкарват тънка тръбичка в уретрата. Не боли, но ако кажа, че не се усеща, ще излъжа. Честно казано на мен ми беше много неприятно, но няма как да не ти сложат. Все пак няма да ставаш дълго време. 

Общи условия

Активация на акаунт